Archive for luty, 2011

VIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Obchodzącym pierwsze piątki miesiąca i kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi. Adoracja Najświętszego Sakramentu jak zwykle o 1630. Jest to również dzień liturgicznego wspomnienia św. Kazimierza, królewicza z rodu Jagiellonów. Zadziwiał pobożnością i czystością życia oraz roztropnością i sprawiedliwością jako władca. Hagiografowie podkreślają, że jest wzorem przede wszystkim dla tych, którzy podejmują służbę publiczną. Za jego przykładem zaprośmy Chrystusa do naszego życia rodzinnego, społecznego i politycznego.
2. Życie posiada wartość, która dalece wykracza poza to wszystko, o co w życiu zabiegamy. Jest tak dlatego, że pochodzi ono bezpośrednio od Boga. To życie dane przez Boga czyni człowieka człowiekiem. Starajmy się zawsze naszą codzienność opierać na Bogu i Jego prawie, a przekonamy się, że nie musimy troszczyć się o wiele innych rzeczy.
3. Zakupiłem do naszego kościoła obraz na płótnie przedstawiający naszych Płockich błogosławionych biskupów Juliana Nowowiejskiego i Leona Wetmańskiego. Portret zostanie zawieszony w prezbiterium. Zamówiłem też u artysty portret Sługi Bożego Jana Pawła II, który będę chciał zawiesić w naszym kościele upamiętniając moment beatyfikacji.
W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
■ kim byt zabity niedawno w Tunezji ks. Marek Rybiński?
■ „PRL to nie byty żarty” – rozmowa z reżyserem filmu „Czarny czwartek” Antonim Krauze;
■ kto wygra: ludzie czy bakterie i jaką rolę w tej bitwie pełnią antybiotyki – na pytania naszego dziennikarza odpowiada dr Paweł Grzesiowski.

VII Niedziela Zwykła

1. We wtorek, tj. 22 lutego, o godzinie 16.30 w Płocku będą centrale obchody upamiętniające objawienie Obrazu Jezusa Miłosiernego. Wszystkich chcących włączyć się duchowo zapraszam do naszego kościoła, aby wspólnie odmówić koronkę do Miłosierdzia Bożego – właśnie przed tym obrazem.!!! Tego dnia obchodzimy również święto katedry świętego Piotra, Apostoła. W ten sposób w całym Kościele zostaje podkreślona prawda, że został On zbudowany na wierze świętego Piotra oraz to, że każdy jego następca stanowi podstawę jego jedności. W tym dniu szczególnie módlmy się w intencji całej wspólnoty ludzi ochrzczonych oraz tych, którzy tej wspólnocie przewodzą.
2. „Miłość jest tajemnicą, która przekształca wszystko, czego dotknie, w rzeczy piękne i miłe Bogu” (św. Faustyna Kowalska). Trwa czas karnawału, czas radości, zabaw, tańców i spotkań z przyjaciółmi. Niech ten czas wnosi w nasze życie nadzieję, że wszystko można zmienić, jeżeli Bóg działa pośród nas i my sami jesteśmy na Jego obecność otwarci.
3. Jeśli ktoś jest zainteresowany pielgrzymką do Rzymu na beatyfikację Jana Pawła II, lub w późniejszym terminie to proszę o kontakt. Na stronie internetowej naszej parafii zamieściłem szczegółowy program pielgrzymki – pobytu w Rzymie.
4. Nasza pielgrzymka parafialna w sierpniu dojdzie do skutku, chętnych jest o wiele więcej niż miejsc. Możemy wpłacać zaliczkę, którą przekażę potwierdzając rezerwację hotelu.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:
■ płyta CD z programem do rozliczenia podatku dochodowego za rok 2010;
■ czego o ludziach Kościoła, ratujących Żydów w czasie okupacji niemieckiej, nie chce wiedzieć Jan Tomasz Gross, autor książki „Złote żniwa”;
■ wspomnienie o zmarłym abp. Józefie Życińskim;
■ w jaki sposób choroba Alzheimera dotyka rodzinę osób chorych.
Jest też MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim oprócz ciekawych artykułów, plakaty Małysza i Stocha.

Propozycja wyjazdu do Rzymu

Pielgrzymka z Płocka do Rzymu na Beatyfikację Jana Pawła II (28.04-3.05.2011 r.)

Serdecznie zapraszamy do udziału w 6-cio dniowej, autokarowej pielgrzymce do Rzymu na Uroczystości Beatyfikacyjne Jana Pawła II. Pielgrzymka organizowana przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej, rozpocznie się 28 kwietnia i zakończy 3 maja 2011 roku. Centralnym punktem pielgrzymki będzie udział w Uroczystościach Beatyfikacyjnych Jana Pawła II w dniu 1 maja br. na placu św. Piotra w Rzymie.

Program pielgrzymki:
Dzień 1 (28.04.2011) – godz. 6.00 – wyjazd z Płocka do Częstochowy, gdzie przewidziane jest uczestnictwo we Mszy św. Z Częstochowy udamy się do Czech, gdzie nastąpi zakwaterowanie i nocleg w hotelu.
Dzień 2 (29.04.2011) – Przejazd w okolice Asyżu.
Dzień 3 (30.04.2011) – Dzień ten w całości poświęcimy na zwiedzanie Rzymu. Rozpoczniemy od Bazyliki Laterańskiej – „Matki i Głowy Wszystkich Kościołów Miasta i Świata”. Następnie udamy się do największego kościoła w Rzymie – Bazyliki Santa Maria Maggiore. Zobaczymy jeden z symboli Wiecznego Miasta – Koloseum. Dalej udamy się przez Forum Romanum i Wzgórze Kapitolińskie na Pl. Wenecki, gdzie na Ołtarzu Ojczyzny mieści się pomnik Wiktora Emanuela II – pierwszego Króla Włoch. Będziemy mieli także okazję wrzucić pieniążek do Fontanny de Trevi i zobaczyć słynne Schody Hiszpańskie. Noc spędzimy w hotelu w okolicach Asyżu (chętni będą mogli pozostać na Placu św. Piotra; zamiast kolacji otrzymają suchy prowiant). Należy przygotować około 3€ na ewentualne opłaty w Rzymie.
Dzień 4 (01.05.2011) – godz. 4.00 – wyjazd do Rzymu – udział we Mszy św. Beatyfikacyjnej.
Po uroczystościach beatyfikacyjnych czas do własnej dyspozycji. W miarę możliwości zwiedzimy jeszcze największy Kościół świata, Bazylikę św. Piotra, oraz Bazylikę św. Pawła za Murami. Powrót na nocleg w okolice Asyżu.
Dzień 5 (02.05.2011) – Po śniadaniu wyjazd do miejscowości ukochanej przez św. Franciszka – Asyżu. W mieście tym odwiedzimy Bazyliki św. Franciszka z jego grobem oraz Bazylikę św. Klary. Odbędziemy także spacer po uliczkach ukształtowanych w średniowieczu i nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej. Z miasta św. Franciszka udamy się do miasta innego wielkiego świętego, wywodzącego się z rodziny franciszkańskiej. Miasta św. Antoniego – Padwy. W mieście tym odwiedzimy Sanktuarium tego Świętego w którym oprócz grobu św. Antoniego przechowywane są jego relikwie. Po pobycie w tej przepięknej Bazylice nastąpi wyjazd na nocleg w rejonie Veneto Friuli.
Dzień 6 (03.05.2011) – Po śniadaniu wyjazd w podróż powrotną do Płocka.

Cena pielgrzymki: 1490,00 PLN od osoby

Cena obejmuje: noclegi w pokojach hotelowych z łazienkami 2, 3 lub 4 osobowe, wyżywienie – śniadania kontynentalne od 2-go do 6-go dnia, obiadokolacje od 2-go do 5-go dnia (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne), autokar – z klimatyzacją, wc, video, barkiem, dwóch kierowców, obsługa pilota na całej trasie, ubezpieczenie – od nieszczęśliwych wypadków (NW), kosztów leczenia (KL). Uczestnicy zabierają ze sobą: ważny paszport lub dowód osobisty, pieniądze na własne wydatki i na przejazdy komunikacją miejską. Dopłata do pokoju jednoosobowego wynosi 180 €/os.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Duszpasterskiego. Przy zgłoszeniu wpłacamy zaliczkę w wysokości 490 zł na rachunek biura pielgrzymkowego: AnDa Radosław Bajon, ul. Rynek 25, 63-910 Miejska Górka, nr rachunku bankowego: 27 1500 2110 1221 1000 8124 0000. Drugą część wpłaty (1000 zł), należy wpłacić najpóźniej na miesiąc przed rozpoczęciem pielgrzymki. Zgłoszenia będą przyjmowane do wyczerpania wolnych miejsc w Wydziale Duszpasterskim i tam też można uzyskać dodatkowe informacje (tel. 24 / 262-85-99) lub pocztą elektroniczną duszpasterski@diecezjaplocka.pl. Przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, PESEL oraz nr telefon kontaktowego.
Weekend w Rzymie 4 dni z Warszawy
Symbol oferty: 146/1299
Państwo: Włochy
Miasto: Rzym
Transport: samolot
Profil wyjazdu: weekend
Wyżywienie: śniadanie
Świadczenia: przelot samolotem na trasie Warszawa – Rzym – Warszawa; opłaty lotniskowe; opieka pilota; 3 noclegi w hotelu **** ze śniadaniami; pokoje 2-osobowe z łazienkami; zwiedzanie według programu imprezy; ubezpieczenie KL, NNW i bagażu Signal Iduna (kwota gwarancyjna KL do 10.000 euro, NNW do 7.000 zł, bagaż do 800 zł) oraz ubezpieczenie w przypadku chorób przewlekłych.

Cena podstawowa: Osoba dorosła, Ubezpieczenie KL, NNW, CHP i bagażu – Signal Iduna, Pokój 2-osobowy, Przelot : Warszawa – Rzym, Przelot : Rzym – Warszawa

Program ramowy

Mozaika zabytków historii i religii, dzieła największych włoskich malarzy i rzeźbiarzy oraz możliwość podziwiania najważniejszych rzymskich zabytków zarówno w dzień jak i w nocy – weekend w Rzymie to 4 niezapomniane dni w “wiecznym mieście”!

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie, odprawa, przelot do Rzymu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Uwaga: Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.

Dzień 2 i 3

Po śniadaniu zwiedzanie Rzymu – w programie:

Watykan – zwiedzanie bogatych zbiorów Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej oraz Placu i Bazyliki Św. Piotra – nawiedzenie grobu Jana Pawła II
W niedzielne południe spotkanie z Papieżem na Placu Św. Piotra (Anioł Pański – jeśli Papież będzie w Rzymie)
Rzym antyczny: świątynia wszystkich bogów – Panteon, wejście na Kapitol, spacer po pozostałościach Forum Romanum, przejście pod symbol miasta i historii – Koloseum
Rzym barokowy: Plac Hiszpański wraz z Fontanną Barcaccia oraz znane z włoskich pokazów mody Schody Hiszpańskie. Następnie Plac di Trevi ze słynną bogato rzeźbioną fontanną; plac Navona, gdzie znajduje się symboliczna Fontanna Czterech Rzek
Bazyliki Rzymskie: Santa Maria Maggiore, Św. Jana na Lateranie oraz Św. Pawła za Murami
dla chętnych: wieczorny spacer po Rzymie
Wieczorami – czas wolny, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Hotele 4* w centrum

Proponujemy Państwu pobyt w hotelach Regio 4* i Lux 4* należących do rzymskiej sieci hotelowej Sebraeli. Są to hotele utworzone w kamienicach w samym centrum Rzymu, w pobliżu dworca Termini, skąd z łatwością można dostać się do każdego punktu miasta. Hotele oferują zakwaterowanie w wygodnie urządzonych, klimatyzowanych pokojach 2-osobowych (z możliwością dostawki) z łazienkami (na wyposażeniu suszarka), TV-sat oraz telefonem.

Wyżywienie: śniadania w formie bufetu kontynentalnego

Terminy od listopada 2010 do marca 2011 – hotel Regio 4*

Terminy od kwietnia 2011 do października 2011 – hotel Regio 4* lub Lux 4*

Uwagi

Cena nie obejmuje kosztu transferu lotnisko-hotel-lotnisko, biletów wstępu, lokalnych przewodników oraz biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej w Rzymie podczas realizacji programu zwiedzania. Na transfery oraz koszty realizacji programu prosimy przeznaczyć około 85-90 euro
Od 1.01.11 w rzymskich hotelach obowiązuje podatek miejski w wysokości 3 euro/noc, który należy uiscić w hotelu – prosimy aby przeznaczyć na ten podatek 9 euro / cały pobyt
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza grupy po wnętrzach muzeów
Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Warszawie lub w Rzymie po przylocie
W przypadku wylotu we wczesnych godzinach rannych, zamiast śniadania mogą zostać przygotowane pakiety śniadaniowe
Informacje dodatkowe

Pokój 1-osobowy: + 300 zł
3 osoba w pokoju: – 100 zł
Zachęcamy do jak najwcześniejszej rezerwacji z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc oraz zmienne taryfy.

VI Niedziela Zwykła

1. W dniu 14 lutego wspominamy w liturgii świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Stali się nie tylko apostołami Słowian, ale również stworzyli pierwszy alfabet słowiański i przełożyli księgi biblijne.

2. Warto w tym dniu przybliżyć sobie też postać św. Walentego. Jest on patronem ludzi spragnionych uczucia i możemy za jego pośrednictwem wypraszać dla siebie i innych łaskę czystej i szlachetnej miłości. Zobaczmy, co możemy sobie ofiarować jako małżonkowie, członkowie rodziny czy wspólnoty. Niech ten dzień stanie się również okazją do okazania miłości tym, którym zabrakło bliskich, kochających ludzi.

3. Dziś spotkanie z dziećmi odnawiającymi przyrzeczenia chrztu św. po Mszy św. o godzinie 900 i kandydatami do bierzmowania po Mszy św. o 1500.

4. W sierpniu w dniach od 17 do 19 (środa-piątek) organizuję wycieczkę nad morze, noclegi i wyżywienie w Świnoujściu. W programie planowany jest pobyt w Niemczech, Międzyzdrojach, Kamieniu Pomorskim, Wolinie. Koszt wycieczki szacuję na 350zł. Chętnych proszę o zapisywanie się wraz z zadatkiem w wysokości 100zł. Zadatek muszę wpłacić rezerwując hotel.

5. Na stronie internetowej naszej parafii możemy znaleźć link http://parafiakrolewo.viewnetcam.com pod którym  znajdziemy podgląd na nasz kościół parafialny.  Zachęcam do odwiedzin. Za pomysł, ufundowanie kamery Panasonic  i jej podłączenie dziękuję Panu Ireneuszowi Maranowskiemu

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

„Papież musiał zginąć” – druga część niepublikowanych zeznań Alego Agcy; tym razem o nieznanych wcześniej przygotowaniach do zamachu na Jana Pawła II;

■ „Oszczędne dzieci” – czy Polsce opłaca się umieścić w żłobkach jedną trzecią naszych dzieci? O kosztach emocjonalnych i zdrowotnych pisze Jacek Dziedzina;

■ „Jak trwoga to do Boga” – iloma chorymi zajmuje się kapelan szpitalny –

o tym w rozmowie z ks. Stanisławem Warzeszakiem, dyrektorem Krajowego Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

V Niedziela Zwykła

  1. Niedziela to wspaniały czas, by nabrać sił duchowych, dostrzec piękno Bożego dzieła i dzielić się nim z tymi, którzy pogubili się na drogach swojego życia. Niech zatem nasze dzisiejsze zgromadzenie wspiera nas w tygodniowej pielgrzymce wiary i dawaniu świadectwa o Chrystusie.
  2. W piątek, tj. 11 lutego, przypada 152. rocznica pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Każdego roku w ten dzień Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o chorych, jak również o pracownikach służb medycznych, wolontariuszach i rodzinach opiekujących się chorymi.
  3. Spotkanie dzieci do Komunii Generalnej odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy św. o 900. Omówimy uroczystość komunijną i przydzielimy rolę.
  4. W przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po mszy św. o 1500.
  5. Członków koła żywego różańca z Pruszkowa proszę o odebranie tabeli według której należy odmawiać w poszczególnych miesiącach odpowiednie tajemnice.
  6. Są do odebrania stroje komunijne dla dzieci, oraz egzemplarze Biblii.

W Gościu Niedzielnym polecam;

■ Niepublikowane dotąd wyjaśnienia Mehmeta Ali Agcy, który strzelał do Jana Pawła II. Ujawniamy, kto zaplanował zamach i kto jeszcze strzelał do papieża 13 maja 1981 r.

■ Jak ludzie zapamiętali Martę Robin – mistyczkę, która przez 50 lat nie przyjmowała pokarmów, żyła dzięki Eucharystii.

Pobliska parafia:
luty 2011
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  
Archiwa
Kategorie