Archive for kwiecień, 2015

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy w swoich modlitwach o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy także o naszym kleryku Mateuszu i o obecnie posługujących kapłanach. Prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze.
2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy; w sobotę – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
3. W piątek, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odmawiali Litanię loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45. W niedziele nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.
4. W sobotę nasza wspólnota parafialna przezywać będzie odpust ku czci św. Zygmunta. Sumę odpustową o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. prof. Andrzej Kobyliński. Bardzo proszę o przybycie asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, służby liturgicznej. Porządek nabożeństw niedzielny. W czasie sumy odpustowej będziemy się modlić również w intencji strażaków, którzy mają swoje święto wspominając patrona – św. Floriana.
5. W niedzielę, 3 maja, przypada kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pamiętajmy, aby wywiesić w tym dniu na naszych domach flagę narodową. Najbliższa niedziela będzie dniem przyjęcia po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. dla dzieci klas III.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i nabożeństwo o 16.30.
7.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Paweł Sadecki, kawaler zamieszkały w Sochocinie i Agnieszka Pyrzyńska, panna zamieszkała w Bolęcinie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;
zdjęcia Jana Pawła II z wycieczek górskich, których do tej pory nikt nie oglądał
– tacy ludzie jak Matka Teresa w islamie się nie zdarzają – mówi nawrócony na chrześcijaństwo były muzułmanin;
– nie robimy cudów, a jesteśmy jedynie ich świadkami – mówi profesor Skalski, kardiochirurg który uratował życie sześciu tysiącom dzieci, w tym znalezionemu na mrozie Adasiowi;

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Wiele razy wydaje nam się, że nasze życie straciło sens, a marzenia rozsypały się. Przypominamy uczniów idących do Emaus, którzy wiedzą, że nic nie może zmienić ich sytuacji. Jednak tak nie jest, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał, On naprawdę żyje. Umarł za wszystkich, zmartwychwstał dla wszystkich, abyśmy wszyscy żyli.
2. Dziś przezywamy niedzielę biblijną. Czy „karmimy” się Słowem Bożym i jak wpływa ono na nasze życie? W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski; w sobotę – święto św. Marka Ewangelisty.
3. W święto św. Marka Ewangelisty w sposób szczególny błagamy Boga o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.
4. Od przyszłej niedzieli zaczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Artur Malachiński kaw. zam. Idzikowice i Izabela Niezgoda, panna zam. Warszawa, oraz Paweł Sadecki, kawaler zamieszkały w Sochocinie i Agnieszka Pyrzyńska, panna zamieszkała w Bolęcinie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
6. Bardzo proszę o zgłaszanie chęci przyjęcia młodzieży, która przybędzie w przyszłym roku na ŚDM.
7. W procesji noszony jest różaniec. Bardzo proszę, aby z każdego koła wytypować po jednej osobie, która będzie go nieść na odpuście św. Zygmunta. Proszę, aby taka zasada panowała już zawsze.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;
O mało znanym Bogu, Trzeciej Osobie Trójcy Świętej
– Taka historia zdarza się po raz trzeci. Grupa wybitnych genetyków i biochemików, w tym noblistów, nawołuje do wstrzymania prac nad programowaniem ludzi;
– na pewno nie trafię do piekła – mówi w rozmowie o psalmach biblista
W Małym Gościu:
– plakat z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe na nabożeństwa majowe;
– jakie tajemnice kryje cudowny obraz Matki Bożej?

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1.Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jaki ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
2. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Smoliński, kaw z Skierniewic i Katarzyna Szymankiewicz, panna z Królewa, oraz Artur Malachiński kaw. zam. Idzikowice i Izabela Niezgoda, panna zam. Warszawa. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
3. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;
Jak to się stało, że Niedziela Bożego Miłosierdzia mająca dopiero 15 lat, jest dziś jednym z najbardziej popularnych świąt kościelnych?
– 100 lat temu zamordowano 2 i pół miliona chrześcijan – Ormian, Asyryjczyków i Greków – o do dziś ukrywanej przez Turcję zbrodni ludobójstwa;
– o tym, czy taniec jest zdrowy.
Drogie Rodziny!
Prosimy Was o przyjęcie na nocleg pielgrzymów, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży z różnych zakątków świata. Spodziewamy się osób młodych, nastawionych na głębokie przeżycie religijne, ale także na poznanie Polski i naszej kultury. Nie oczekują oni wielkich wygód, ale serca i polskiej gościnności.
1. W jakim terminie mamy przyjąć pielgrzymów?
Młodzież będziecie gościć w swoich domach od 20 do 25 lipca 2016 roku.
2. Jak będzie wyglądał ich pobyt w naszym domu?
Młodzież będzie przebywała u Was od wieczora do rana. Cały dzień będą poza Waszym domem i nie trzeba się nimi zajmować, ani udostępniać w tym czasie mieszkania. Prosimy o danie im śniadania i ewentualnej kolacji.
3. Jakie powinniśmy posiadać warunki mieszkaniowe?
Nie trzeba wiele! Wystarczy kawałek podłogi. Młodzież przywozi ze sobą śpiwory i karimaty. Jeżeli jesteście wstanie udostępnić im łóżka lub materace, to będzie to mile widziane, ale nie jest to konieczne.
4. Czy będziemy gościć w swoich domach młodzież z Polski?
Nie. W Waszych domach będziecie przyjmować tylko obcokrajowców i ewentualnie młodzież polonijną.
5. Czy musimy znać jakiś język obcy? Jakiej narodowości młodzież będziemy gościć?
Nie. Znajomość języków obcych nie jest konieczna. Wystarczy uśmiech, otwarte serce i ręce, którymi można pokazać prawie wszystko. Narodowość młodzieży w Waszym domu będzie uzależniona od grup, które zgłoszą chęć przyjazdu do naszej diecezji. Sukcesywnie będziemy Was informować, kto i kiedy przyjedzie do Waszej parafii czy miasta.
6. Ile osób możemy przyjąć?
To zależy od Waszej otwartości i możliwości. Przyjmujecie minimum dwie osoby.
7. Jak zgłosić chęć przyjęcia pielgrzymów?
Zgłosić się do księdza w parafii i przekazać mu Wasze dane kontaktowe,

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.
2. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.
3. Jutro dzień Wyższego Seminarium Duchownego. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni i klerykach, a szczególnie o naszym Mateuszu. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby seminarium.
4. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani Goście i Parafianie na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne.
5. Dziękuję paniom Dorocie Beszczyńskiej i Marcie Bilińskiej, Renacie Matyjaszek za wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa. Dziękuję bardzo asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, paniom, które te kwiatki zebrały i ususzyły, paniom Annie Kozłowskiej i Barbarze Woźniak, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, panom organiście, kościelnemu Dziękuję także druhom strażakom z Idzikowic i Królewa, którzy czuwali przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii, którzy bez przerwy czuwali modlitewnie w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa.
6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Smoliński, kaw z Skierniewic i Katarzyna Szymankiewicz, panna z Królewa. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu;
– dlaczego kobiety pierwsze dowiedziały się o zmartwychwstaniu?
– pod posadzką bazyliki Grobu Pańskiego dotykał kamieni, na które kapała krew Jezusa – rozmowa o materialnych śladach zostawionych przez Jezusa.
– dlaczego podstawowa prawda naszej wiary – zmartwychwstanie Jezusa – nie jest świętowana przez wszystkich chrześcijan w tym samym czasie?

ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO
Kochani Diecezjanie!
Z okazji Świąt Wielkanocnych przesyłam Wam serdeczne życzenia paschalne. Niech Zmartwychwstały
Chrystus napełni Wasze serca miłością i pokojem. Życzę, by każdy z Was doświadczył żywej
obecności uwielbionego Pana i stawał się człowiekiem wielkanocnej nadziei. Przeżyjmy tegoroczną Paschę w duchu dziękczynienia Dobremu Bogu za 940 lat istnienia naszej diecezji oraz w klimacie twórczego oczekiwania na zbliżające się spotkanie z Maryją przychodzącą do naszej wspólnoty diecezjalnej w Jasnogórskim Wizerunku.
Radosnych spotkań przy wielkanocnym stole! Wszystkich Was obejmuję moją modlitwą i z serca błogosławię.
Wasz biskup Piotr

Pobliska parafia:
kwiecień 2015
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa
Kategorie