Archive for wrzesień, 2019

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty włącznie na godz. 16.30 natomiast w niedzielę na godzinę 14.30. Tych którzy nie mogą przybyć za chęcam do odmawiania różańca w domu. Starajmy się chociaż w tym miesiącu wypełniać słowa Maryi z Fatimy skierowane do pastuszków: „Odmawiajcie codzienne różaniec”. Przypominam też, iż dzieci z klasy III i IV oraz młodzież przygotowująca się do Bierzmowania ma uczestniczyć 4 razy w nabożeństwie różańcowym.

2. Jak mogliśmy się dowiedzieć z listu biskupów, który był czytany w ubiegłą niedzielę Papież Franciszek ogłosił październik tego roku – nadzwyczajnym miesiącem misyjnym, dlatego pamiętajmy w tym miesiącu w naszych modlitwach o misjonarzach i wszelkich dziełach związanych z misjami.

3. Z tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do 1 komunii św.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. Można jeszcze nabywać Kalendarz Rolnika w cenie 27zł.

6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Idzikowic na czele z Panem sołtysem za reprezentowanie naszej Parafii na dożynkach diecezjalnych które odbyły się w parafii św. o. Pio. w Płońsku.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek św. Hieronima
we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus,
w środę Aniołów Stróżów,
w piątek św. Franciszka z Asyżu,
w sobotę św. s.Faustynę Kowalską

8. Do wieczności odeszła ś.p. Halina Popin zamieszkała w Pruszkowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 
1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (tej młodzieży, która ukończyła 8 klasę a teraz uczęszcza do 1 kl. Szkoły średniej).
 
2. Wyjeżdżający do Grecji z Ks. Witoldem mają autokar jutro o godz. 13.45 sprzed naszego kościoła. Życzę owocnego pobytu i będę się modlił o szczęśliwy powrót.
 
3. W związku z wątpliwościami dotyczącymi pożegnań podczas pogrzebów wygłaszanych przez najbliższą rodzinę zmarłego, poprosiłem o konsultacje w tej sprawie naszą radę parafialną. Chcemy uniknąć łamania dekretu Biskupa Płockiego, który przypomina, że ambona pełni tylko i wyłącznie funkcję liturgiczną. Dlatego zdecydowaliśmy wspólnie, że ktoś z najbliższej rodziny będzie mógł zabrać głos poza prezbiterium przy trumnie zmarłego, w chwili, kiedy ksiądz udaje się do zakrystii, aby zmienić szaty liturgiczne. Jest to moment przejścia między liturgią Mszy świętej a obrzędami pogrzebu. To rozwiązanie wydaje się być najlepszym z możliwych.
 
4. Gość Niedzielny – a w nim artykuły: O tym jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939r. oraz za zbrodnię Katyńską; Ponadto: Rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą oraz ranking wartościowych bajek dla najmłodszych dzieci.
 
5. Dziękuję za ofiarę na Kościół w kwocie 200zł z Bolęcina
 
6. Dziękuję również Panu Łukaszowi Rzepeckiemu za wymianę oświetlenia w zakrystii i na środku Kościoła.
 
7. W tym tygodniu wspominamy:
W Poniedziałek 23 września św. Ojca Pio
W Piątek 27 września św. Wincentego A Paolo
W sobotę 28 września św. Wacława
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców z klas III i IV, które w tym roku w naszej parafii przystępują do I komunii św. oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. (tak zwana komunia generalna).

2. W przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (tej młodzieży, która ukończyła 8 klasę a teraz uczęszcza do 1 kl. Szkoły średniej.

3. Osoby wyjeżdżające na wycieczkę do Malborka i Kwidzyna 21 września pragnę poinformować, iż wyjazd jest o godz. 5.40 spod kościoła, a powrót około godziny 19.00. Proszę zabrać ze sobą legitymacje szkolne i emeryckie.

4. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek 16 września świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
w środę 18 września św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży głównego patrona naszej diecezji w naszej diecezji jest to uroczystość
w piątek 20 września św. męczenników koreańskich
w sobotę 21 września obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

5. Do wieczności odeszła św. pamięci Jolanta Podgórska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

6. W dniu wczorajszym 25 dzieci i młodzieży z naszej parafii wzięło udział w pielgrzymce do Rostkowa pragnę im podziękować za wzorowe zachowanie. Dziękuję szczegolnie Pani Dorocie Beszczyńskiej za opiekę nad grupą.

7. Od wczoraj można naszą parafię znaleźć na facebooku zapraszam do odwiedzin

8. W piątek na godzinę 19.00 zapraszam na spotkanie radę duszpasterską i gospodarczą. Spotkanie odbędzie się na plebanii.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów dla uczniów klas I

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców z klas III i IV, które w tym roku w naszej parafii przystępują do I komunii św. oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św. (tak zwana komunia generalna).

3. Wyjazd na pielgrzymkę do dzieci i młodzieży do Rostkowa w przyszłą sobotę o godz. 8.30 spod kościoła.

4. W piątek o 20.00 nabożeństwo Fatimskie zapraszamy z lampionami. Proszę składać intencje do skrzynki (pod skrzynką na stoliku są wyłożone kartki i długopisy można skorzystać).

5. Przypominam, że wszystkie dzieci, a także młodzież z klasy 8 biorą po mszy św. karteczki i wklejają do zeszytu. Młodzież z kl. I szkoły średniej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zbiera podpisy w indeksach.

6. W tym tygodniu wspominamy:
13 września św. Jana Chryzostoma – biskupa Konstantynopola żyjący na przełomie III i IVw.
14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego

7. Jak widzimy nasze prezbiterium zrobiło się jaśniejsze – dziękuje Panu Łukaszowi Rzepeckiemu za zmianę oświetlenia.

8. Niedługo też dokonamy zmiany ekranu i rzutnika do wyświetlania slajdów na nowoczesny komputerowy.

9. Gość niedzielny a w nim – Czy katolik może uczestniczyć w wojnie? Czy istnieje wojna sprawiedliwa i czy konflikt zbrojny może prowadzić do dobrego celu? Oraz Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w Internecie.

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę.

Pobliska parafia:
wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Kategorie