Archive for styczeń, 2023

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Msza Święta z błogosławieństwem świec w naszym kościele o godz. 17.00.

Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

W ubiegły poniedziałek zakończyłem w naszej Parafii Odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragnę w tym miejscu podziękować za życzliwe przyjęcie, za obiady i mniejsze poczęstunki, dziękuję za przywóz, odwiezienie oraz obwożenie po wioskach, za odprowadzanie do następnej rodziny i wychodzenie po mnie kogoś z rodziny przyjmującej, dziękuję za odświętny strój świadczący, iż odwiedziny kolędowe to święto dla całej rodziny Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Z okazji przypadającego wczoraj Dnia Babci i dzisiaj Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w ich intencji.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia.

W naszej parafii Kończą się odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
Jutro ( poniedziałek) odwiedzę:
Rodziny zamieszkałe w Królewie po lewej stronie jadąc do Krajęczyna począwszy od Pani Karczewskiej.
Jeżeli jeszcze ktoś chciałby przyjąć kolędę proszę o kontakt.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś. p. Jerzy Smukowski zamieszkały w Królewie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ze szkoły podstawowej w Królewie przedstawią Jasełka. Serdecznie zapraszam.

Dziękuję bardzo naszym dzieciom za występ oraz Paniom Katarzynie Karwowskiej i Annie Kozłowskiej za przygotowanie jasełek.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej.

Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu odwiedzę:
16. 01. (poniedziałek) Idzikowice od strony Królewa
17. 01. (wtorek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz
20. 01. (piątek) Królewo kolonia
21. 01. (sobota) Królewo prawa strona.

W sobotę obchodzimy Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka – pamiętajmy o babciach i dziadkach w modlitwie, dla żyjących o zdrowie a dla zmarłych o życie wieczne. Za Babcie i Dziadków będziemy się modlić w przyszłą niedzielę na Mszy Św. godz. 11.00.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła ś. p. Jolanta Romanowicz zamieszkała w Jędrzejewie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 

Dzisiaj w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy jednak tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klasy I szkoły średniej.

W nasze parafii trwają tradycyjne odwiedziny kolędowe w tym tygodniu odwiedzę:
09. 01. (poniedziałek) Kuchary prawa strona
10. 01 (wtorek) Pruszkowo
13. 01. (piątek) Krajęczyn od Podgrabia
14. 01. (sobota) Krajęczyn prawa strona

6 stycznia z powodu choroby dzieci nie odbyły się jasełka. Odbędą się one w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam.

Na misje w Trzech Króli zebraliśmy: 1501 zł.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”

INTENCJE

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

U progu nowego roku kalendarzowego jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

W środę o godzinie 17.30 Msza Święta w intencji zmarłego papieża Benedykta XVI

W piątek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę czyli o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

6 stycznia na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z naszej szkoły w Królewie zaprezentują jasełka. Serdecznie zapraszam w imieniu własnym, aktorów i ich opiekunów na to wydarzenie.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego też ofiary z 6 stycznia są przeznaczone na Misje.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji tego iż pierwszy piątek miesiąca przypada 6 stycznia (Trzech Króli) odwiedziny chorych będą od godziny 13.00. Spowiedź pierwszo piątkowa natomiast przed Mszami Świętymi.

Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu odwiedzę:
02. 01. (poniedziałek) Zaolzie i kolonia Idzikowic
03. 01. (wtorek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich
07. 01. (sobota) Bolęcin FUD

Cały plan kolędy można przeczytać na stronie internetowej i facebookowej parafii, oraz jest wywieszony w gablocie przed kościołem.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Tradycyjnie proszę o pojazdy z kolędowanych wiosek.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: ś.p. Stanisław Maksiewicz zamieszkały w Przepitkach oraz ś.p. Genowefa Brzeszkiewicz zamieszkała w Królewie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Genowefom i Kacprom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
styczeń 2023
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie