Archive for wrzesień, 2021

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

2. Dziś po Mszy Św. o godzinie 15.00 spotkanie dla uczniów klas VIII.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebani spotkanie rady duszpasterskiej.

5. Dziękuję za dzisiejszą adoracje członkom KŻR z Bolęcina i proszę o adorację w przyszłą niedzielę członków KŻR z Pruszkowa.

6. W „Gościu niedzielnym” miedzy innymi artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniu dzisiejszym datkami do puszek możemy wspomóc naszą parafiankę Weronikę Złotkowską., uczennicę klasy V naszej Szkoły Podstawowej. Zbiórka jest przeznaczona na zakup nowej pompy insulinowej. Przed kościołem odbywa się też kiermasz ciast. Dochód z ich sprzedaży jest również przeznaczony dla Weroniki.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11. 00. spotkanie dla dzieci Kl. III i IV przygotowujących się do I Komunii Św. i Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców.

Dzisiaj również (jak wiemy ze środków masowego przekazu i nie tylko) w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej. Włączmy się w te uroczystości śledząc transmisję telewizyjną, która będzie w TVP1 od godz. 11.00. Sama natomiast Msza Św. beatyfikacyjna będzie o godz. 12.00.

Jutro o godz. 19.30 Nabożeństwo Fatimskie. Proszę o składanie intencji.

We wtorek 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

17 września będziemy obchodzili kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży oraz głównego patrona naszej diecezji – św. Stanisława Kostki. W piątek o 17.00 i 17.30. Msza Św. w wigilię uroczystości tego Świętego.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00. spotkanie dla uczniów z Kl VIII. z naszej parafii.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności ś. p. Janusz Bujanowski zamieszkały w Idzikowicach oraz Barbara Chojnowska zamieszkała w Krajęczynie Podgrabiu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Do nabycia jest „Kalendarz rolnika” na 2022r. w cenie 28zł.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina.

W „Gościu Niedzielnym” specjalne artykuły z okazji beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na Mszy Św o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas I a na mszy o godz. 11.00 przezywać będziemy nasze parafialne dożynki. Wieniec przygotowują mieszkańcy Krajęczyna. Na ręce Pani sołtys pragnę złożyć serdeczne podziękowania mieszkańcom Krajęczyna za zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości, za owoce i warzywa oraz kwiaty do kościoła, a Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim za wykonanie dekoracji. Na ołtarzu św. Zygmunta będzie znajdowało się naczynie z poświęconym ziarnem do siewu.. Można trochę wziąć i dodać do ziarna które ma być wysiane w tym roku czy na jesieni lub wiosną.

2. Dziękuję Panu organiście i naszym śpiewakom za uświetnienie dzisiejszej uroczystości.

3. Jak już ogłaszałem jutrzejszy wyjazd do Częstochowy będzie o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na nowa Pompę insulinową dla naszej Parafianki Weroniki Złotkowskiej zamieszkałej w Krajęczynie. Oto kilka słów jakie przekazała na moje ręce mama Weroniki:

Odbędzie się także kiermasz ciast. Czyli będzie można zakupić siasto a dochód z jego sprzedaży będzie przeznaczony dla Weroniki. Ponadto do szkoły jak do specjalnego serca ustawionego przy poczcie w Jońcu można oddawać nakrętki plastikowe dochód z ich sprzedaży również zostanie przeznaczony dla Weroniki. Jeżeli komuś do szkoły czy do Jońca będzie nie po drodze to może również zostawić nakrętki w kościele czy na plebani.

5. W przyszłą nadzielę p Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci Kl III i IV przygotowujących się do I Komunii Św. i Odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. i ich rodziców

6. 12 września w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej. Właczmy się w te uroczystości śledzac transmisję telewizyjną.

7. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś. p. Bogdan Skurczyński zamieszkały w Pruszkowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

8. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Kuchar a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Królewa.

9. Tak jak co roku po Mszy św. dzieci obecne na Eucharystii odbierają tak zwane karteczki.

10. 18 września jak co roku organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa. Zapisy u mnie. Ilość miejsc ograniczona.

11. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy miedzy innymi reportaż z Usnarza Górnego leżącego przy granicy Polski i Białorusi, w nim zaś o tym, jak naprawdę wygląda panująca tam sytuacja. Polecamy również artykuł o Kongresach Eucharystycznych. Do nabycia także specjalny dodatek poświęcony kar. Stefanowi Wyszyńskiemu i m. Róży Czackiej, którzy będą beatyfikowani w przyszłą niedzielę. Cena dodatku 10zł.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
wrzesień 2021
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa
Kategorie