Archive for sierpień, 2016

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – męczeństwo św. Jana Chrzciciela; w czwartek – bł. Bronisławę, dziewicę; w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 2. Przypominam: trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. W czwartek przypada 77. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.
 4. Rozpoczynamy nowy rok szkolny jako nowy rok pracy z Bogiem. Dzieciom i młodzieży przypominamy o przystąpieniu do spowiedzi i Komunii świętej. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w kościele będzie na mszy św. o 8.00. Do szkoły w imieniu pani Dyrektor zapraszam na 9.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbywać się będą Ogólnopolskie Uroczystości Dziękczynienia za Plony 2016. Tam zjeżdżają się wszyscy rolnicy z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski. Z naszej parafii będą nas reprezentować dwie osoby.
 7. Spotkanie wyjeżdżających do Meksyku odbędzie się 25 września po mszy św. o 15.00.
 8. Proszę uiszczać wpłaty na wyjazd do Lichenia, który będzie 10 września o godz. 6.00.
 9. Dziś na sumie dożynki parafialne. Rolę starostów pełnią rolnicy z Pruszkowa i Sobiesk. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy Kuchar Żydowskich.
 10. Bóg zapłać za ofiary, które w zeszłym tygodniu złożyli na pokrycie położonej kostki chodnikowej: pielgrzymi do Częstochowy 605zł, państwo Sawiccy z Krajęczyna 500zł, anonimowo 200zł. Dziękuje też państwu Krzemińskim za materiały budowlane po cenach zakupu, oraz panu Wiśniewskiemu z Idzkowic- wykonawcy za rabat dla naszej Parafii. Zakupiłem figurę Matki Bożej Fatimskiej.
 11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– w kościele rzadko możemy usłyszeć o piekle, a przecież nie przestało ono istnieć. Czy wiara w piekło jest warunkiem miłości do Boga?

– „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba” – napisała z więzienia Inka. Czym jeszcze fascynuje Danuta Siedzikówna, która dopiero siedemdziesiąt lat po śmierci zostanie godnie pogrzebana.

– czy marihuana, o której ostatnio tak głośno, może być skutecznym lekarstwem?

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Królową; w środę – św. Bartłomieja Apostoła; w piątek – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską (odpust w Kołozębiu 17.00), w sobotę – św. Monikę.
 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 3. Przypominamy: trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Pani Jasnogórskiej.
 4. Spotkanie wyjeżdżających do Meksyku odbędzie się 11 września po mszy św. o 15.00.
 5. Jutro wyjeżdżamy  do Częstochowy o 5.00, powrót około 19.30.  proszę uiszczać wpłaty na wyjazd do Lichenia.
 6. W tym roku dożynki parafialne odbędą się 28 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów  rolników z Pruszkowa i Sobiesk. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy Kuchar Żydowskich.
 7. Na naszym cmentarzu grzebalnym  położono ponad 200m2 kostki chodnikowej. Bóg zapłać za ofiarę na ten cel Państwu Smolińskim z Pruszkowa 100zł. i anonimową 30zł.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– czy drukarz musi drukować wszystko, co przyniosą mu klienci, czyli o tym, jak skromnym rzemieślnikiem z Łodzi zainteresował się rzecznik praw obywatelskich.

– ponad 6 lat spędziła w więzieniu za walkę o nienarodzone dzieci. Bohaterka pro life, kanadyjka Mary Wagner, właśnie odwiedziła nasz kraj;

– jeszcze o Światowych Dniach Młodzieży – jak podtrzymać zapalony tam ogień i dlaczego stosunkowo mało polskiej młodzieży wzięło w nich udział?

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Jutro, tj. 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W tym dniu w kościołach święcimy wianki ziół i kwiatów z naszych pól i łąk.
 2. We wtorek 16 sierpnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Rocha. Mszę św. o godzinie 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Włodzimierz Czarnomski. Zapraszam na nasz odpust, który jest  świętem w parafii dla wszystkich mieszkańców i gości. Proszę o obecność asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami , ministrantów, lektorów. Po sumie o godzinie 11.00 będzie błogosławieństwo zwierząt.
 3. W tym tygodniu w liturgii ponadto wspominamy: w środę – św. Jacka, kapłana; w sobotę – św. Bernarda, opata, doktora Kościoła.
 4. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 5. Przypominam: trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Proszę  uiszczać wpłaty na wyjazd do Częstochowy. 10 września w sobotę organizuję pielgrzymkę autobusową do Lichenia. Koszt autobusu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. W tym roku dożynki parafialne odbędą się 28 sierpnia. Proszę o pełnienie roli starostów  rolników z Pruszkowa i Sobiesk. W roku przyszłym tę zaszczytna funkcję pełnić będą mieszkańcy Kuchar Żydowskich.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 9. Na naszym cmentarzu grzebalnym trwają pracę związane z położeniem 250m2 kostki chodnikowej.

W Gościu:

– czy śmierć zamordowanego w kościele w czasie odprawiania Mszy św. księdza Jaceques’a Hamela obudzi Francuzów?

– dzień po zakończonych Światowych Dniach Młodzieży w podkrakowskich Brzegach wydarzył się cud – 3 tysiące młodzieńców należących do neokatechumenatu zadeklarowało gotowość wstąpienia do seminarium duchownego;

– na 38 tysięcy mieszkańców mam w parafii tylko jedną rodzinę, w której wszyscy są ochrzczeni i mają sakrament małżeństwa – o sytuacji na Kubie opowiada polski misjonarz.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Zaproszenie na obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski w Ciechanowie

Drodzy Diecezjanie,     Dziękując za inicjatywę samorządu Miasta Ciechanowa i miejscowych parafii serdecznie zapraszam na obchody 1050.  rocznicy Chrztu Polski w dniu 28 sierpnia b.r. (niedziela). Dziękczynną Eucharystię będę sprawował o godz. 13.00 na Błoniach Zamkowych w Ciechanowie. Poprzedzi ją uroczysta procesja, która o godz. 12.00 wyruszy z ciechanowskiej fary (kościół parafii św. Józefa w Ciechanowie). Po Eucharystii w programie uroczystości znajdzie się również koncert pieśni patriotycznych, rekonstrukcja osady średniowiecznej (godz. 15.00) i projekcja filmu „Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem” w reż. J. Hoffmana (godz. 20.00).      Serdecznie zapraszam do udziału w tych ważnych uroczystościach.

Wasz biskup Piotr

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika, kapłana; we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy; w środę – św. Wawrzyńca, diakona męczennika; w czwartek – św. Klarę, dziewicę.
 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 3. Przypominamy: trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Pani Jasnogórskiej.
 4. Dziś przed kościołem będą zbierane podpisy poparcia pod obywatelskim projektem zakazującym handlu w niedzielę.
 5. Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
 6. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej we wtorek zakończył peregrynację w Salomonce. Mieszkańcy złożyli ofiarę 260zł na potrzeby naszego kościoła. Dziś Maryję w jasnogorskim Wizerunku zabierają mieszkańcy Królewa.
 7. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
 8. Proszę  uiszczać wpłaty na wyjazd do Częstochowy. 10 września w sobotę organizuję pielgrzymkę autobusową do Lichenia. Koszt autobusu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

Zakończone już Światowe Dni Młodzieży 2016 pokazały Kościół pełen życia i radości.  Specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” zawiera relacje z tego niezwykłego wydarzenia, wrażenia uczestników oraz komentarze i podsumowania tych pięknych dni.

– jakie owoce dla Kościoła we Francji może przynieść męczeńska śmierć francuskiego księdza zamordowanego niedawno przez dżihadystów?

Pobliska parafia:
sierpień 2016
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie