Archive for grudzień, 2020

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny. Spoglądając na Maryję, Józefa i Jezusa polecamy wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie te, które przeżywają różne trudności i kryzysy.
 
2. W czwartek 31 grudnia w ostatni dzień roku. Zapraszam wszystkich na Msze św. o godz. 16.00 podczas, której będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku, oraz modlić się o Boże Błogosławieństwo w Nowym 2021 Roku. Znajdźmy czas, aby w tę noc sylwestrowa poświęcić chwilę na wspólną modlitwę i dziękczynienie.
 
3. W piątek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę czyli o godz. 9.00, 11.00 i 15.00. Przypominam, że jest to dzień, w którym każdy chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
 
4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek po Mszy Św. o godz. 15.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji tego, iż pierwszy piątek przypada 1 stycznia odwiedziny chorych będą w sobotę 2 stycznia od godz. 9.00.
 
5. Jak już ogłaszałem po uzgodnieniu z radnymi doszliśmy do wniosku, że w tym roku kolędy tradycyjnej po Bożym Narodzeniu nie będzie. Będą natomiast odwiedziny duszpasterskie po świętach Wielkanocnych.
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom (szczególnie Eugeniom, Eugeniuszom, Sylwestrom i Mieczysławom) życzę Błogosławieństwa Bożego.

BOŻE NARODZENIE

1. Swoje życzenia Świąteczne kieruje do nas Ks. Biskup
„Wirusowi, który nie zna granic, różnic kulturowych i politycznych,
trzeba stawić czoło miłością bez barier, granic i różnic”.
Papież Franciszek, audiencja generalna, 8 IX 2020 r.
 
Umiłowani Diecezjanie!
 
Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzę, aby w naszych sercach, w naszych rodzinach i wspólnotach zabrzmiało z nową mocą orędzie z Betlejem wraz z ciepłym światłem obecności Nowonarodzonego Zbawiciela: obecności, która rozjaśnia mroki codzienności, daje pociechę, przebacza i umacnia nadzieję! Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –
† Piotr Libera
Biskup Płocki
 
Dołączam się do tych życzeń i wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszej parafii i miłym gościom życzę w tym szczególnym, tak trudnym dla nas wszystkich czasie, aby Nowonarodzony Jezus obdarzał nas tak bardzo potrzebnym zdrowiem, siłami ciała i ducha, wiarą, nadzieją, miłością, i autentycznym pokojem serca, który tylko On może dać.
 
2. W dniu dzisiejszym Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz. 15.00 natomiast jutro porządek mszy niedzielny (9.00, 11.00 i 15.00).
 
3. Ofiary z tacy dnia jutrzejszego (26. 12) przeznaczone są na uczelnie katolickie
 
4. Dziękuję za pomoc w dekoracji świątecznej kościoła Panom Kościelnemu i Organiście oraz
P. Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim
P. Markowi Czerniakowskiemu, który także ofiarował duże choinki do kościoła
P. Ryszardowi Matyjaszkowi
P. Pawłowi Sadowskiemu
P. Łukaszowi Rzepeckiemu
P. Marzenie i Ireneuszowi Krzemińskim
Dziękuję też za pomoc naszej młodzieży: Marcie Beszczyńskiej, Weronice Smukowskiej, Piotrowi Czerniakowskiemu, Jakubowi Pilińskiemu, Mari i Renacie Prządak
Dziękuję państwu Barbarze i Edwardowi Rzepeckim za zakup małych choinek a także Panom Markowi i Robertowi Popin za zbudowanie szopki oraz Panu Piotrowi Popinowi z Nowego Miasta za darowanie drewna na szopkę.
 
5. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Na godz. 11.00 zapraszam małżeństwa – szczególnie te, które w tym roku obchodziły jubileusz 25 lecia – Na Mszy będzie obrzęd odnowienia przysięgi Małżeńskiej.
 
6. Już dzisiaj pragnę poinformować iż po uzgodnieniu z radnymi doszliśmy do wniosku, że w tym roku kolędy tradycyjnej po Bożym Narodzeniu nie będzie. Będą natomiast odwiedziny duszpasterskie po świętach Wielkanocnych.
 
7. Gość Niedzielny: Numer podwójny cena 10zł: Dodatek specjalny – Litania do Dzieciątka Jezus, Ponadto: Dlaczego 25 grudnia uznano za datę narodzin Jezusa oraz o świętych, którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Powoli kończy się Adwent. Ufam, że większość parafian skorzystała z czasu łaski i dzięki sakramentowi pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
 
2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rady parafialnej.
 
3. Jutro (21 grudnia) będę odwiedzał z komunią św. i sakramentem pokuty osoby chore, starsze oraz te które boją się przychodzić do kościoła ze względu na obecną sytuację pandemiczną. Można jeszcze zapisywać osoby, które chcą przed świętami skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię świętą. Odwiedziny od godz. 9.00.
 
4. Jeżeli ktoś przed świętami chciałby jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty to będę spowiadał pół godziny przed Mszą Św., a jak będzie taka potrzeba to i po.
 
5. Roraty w środę o godz. 7.00.
 
6. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych (Chociażby przez zapalenie świecy Caritas). Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 
7. Pasterka w naszym kościele o godz: 23:00. W Boże Narodzenie Msze Św. o godz. 9.00, 11:00. i o 15.00. W dzień św. Szczepana, czyli drugi dzień Bożego Narodzenia, Msze św. o godz.: 9.00, 11:00 i o 15:00.
 
8. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Na godz. 11.00 zapraszam małżeństwa – szczególnie te, które w tym roku obchodziły jubileusz 25 lecia – Na Mszy będzie obrzęd odnowienia przysięgi Małżeńskiej.
 
9. Są jeszcze do nabycia świece Caritas – małe 6 zł.
 
10. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DOTYCZĄCE POWOŁAŃ
Drodzy Diecezjanie!
Przeżywając ostatni miesiąc trudnego dla nas wszystkich roku 2020 z troską patrzę na potrzeby naszej wspólnoty diecezjalnej. W ostatnich latach zauważamy z niepokojem zmniejszającą się liczbę powołań do służby w Kościele. Dlatego odpowiadając na wezwanie Jezusa: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, aby posłał robotników na swoje żniwo” (por. Mt 9,36-10,8), gorąco zachęcam Was do włączenia się w inicjatywę alumnów naszego seminarium pod hasłem: „W 2021 r. modlę się o powołania”. Będzie ona trwała przez cały rok. Mogą w niej wziąć udział zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jaki i świeccy, a także całe wspólnoty i grupy ofiarując swoją modlitwę w dowolny dzień roku tak, aby nasze błaganie skierowane do Pana Żniwa było nieustanne. Proszę każdego z Was o żarliwą modlitwę, ofiarowanie cierpień i dobrych uczynków w intencji powołań. Możemy włączyć się do tej inicjatywy modlitewnej poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej seminarium lub wypełniając papierowe zgłoszenie dostępne w kancelarii parafialnej. Z serca dziękuję za wsparcie modlitewne, każdy dobry czyn i ofiarę w intencji powołań. Z serca Was pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza i zawierzam Maryi oczekującej wraz z Józefem na narodzenie Bożego Syna.
Płock, dnia 20 grudnia 2020 r. IV Niedziela Adwentu
Wasz Biskup Piotr
 
11. Gość Niedzielny: Dodatek specjalny – modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej, Ponadto: O tym, że w niebie polubimy, a nawet pokochamy swojego dawnego wroga, przypomina nam o. Joachim Badeni.
Mały Gość Niedzielny: Stajenka Bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia.
 
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (a szczególnie Ewom i Adamom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych

III NIEDZIELA ADWENTU

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Smoliński wikariusz parafii pw. Bł. męczenników płockich w Ciechanowie.
Program rekolekcji jest następujący:
NIEDZIELA
9.00 – Msza święta z nauką ogólną
11.00 – Msza święta z nauką ogólną
15.00 – Msza święta z nauką ogólną
 
PONIEDZIAŁEK i WTOREK
9.00 – Msza święta z nauką ogólną
11.00 – Msza święta z nauką ogólną.
18.00 – Msza święta z nauką ogólną
Spowiedź pół godziny przed Mszą Św. i w czasie Mszy Św.
 
2. 21 grudnia w poniedziałek przed wigilią będę odwiedzał z komunią św. i sakramentem pokuty osoby chore, starsze oraz te które boją się przychodzić do kościoła ze względu na obecną sytuację pandemiczną. Zwracam się z prośbą o zgłaszanie takich osób – zapisując je w zakrystii lub telefonicznie. Przekonajmy „swoich” seniorów, iż nie muszą iść na rekolekcje – ksiądz do nich przyjedzie do domu.
 
3. Dzisiaj także wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.
 
4. Roraty w naszym kościele w środę o godz. 7.00 oraz w czwartek o godz. 17.00
 
5. Do nabycia są jeszcze świece Caritas (wigilijne): małe świece w cenie 6zł.
 
6. Zapraszam członków rady parafialnej na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy Św. o godz. 11.00 (spotkanie odbędzie się w kościele).
 
7. W ubiegłą niedzielę do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie zebraliśmy 208zł.
 
8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł Zdzisław Murawski zamieszkały w Salamonce Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 
9. Gość Niedzielny: Trzecia część cyklu adwentowego „Objawiło się życie” ponadto: Czy zakazy i limity wprowadzone we Francji przyczyniły się do odnowy życia religijnego, oraz sekrety autoportretu Matki Bożej z Guadelupe, wobec których nauka jest bezradna.
 
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych

II NIEDZIELA ADWENTU

 
1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy sobie, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia,
 
2.W przygotowaniu się na święta Bożego Narodzenia pomoże nam uczestnictwo w Mszy Roratniej, która w naszej parafii będzie odprawiona w środę o godz. 7.00 i w czwartek o godz. 17.00 (Na roraty przychodzimy z lampionami).
 
3. Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Możemy wspomóc Kościół na wschodzie ofiarami złożonymi do puszek – ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.
 
4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się doroczne rekolekcje adwentowe i będą trwały do wtorku włącznie (13 – 15 grudnia). Poprowadzi je ks. Piotr Smoliński wikariusz parafii pw. Błogosławionych męczenników płockich w Ciechanowie.
 
5. We wtorek 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w naszym kościele o godz. 17:00.
 
6. 21 grudnia w poniedziałek przed wigilią będę odwiedzał z komunią św. i sakramentem pokuty osoby chore, starsze oraz te które boją się przychodzić do kościoła ze względu na obecną sytuację pandemiczną. (Wiem, że w parafii są osoby starsze, które boją się przyjść do kościoła – chociaż mógłby je ktoś przywieźć). Dlatego też zwracam się z prośbą o zgłaszanie takich osób – zapisując je w zakrystii lub telefonicznie. Proszę popytać swoich krewnych, sąsiadów, znajomych czy nie chcą skorzystać z posługi kapłana przed świętami. Przekonajmy „swoich” seniorów, iż nie muszą iść na rekolekcje – ksiądz do nich przyjedzie do domu.
 
7. Do nabycia są jeszcze świece Caritas (wigilijne): małe świece w cenie 6zł.
 
8. Podziękowanie od Marysi Kozłowskiej dla tych, którzy wspomogli ją w tym roku oddając 1% swojego dochodu.
 
9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Tadeusz Dembski pochodzący z Królewa oraz Marianna Kućmińska zamieszkała w Jędrzejewie Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 
10. Gość Niedzielny: Druga część cyklu adwentowego „Objawiło się życie” Ponadto: rozmowa z Sławomirem Oderem, postulatorem procesu kanonicznego Jana Pawła II oraz Jak w Kościele czuje się współczesna młoda kobieta? W naszym dodatku diecezjalnym natomiast jest opisana historia kapliczki, która znajduje się w Królewie.
 
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.
Pobliska parafia:
grudzień 2020
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie