Archive for maj, 2022

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Dzisiaj o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki.

Zapraszam na Nabożeństwo majowe w kościele jutro i we wtorek o godz. 16.30. W środę rozpoczynamy czerwiec miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w związku z tym po Mszy św. o godz. 17.00 i 8.00 (w sobotę), a także na zakończenie niedzielnej adoracji o 14.30 będziemy odmawiali litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej i wystawienie Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

Wójt gminy Joniec zaprasza na V bieg królewski, który odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 15.00 miejsce biegu i imprez towarzyszących tradycyjnie już na boisku przy naszej szkole w Królewie. Szczegóły w gablocie przy kościele.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II szkół średnich.

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przed nami ostatni tydzień maja miesiąca poświęconego Matce Bożej. Zapraszam na Nabożeństwo majowe w kościele od poniedziałku do soboty na godz. 16.30 natomiast w niedzielę na godz. 14.30.
 
Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II szkół średnich.
 
Dzisiaj o godz. 16.30 wyruszy z Krajęczyna rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie. Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic gdzie planujemy przybyć o 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w Kucharach. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż pożarna z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby nabożeństwo majowe prowadziły te same osoby co zawsze, a zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
 
W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki.
 
W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
 
Zakończyliśmy układanie kostki na cmentarzu. Koszt inwestycji to 12100 (dwanaście tysięcy sto) zł. W tym miejscu pragnę podziękować Panu Tomaszowi Krupińskiemu i jego pracownikom, Panom Jerzemu i Rafałowi Pszondakom, Państwu Marzenie, Ireneuszowi i Łukaszowi Krzemińskim, oraz Panu Marcinowi Romanowiczowi za wykonanie prac i pomoc w ich realizacji. W przyszłym roku planuję kontynuować prace.
W dniach 10 – 14 sierpnia ks. Wiesław Jóźwiak – wikariusz z Sochocina organizuje pielgrzymkę rowerową z Sochocina a Jasną górę. Szczegółowe informacje jak i zapisy u mnie. Zapisy do 1 lipca.
 
W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Sylwester Stempniak zamieszkały w Warszawie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 
W „Gościu Niedzielnym” Historia beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz można przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Przeżywamy maj miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w kościele o godz. 16.30 natomiast w niedzielę o godz. 14.30.

Jutro, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.

W przyszłą niedzielę po przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary. Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic. Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic gdzie planujemy przybyć o 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w Kucharach. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż pożarna z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby nabożeństwo majowe prowadziły te same osoby co zawsze, a zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II szkół średnich.

29 maja (za dwa tygodnie) będzie odprawiona tradycyjnie już Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki. Jest to sprzyjająca okoliczność aby posprzątać groby swoich bliskich, o co bardzo proszę. Przy tej okazji pragnę przypomnieć o dwóch rzeczach. W dalszym ciągu proszę, jeżeli ktoś może zabierać śmieci do domów. Zmniejszy to koszty wywozu nieczystości, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na utrzymanie cmentarza – chociażby dalszą budowę chodników. Druga rzecz to: Pragnę poinformować, a może i przypomnieć, że za uszkodzony pomnik na cmentarzu odpowiada właściciel grobowca – zwłaszcza, że kilku osobom zwracaliśmy uwagę, iż ich grób wymaga zabezpieczenia.

Dziękuję za ofiary na kościół w kwocie 300zł. Bóg zapłać.

W dniach 10 – 14 sierpnia ks. Wiesław Jóźwiak – wikariusz z Sochocina organizuje pielgrzymkę rowerową z Sochocina a Jasną górę. Szczegółowe informacje jak i zapisy u mnie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Zofiom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 9.00. 9 dzieci z naszej parafii Odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego a o godz. 11.30. 9 dzieci z klas III przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przez cały tydzień (do piątku włącznie) będą przychodziły w strojach komunijnych na tak zwany biały tydzień na Mszę Św. o godz. 17.00. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tych uroczystości. Przede wszystkim rodzicom za sprzątnięcie kościoła i otoczenia wokół niego, a także za dar do naszego kościoła stuły – fioletową i zieloną, a także Panom Organiście i Kościelnemu oraz Pani Joannie Kowalskiej, która przygotowała dekorację plastyczną i kwiatową. Dziękuję także za obecność na dzisiejszej uroczystości Paniom Katechetkom i Wychowawczyniom dzieci przeżywających dzisiejszą uroczystość.

W związku z komuniami Msze Św. dzisiaj o godz. 7.30, 9.00, 11.30 i o 15.00

Przeżywamy maj – miesiąc, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. Jutro zaś wyjątkowo majowe o godz. 18.00. Gromadźmy się też przy figurkach na śpiewanie Litanii loretańskiej.

Jutro 9 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest ona prześniona z dnia dzisiejszego, gdyż według przepisów liturgicznych w randze uroczystości pierwszeństwo ma niedziela.

W środę na godz. 17.30 zapraszam na próbę dziewczynki sypiące kwiatkami (będzie to próba na Uroczystość Bożego Ciała). Zapraszam nie tylko dziewczynki z komunii, ale także wszystkie – młodsze i starsze, które chcą sypać kwiatki podczas procesji w Boże Ciało.

W najbliższy piątek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na św. Jana Pawła II w 1981 r. Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Proszę składać intencje do skrzyneczki pod chórem.

W sobotę 14 maja o godz. 18.00. Msza Św. polowa w Pruszkowie i poświecenie pola.

Dziękuję wszystkim, którzy adorowali Najświętszy Sakrament 2 maja podczas Naszego Dnia Eucharystycznego.

Dziękuję Panu Robertowi Popinowi za zrobienie dodatkowych donic na kwiaty, które będą stały na zewnątrz przed kościołem. Bóg zapłać.

W dniach 10 – 14 sierpnia ks. Wiesław Jóźwiak – wikariusz z Sochocina organizuje pielgrzymkę rowerową z Sochocina a Jasną górę. Szczegółowe informacje jak i zapisy u mnie do 1 lipca.

Zachęcam do zakupu prasy katolickiej – ”Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
maj 2022
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie