Archive for czerwiec, 2022

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jutro tradycyjnie będzie przechodziła przez naszą parafię pielgrzymka piesza z do Gietrzwałdu. Pielgrzymi będą odpoczywać przy kościele około godz. 15.00. Będzie pielgrzymowało 60 osób. Bardzo proszę tradycyjnie już o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej i wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

W biegłym tygodniu został pomalowany dach nad kancelarią oraz dokończone malowanie dachu na kościele. Koszt inwestycji to: 4 tys. zł.

25 lipca (poniedziałek) wraz z Kołem Emerytów w Królewie organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Św. Lipce. Koszt wyjazdu 50 zł.

Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Królewa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina.

W „Gościu niedzielnym” przeczytamy miedzy innymi o tym, jakiego duszpasterza potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Ireneuszom oraz Piotrom i Pawłom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w Sochocinie o godz. 17.00 dwadzieścioro czworo uczniów klas I i II szkoły średniej pochodzących z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Infułata Marka Smogorzewskiego. Życzymy Bierzmowanym wierności temu co obiecują Bogu w tym sakramencie, a wiec mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała (tak zwany ostatni nieszpór) Msza Św. z procesją i poświęceniem wianków o godz. 17.00. Zapraszam asystę procesyjną oraz dziewczynki sypiące kwiatkami.

W czwartek przypada Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Ojcach. Żyjącym niech Bóg błogosławi a zmarłych niech przyjmie do chwały zbawionych.

W piątek zakończenie roku szkolnego Msza św. z okazji zakończenia Roku szkolnego o godz. 8.00, a o godz. 9.00 uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole. Przypominam i zachęcam do skorzystania przez uczniów z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św..

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dlatego też w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

27 czerwca (przyszły poniedziałek) tradycyjnie będzie przechodziła przez naszą parafię pielgrzymka piesza z do Gietrzwałdu. Pielgrzymi będą odpoczywać przy kościele około godz. 15.00. Będzie pielgrzymował 60 osób. Bardzo proszę tradycyjnie już o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.

Pragnę podziękować panu Andrzejowi Włudarskiemu za kwiaty stojące w donicach przed kościołem, a także druhom strażakom z Królewa za skoszenie trawy wokół kościoła.

Dziękuje za ofiarę anonimową na kościół w kwocie 100zł. Bóg zapłać.

Wyjazd dzieci do Lasek w sobotę o godz. 11.00 z parkingu przed kościołem.

Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Kuchar a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Królewa.

W „Gościu niedzielnym” warto przeczytać między innymi o adoracji Najświętszego sakramentu. Dla rodziców i opiekunów natomiast bardzo wartościowa będzie lektura wywiadu o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smart fonów i Internetu.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Alicjom, Janinom i Janom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Dziś obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża.
 
SŁOWO ADMINISTRATORA APOSTOLSKIEGO DIECEZJI PŁOCKIEJ
Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!
W dniu 4 czerwca 2022 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Piotra Libery z posługi biskupa płockiego, złożoną z racji zdrowotnych. W związku z tym powierzył mi funkcję administratora apostolskiego Diecezji Płockiej sede vacante. Będę pełnił tę posługę do czasu mianowania nowego biskupa diecezjalnego.
Bardzo dziękuję biskupowi Piotrowi Liberze za piętnaście lat jego ofiarnego pasterzowania w Diecezji. Chciałbym też wstępnie poinformować, że uroczyste podziękowanie zaplanowane zostało na 27 czerwca br. i będzie połączone z dniem patronalnym biskupa Piotra.
Jednocześnie proszę duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich o wytrwałą modlitwę w intencji wyboru nowego pasterza oraz we wszystkich potrzebach Diecezji. Kapłanów proszę, aby w najbliższym czasie, kiedy pozwolą na to przepisy liturgiczne, przynajmniej raz celebrowali Mszę Świętą według formularza Mszału Rzymskiego o wybór biskupa. Do modlitwy powszechnej można dołączyć wezwanie w tej intencji.
Zapewniam o życzliwości i serdecznej modlitwie za Diecezję Płocką za przyczyną św. Stanisława Kostki i św. Stanisława, biskupa i męczennika, oraz przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 
Płock, dnia 9 czerwca 2022 r.
W święto Jezusa Chrystusa
Najwyższego i Wiecznego Kapłana
† Wiesław Śmigiel
Administrator Apostolski
Diecezji Płockiej
 
W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w każdą niedzielę czyli o godzinie 9.00, 11.00 i o 15. 00. Po mszy o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy, która przejdzie tradycyjną trasą. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami i ministrantów. Druhów strażaków natomiast proszę o czuwanie nad bezpieczeństwem. Zwracam się z prośbą o udekorowanie swoich domów, aby w ten sposób podkreślić niezwykły charakter tego święta szczególnie domów znajdujących się przy trasie procesji. Kolejna procesja odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała czyli 23 czerwca. Proszę o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy mieszkańców Kuchar, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic. Ołtarze proszę przygotować w tych miejscach co zawsze.
 
W najbliższą sobotę (18 czerwca) jak zapewne już wiemy będzie miała miejsce uroczystość poświęcenie sztandaru OSP w Królewie. Początek uroczystości o godz. 15.00. Po Mszy Świętej piknik na parkingu przy organistówce. Zapraszam w imieniu własnym i druhów strażaków.
 
Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Idzikowic a w następną niedzielę o adorację proszę członków KŻR z Kuchar.
 
W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Tekla Szachowicz zamieszkała w Krajęczynie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
INFORMACJA WÓJTA GMINY JONIEC
Szanowni Państwo
W piątek 03.06.2022 na terenie naszej gminy, w miejscowości Soboklęszcz, w jednym
z gospodarstw rolnych (u p. Antosika ) doszło do pożaru wiaty gospodarczej, gdzie znajdowały się maszyny rolnicze. W wyniku pożaru spłonął m.in. kombajn zbożowy, kombajn ziemniaczany, a także sianokiszonki oraz siano dla zwierząt z gospodarstwa. Zniszczeniu uległy także pozostałe maszyny rolnicze, straty są ogromne. Dobytek, który posiadali, stracili doszczętnie w przeciągu chwili.
Zwracamy się z prośbą do osób, które chciałyby wesprzeć pomocą poszkodowanych.
Osoby chętne proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Jońcu.
 
W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z prof. Josephem Wejlerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia.
 
Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
 
Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II szkół średnich.
 
Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.
 
W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 
We wtorek zakończyliśmy maj miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Panie. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwie majowym zarówno tu w kościele, przy przydrożnych kapliczkach, a także tym którzy tą piękną modlitwę odmawiali w gronie rodzinnym.
 
W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 
Ogłoszenie od Urzędu Gminy w Jońcu (myślę, że może dotyczyć ono także mieszkańców pozostałych gmin).
 
Wiele osób wciąż nie złożyło deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Właściciele budynków muszą zgłosić źródło ciepła jakiego używają do ogrzewania domu. Do 30 czerwca 2022r każdy właściciel/zarządca budynku zobowiązany jest do złożenia deklaracji w Urzędzie Gminy lub elektronicznie, przez stronę www.zone.gunb.gov.pl. Za brak złożenia deklaracji grozi grzywna, która jest wymierzana na zasadach ogólnych kodeksu wykroczeń
Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) obejmuje również budynki, które znajdują się na Rodzinnych Ogródkach Działkowych i domki letniskowe.
 
Dziękuję za dzisiejszą adoracją KŻR z Krajęczyna i proszę o adorację w przyszłą niedzielę członków KŻR z Idzikowic.
 
W dalszym ciągu można się zapisywać na pielgrzymkę rowerową z Sochocina a Jasną górę. (W dniach 10 – 14 sierpnia).
 
W „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z cyklu Biblia Audio a na niej Dzieje Apostolskie i siedem listów św. Pawła.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.
Pobliska parafia:
czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa
Kategorie