Archive for styczeń, 2024

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ostatnia niedziela stycznia, to Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

Dzisiaj oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 11.00 wykona Zespół Tańca Ludowego „Mazowia” z Płocka. Podczas Mszy odbędzie się też Koncert kolęd w wykonaniu wyżej wymienionego zespołu.

W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Msza Święta z błogosławieństwem świec w naszym kościele o godz. 17.00. Na tej Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci. W związku z tym zapraszam na nią rodziców z dziećmi.

Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam dziadków i babcie na Mszę Św. o godz. 11.00 na niej odbędzie się występ najmłodszych uczniów z naszej szkoły przygotowany specjalnie na dzień babci i dziadka.

W ubiegły poniedziałek zakończyłem w naszej Parafii Odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragnę w tym miejscu podziękować za życzliwe przyjęcie, za obiady i mniejsze poczęstunki, dziękuję za przywóz, odwiezienie oraz obwożenie po wioskach, za odprowadzanie do następnej rodziny i wychodzenie po mnie kogoś z rodziny przyjmującej, dziękuję za odświętny strój świadczący, iż odwiedziny kolędowe to święto dla całej rodziny Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Babci i jutro Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia.

W naszej parafii Kończą się odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
Jutro ( poniedziałek) odwiedzę:
Rodziny zamieszkałe w Królewie po lewej stronie począwszy od Pani Karczewskiej.

Jeżeli jeszcze ktoś chciałby przyjąć kolędę proszę o kontakt.

Jak już ogłaszałem w przyszłą niedzielę oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 11.00 wykona „Zespół Tańca Ludowego Mazowia” z Płocka. Podczas Mszy odbędzie się też koncert kolęd w wykonaniu wyżej wymienionego zespołu.

Słowo Biskup Płockiego

Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie!
W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.
Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.
Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków. Chociaż jest to już okres zwykły to w dalszym ciągu na Mszach Św. do 2 lutego śpiewamy kolędy. Jest to przywilej jaki dał naszej ojczyźnie nasz rodak św. Jan Paweł II.

W dalszym ciągu w naszej trwają w naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu odwiedzę:

15. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16. 01. (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17. 01. (środa) Idzikowice od strony Królewa
18. 01. (czwartek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz
19. 01. (piątek) Królewo kolonia
20. 01. (sobota) Królewo prawa strona oraz w przyszły poniedziałek
22. 01. Królewo lewa stronna od Państwa Karczewskich

Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie w kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O tą jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

Już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich na koncert kolęd i oprawę muzyczną Mszy Św. W wykonaniu „Zespołu Tańca Ludowego Mazowia” z Płocka. Koncert odbędzie się 28 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00. (W zespole śpiewa i tańczy jedna z naszych parafianek).

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, to również święto Objawienia Boga, gdyż jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem, to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy jednak tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców. Z racji na to iż w przyszłą niedzielę rozpoczynają się ferie zimowe nie będzie w tym miesiącu spotkania dla Klas IV, ani dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej..

W nasze parafii trwają tradycyjne odwiedziny kolędowe w tym tygodniu odwiedzę:

08. 01. (poniedziałek) Kuchary lewa strona od Pana Urbańskiego do Państwa Sokołowskich
09. 01. (wtorek) Kuchary prawa strona
12. 01. (piątek) Pruszkowo
13. 01 (sobota) Bolęcin FUD i
15. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia

Początek kolędy od godz. 9.00

Pobliska parafia:
styczeń 2024
P W Ś C P S N
« gru   lut »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie