Archive for wrzesień, 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj rozpoczynamy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę o godz. 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci tak, jak w latach ubiegłych od jutra będą otrzymywać karteczki oraz losować figurkę Matki Bożej. Pamiętajmy w naszych modlitwach również studentach, którzy dzisiaj rozpoczynają nowy rok akademicki.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii św., oraz ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.

W sobotę odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Smardzewie. Spotkanie będzie się odbywać pod hasłem: „Rodzina Bł. Ulmów wzorem życia chrześcijańskiego”. W programie spotkania, między innymi: Konferencja Ks. prof. dr hab. Henryka Seweryniaka na temat: «Tajemnica Chrystusa, tajemnica człowieka» (RVM,25) w życiu i męczeństwie Bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci”, Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Piotra Libery, wspólna modlitwa różańcowa, śpiew i braterskie spotkanie. Początek spotkania o godz. 10.00. Tych członków Kół Żywego Różańca, którzy nie wybierają się do Smardzewa zapraszam na godzinę 16.30 na różaniec i na 17.00 na mszę świętą, która będzie odprawiona w ich intencji z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W czwartek litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Krajęczyna a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Idzikowic.

U Pana Kościelnego jest do nabycia „Kalendarz rolnika” na rok 2024 w cenie 36zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

W czwartek litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii św., oraz ich rodziców.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę o godz. 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

W sobotę 7 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Smardzewie. Spotkanie będzie się odbywać pod hasłem: „Rodzina Bł. Ulmów wzorem życia chrześcijańskiego”. W programie spotkania, między innymi: Konferencja Ks. prof. dr hab. Henryka Seweryniaka na temat: «Tajemnica Chrystusa, tajemnica człowieka» (RVM,25) w życiu i męczeństwie Bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz siedmiorga ich dzieci”, Msza św. pod przewodnictwem J. E. Ks. Biskupa Piotra Libery, wspólna modlitwa różańcowa, śpiew i braterskie spotkanie. Jeżeli ktoś chciałby jechać proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy do przyszłej niedzieli (1 października).

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Pruszkowa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Krajęczyna.

U Pana Kościelnego jest do nabycia „Kalendarz rolnika” na rok 2024 w cenie 36zł.

W zeszłą niedzielę na Katolickie Radio Diecezji Płockiej zebraliśmy 418zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za bezimienną ofiarę na kościół w kwocie 200zł. Bóg zapłać

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj przypada ocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie uczniów klas I szkoły średniej i 8 Szkoły Podstawowej.

Dzisiaj na godz. 16.00 na plebanię zapraszam członków rady duszpasterskiej.

Dzisiaj po Mszach Św. są zbierane ofiary do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Jutro przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży, nowicjuszy a także głównego patrona naszej diecezji.

W czwartek, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Po Mszy św. litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Bolęcina a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Pruszkowa.

Dziękuję za ofiary na kościół w kwocie 1900zł. Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Mateuszom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych uczniom kl. I Szkoły Podstawowej.

Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie uczniów klas III i IV przygotowujących się od I Komunii Św. i tak zwanej Komunii Św. Generalnej i ich rodziców

W środę na godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie – proszę składać intencje.

W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Po Mszy św. litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

16 września (sobota), jak co roku organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Chętni proszeni są o zapisy u ks. Proboszcza. Wyjazd pielgrzymów o godz. 8.30 spod kościoła.

W zeszłą niedzielę dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne zbiory Gospodarzami dożynek byli mieszkańcy Bolęcina, jeszcze raz im serdecznie dziękuję za przygotowanie tej uroczystości. Proszę aby za rok przygotowania dożynek podjęli się mieszkańcy Pruszkowa i Sobiesk.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 na plebanii spotkanie rady duszpasterskiej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie uczniów klas I szkoły średniej i 8 Szkoły Podstawowej.

W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

Dziękuję za ofiarę na kościół w kwocie 1300zł. Bóg zapłać.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj na  Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory Gospodarzami ich będą mieszkańcy Bolęcina, oni też zapraszają po Mszy Św. na degustację wypieków. W tym miejscu pragnę na ręce pani sołtys Marii Kretkiewicz złożyć bardzo serdecznie podziękowania im za zorganizowanie tej uroczystości a szczególnie tym osobom, które bardziej zaangażowały się w urządzenie dożynek. Dziękuję też Panu wójtowi gminy Joniec i jego pracownikom za wypożyczenie stołów i ich przywiezienie.

Jutro o godz. 8.00 Msza Św. z racji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego. Zapraszam na nią wszystkich uczniów wraz z rodzicami oraz wszystkich pracowników naszej szkoły.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych uczniom kl.  I szkoły Podstawowej. W związku z tym zapraszam na ta Mszę pierwszaków z naszej parafii i ich rodziców. Zapraszam również dzieci, które w zeszłym roku zbierały tak zwane karteczki niedzielne i oddały mi książeczki.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie uczniów klas III i IV przygotowujących się od I Komunii Św. i tak zwanej Komunii Św. Generalnej i ich rodziców.

W przyszłą niedzielę proszę o poprowadzenie adoracji członków KŻR z Królewa.

16 września jak co roku organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Chętni proszeni są o zapisy u ks. Proboszcza.

Dziękuję pielgrzymom do Częstochowy a także Sokółki i Świętej Wody za zakup do Kościoła Czarnego Ornatu oraz Vasculum.

 Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
wrzesień 2023
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie