Archive for maj, 2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

Dzisiaj o godz. 11.00 będzie odprawiona, Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki (za zmarłe matki i ojców). Dziękuję druhom strażakom z Idzikowic i Królewa za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem zarówno tu przed cmentarzem jak i na parkingu przy kościele. Dziękuję też za dbanie o bezpieczeństwo podczas rajdu rowerowego, który odbył się w ubiegłą niedzielę.

Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.

Jeszcze do środy będzie nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 16.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

W czwartek w Kościele, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W związku z tym nie będzie Mszy św. o Św. Zygmuncie ale Po Mszy Św. odmówimy litanię do św. Zygmunta i będzie błogosławieństwo relikwiami (litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Św.).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej i wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Corocznie obchodzona jest ona jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Będziemy też zbierać ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego w tym miesiącu po Mszy Św. o godzinie 17.00 będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wznawiamy niedzielną adorację Najśw. Sakramentu prowadzona przez koła różańcowe. Proszę aby w przyszłą niedzielę adoracje poprowadziło KŻR z Idzikowic.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

Dzisiaj o godz. 16. 30 odbędzie się rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic, gdzie planujemy przybyć o 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w Krajęczynie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż pożarna z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby nabożeństwo majowe prowadziły te same osoby co zawsze, a zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i poświęcenie pola w Pruszkowie.

W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Msza św. o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę będzie odprawiona tradycyjnie już Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki. Jest to sprzyjająca okoliczność aby posprzątać groby swoich bliskich, o co bardzo proszę. Przy tej okazji pragnę przypomnieć o dwóch rzeczach. W dalszym ciągu proszę, jeżeli ktoś może zabierać śmieci do domów. Zmniejszy to koszty wywozu nieczystości, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na utrzymanie cmentarza.

W związku z rokiem św. Zygmunta cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej Litania do św. Zygmunta.

Dziękuję Panu Adamowi Rajcy za naprawę zamka w furtce na cmentarzu.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przeżywamy maj – miesiąc, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

Jak wiemy w naszej diecezji od 2 maja 2023 do 2 maja 2024 przeżywamy rok św. Zygmunta, a nasz kościół jest wyznaczony na świątynię jubileuszową, w której można każdego dnia uzyskać odpust.

W związku z tym cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej Litania do św. Zygmunta.

W przyszłą niedzielę odbędzie się rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic, gdzie planujemy przybyć o 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w Krajęczynie. Proszę, aby nabożeństwo majowe prowadziły te same osoby co zawsze, a zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

28 maja (za dwa tygodnie) będzie odprawiona tradycyjnie już Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki. Jest to sprzyjająca okoliczność aby posprzątać groby swoich bliskich, o co bardzo proszę. Przy tej okazji pragnę przypomnieć o dwóch rzeczach. W dalszym ciągu proszę, jeżeli ktoś może zabierać śmieci do domów. Zmniejszy to koszty wywozu nieczystości, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na utrzymanie cmentarza.

W biegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Hanna Kopcińska Zamieszkała w Kucharach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Zofiom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 9.00. 8 dzieci z naszej parafii Odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego a o godz. 11.30. 5 dzieci z klas III przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przez cały tydzień (do piątku włącznie) będą przychodziły w strojach komunijnych na tak zwany biały tydzień na Mszę Św. o godz. 17.00. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tych uroczystości. Przede wszystkim rodzicom za sprzątnięcie kościoła i otoczenia wokół niego, a także za dar do naszego kościoła – zielony ornat a także Panom Organiście i Kościelnemu oraz Pani Dorocie Beszczyńskiej, która przygotowała dekorację plastyczną i kwiatową. Dziękuję także za obecność na dzisiejszej uroczystości Paniom Katechetkom i Wychowawczyniom dzieci przeżywających dzisiejszą uroczystość. Ks. Jackowi Prusińskiemu.

W związku z komuniami Msze Św. dzisiaj o godz. 7.30, 9.00, 11.30 i o 15.00

Przeżywamy maj – miesiąc, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę nie będzie majowego w kościele natomiast o godz. 16.30 zgromadzimy się przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej) gdzie odśpiewamy litanię.. Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

W sobotę 13 maja we Wronie 10 uczniów klas I szkoły średniej pochodzących z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Życzymy Bierzmowanym wierności temu co obiecują Bogu w tym sakramencie, a wiec mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

13 maja w sobotę na 20.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. – można składać intencje.

Jak wiemy w naszej diecezji od 2 maja 2023 do 2 maja 2024 przeżywamy rok św. Zygmunta, a nasz kościół jest wyznaczony na świątynię jubileuszową, w której można każdego dnia uzyskać odpust po spełnieniu następujących warunków:
– uczestnictwo we Mszy św. lub nabożeństwie ku czci św. Zygmunta lub modlitwa przed relikwiami św. Zygmunta zakończona: Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do NMP i św. Zygmunta,
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego, jako wyraz jedności z Kościołem,
– stan łaski uświęcającej,
– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– przyjęcie Komunii Świętej.

W związku z tym cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. Ponadto w każdy czwartek o godz. 17.00 (o ile pozwolą na to przepisy liturgiczne) będzie odprawiana Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej odmówimy Litanię do św. Zygmunta.

W ołtarzu bocznym św. Zygmunta jak zauważyliśmy jest już odnowiony obraz. Został on podklejony nowym płótnem, został on na nowo naciągnięty na krosno malarskie a także został wymieniony werniks (substancja zabezpieczająca obraz) oraz odnowiona drewniana sukienka i korona, które Pan konserwator odmalował i pokrył złotem i srebrem. Koszt renowacji to: 9066zł. Pragnę podziękować Panom Zenonowi Piekutowi i Andrzejowi Beszczyńskiemu za pomoc w transporcie obrazu.

Na cmentarzu została założona kamera. Dziękuję Panu Ireneuszowi Maranowskiemu i jego pracownikom z firmy „STARFAX”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Stanisławom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
maj 2023
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie