Archive for wrzesień, 2012

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; we wtorek – świętych Aniołów Stróżów; w czwartek – św. Franciszka z Asyżu; w sobotę – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi.
3. Od jutra rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwo różańcowe. Błogosławiony Jan Paweł II napisał: „Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”. W naszym kościele różaniec w dni powszednie będzie o 16.30, natomiast w niedzielę o 14.30. Dzieci przez 31 dni będą otrzymywać karteczki, dzięki którym będą mogły poznać przedmioty, miejsca i osoby związane z liturgią.
4. Członkowie Kół Żywego Różańca oraz wszyscy czciciele różańca świętego są zaproszeni na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2012 r. do Matki Bożej Smardzewskiej pod hasłem „Z Królową Różańca w Rok Wiary”.
Program pielgrzymki:
10.00 – zawiązanie wspólnoty i przywitanie uczestników pielgrzymki.
10.15 – Misyjna geneza Kół Różańcowych i postać Pauliny Jaricot – ks. Bogdan Michalski.
10.45 – Matka Boża Miłosierdzia – s. Jolanta Pietrasińska.
11.00 – Msza św. – przewodniczy Biskup Płocki Piotr Libera
12.30 – przerwa.
13.00 – wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniami – ks. Sławomir Stefański.
14.00 – zakończenie pielgrzymki.
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– czym jest i dlaczego Kościół potrzebuje nowej apologii?;
– ile się trzeba modlić, by napisać ikonę?;
– wielkie stacje telewizyjne szybko tracą widzów – telewizja w formie, jaką znamy od lat przechodzi do historii.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w czwartek – św. Wincentego a Paulo, kapłana, w piątek – św. Wacława, męczennika; w sobotę – Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
2. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego wraz ze swoimi księżmi opiekunami zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2012 r. do Matki Bożej Smardzewskiej pod hasłem „Z Królową Różańca w Rok Wiary”.
Program pielgrzymki:
10.00 – zawiązanie wspólnoty i przywitanie uczestników pielgrzymki.
10.15 – Misyjna geneza Kół Różańcowych i postać Pauliny Jaricot – ks. Bogdan Michalski.
10.45 – Matka Boża Miłosierdzia – s. Jolanta Pietrasińska.
11.00 – Msza św. – przewodniczy Biskup Płocki Piotr Libera
12.30 – przerwa.
13.00 – wspólna modlitwa różańcowa z rozważaniami – ks. Sławomir Stefański.
14.00 – zakończenie pielgrzymki.
3. Wczoraj grupa 25 osób uczestniczyła w pielgrzymce do miejsca narodzin św. Stanisława Kostki – Rostkowa. Serdecznie dziękuję panu Wójtowi Bogdanowi za ufundowanie przejazdu.
4. Przy figurce św. Michała Archanioła pogromcy złego ducha, wyłożyłem obrazki z modlitwą do świętego, aby nas strzegł przed wpływem diabła. Św. Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obrona. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen
5. Spotkanie formacyjno – rekreacyjne z ministrantami w sobotę o godzinie 10.00. Jeśli będzie ciepło zagramy w piłkę, jeśli będzie padać w tenisa stołowego.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! W mienionym tygodniu otrzymałem ofiarę 100 zł.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– o rosyjskich filmach, które w przeciwieństwie do większości filmów zachodnich pytają o nieśmiertelną duszę i Boga;
– dlaczego 25-letni mężczyźni są niedojrzałymi chłopcami i nie potrafią podjąć decyzji na całe życie? ;
– o skrajnie niebezpiecznym eksperymencie, który może zniszczyć nasze społeczeństwo.
W „Małym Gościu” m. in.:
– historie osób, które w trudnym momencie życia nie opuściły Jezusa;
– o najdłuższym rachunku telefonicznym świata za SMS-y z nieba.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza Ewangelia postawiła nas wobec konieczności dania odpowiedzi na pytanie: „Kim jest dla mnie Jezus Chrystus?” Czy próbowaliśmy już kiedyś na to pytanie odpowiedzieć? Jezus mówi także, że jeśli ktoś chce być Jego uczniem musi, podobnie jak On, każdego dnia podejmować ciężar swoich obowiązków.
2. W tym tygodniu czcimy w liturgii: we wtorek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika; w czwartek – św. Męczenników: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
3. Z racji przypadającego we wtorek, tj. 18 września br., święta św. Stanisław Kostki, patrona dzieci i młodzieży z naszej parafii wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Przasnysza i Rostkowa o godzinie 9.00, a wrócimy około 15.00.
4. Dziś po mszy św. o 9.00 błogosławieństwo tornistrów pierwszoklasistów.
5. Dziś również zapraszam do zatrzymania się przed kościołem i skorzystania z porad medycznych, pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru cukru, szkolenia z pierwszej pomocy. O godzinie 12.00 zawody dla dzieci i młodzieży z pierwszej pomocy; godz. 14.00 uroczyste rozdanie nagród dla uczestników warsztatów i konkursów.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! W tym tygodniu otrzymałem ofiarę 200zł od działkowiczów.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– Liban w przeddzień wizyty Papieża widziany oczami dziennikarzy „Gościa”;
– o św. Charbelu – mało znanym w Polsce libańskim pustelniku, słynącym z wielu cudów;
– o wychowaniu, które stało się czymś podejrzanym. Coraz bardziej traktowane jest jako zagrożenie wolności człowieka.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.
2. W tym tygodniu w liturgii czcimy także: w czwartek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
3. Poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów w przyszłą niedzielę o godzinie 9.00.
4. W niedzielę 16 września odbędzie się w naszej parafii piknik prozdrowotny „Dbajmy o siebie i swoje bezpieczeństwo”. W programie porady medyczne, pomiar ciśnienia krwi, pomiar cukru, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze; godz. 11.00 msza święta; godz. 12.00 zawody dla dzieci i młodzieży z pierwszej pomocy; godz. 14.00 uroczyste rozdanie nagród dla uczestników warsztatów i konkursów.
5. Jeśli ktoś chciałby studiować to można to czynić w Ciechanowie bezpłatnie w Państwowej Wyższej Szkole. Kierunki studiów i szczegółowe informacje na plakacie wywieszonym na tablicy ogłoszeń.
6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Rafał Antosik, kawaler zam. w Idzikowicach i Aleksandra Kasprzak, panna zam. w Warszawie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.
7. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lichenia proszę o uiszczanie wpłaty. Wyjazd w sobotę 15 września o godzinie 5.00.
8. Dzieci chcące wziąć udział w sobotniej (22 września) pielgrzymce z Przasnysza do Rostkowa (miejsca życia św. Stanisława) proszę o zapisywanie się, wyjazd o godzinie 9.00.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! W tym tygodniu otrzymałem ofiary z Salomonki: Stefania Osińska 100 zł, Anna Morawska 100zł.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– czy Panu Bogu potrzebna jest reklama?;
– co zawiera instrukcja Episkopatu o zarządzaniu majątkiem kościelnym?

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

ZAPROSZENIE BISKUPA PIOTRA LIBERY NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ
Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia,
Praca rolnika, jak żadna inna, związana jest z modlitwą o dobre urodzaje. Od święta Matki Bożej Zielnej we wspólnotach parafialnych odbywają się dożynki. Rolnicy niosą do świątyń chleb i żniwne wieńce, warzywa i owoce, kwiaty i zioła. W dożynkowych darach zawarte jest dziękczynienie Bogu za zbiory oraz trud ludzkiej pracy.
Drodzy Rolnicy i Duszpasterze, serdecznie zapraszam na tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Lisewie w parafii Joniec, w niedzielę 9 września. Zorganizowano je z samorządem powiatu płońskiego. Msza św. będzie odprawiona o godz. 11.00 i zostanie poprzedzona korowodem dożynkowym. Gorącą zapraszam Was – Kochani – do wspólnego, diecezjalnego dziękczynienia za tegoroczne plony. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam także do wspólnej modlitwy ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa.
Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.
Płock, dnia 30 sierpnia 2012 r. Wasz biskup Piotr

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, przypominam o spowiedzi kandydatom do bierzmowania. Zachęcam dzieci i młodzież do rozpoczęcia nowego roku szkolnego od pojednania się z Bogiem. Spowiedź jak zawsze 30 minut przed mszą św.
3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i ich rodziców oraz grono pedagogiczne na mszę świętą na godzinę 8.00, którą rozpoczniemy nowy rok szkolny. Niech wspólnotowa modlitwa na rozpoczęcie nowego trudu kształtowania umysłów naszych pociech wzmocni nasze zamiary i doda odwagi do przyjęcia niełatwych zadań kształtowania postaw obywatelskich i religijnych.
4. Biskup Płocki Piotr Libera, Wójt Gminy Płońsk, Starosta Powiatu Płońskiego i Urząd Miasta Płońska zapraszają na Dożynki Diecezji Płockiej. Odbędą się one w niedzielę, 9 września na terenie Zespołu Szkół w Lisewie w parafii św. Ludwika w Jońcu.
Program uroczystości:
9:30-10:00 Zbiórka delegacji wraz z wieńcami dożynkowymi przy kaplicy w Lisewie
10:00-11:00 Procesja delegacji dożynkowych
11:00-13:00 Msza święta. Udział Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płońska
13:00-14:00 Ceremoniał dożynkowy
14:00-22:00 Koncerty i występy zespołów (młodzież z Zespołu Szkół w Lisewie, Ludowy Zespół Artystyczny “Płońsk”, Zespoły “EFFATHA” i “Cantare”)
18:00-19:30 Koncert Andrzeja Piasecznego
21:30 Pokaz sztucznych ogni
5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy spotkania przygotowawcze z kandydatami do bierzmowania i dziećmi do komunii św.
6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Rafał Antosik, kawaler zam. w Idzikowicach i Aleksandra Kasprzak, panna zam. w Warszawie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.
7. Jest do nabycia kalendarz rolników, który ukazał się w wydaniu książkowym. Zawiera mnóstwo różnych praktycznych porad. Koszt egzemplarza to 24 zł.
8. W tym roku szkolnym podczas niedzielnych mszy św. będę rozdawać dzieciom kartki
z wizerunkami świętych, związanych z danym okresem liturgicznym. Na odwrocie każdej karty umieszczono cytat z Ewangelii na bieżącą niedzielę i propozycje do refleksji dla dzieci. Karteczki będziemy zbierać do tekturowego etui, które proszę odebrać dziś.
9. Wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lichenia proszę o uiszczanie wpłaty. Wyjazd w sobotę 15 września o godzinie 5.00.
10. W niedzielę 16 września odbędzie się w naszej parafii piknik prozdrowotny „Dbajmy o siebie i swoje bezpieczeństwo”. W programie porady medyczne, pomiar ciśnienia krwi, pomiar cukru, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwo w domu, szkole i na drodze; godz. 11.00 msza święta; godz. 12.00 zawody dla dzieci i młodzieży z pierwszej pomocy; godz. 14.00 uroczyste rozdanie nagród dla uczestników warsztatów i konkursów.
11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! W tym tygodniu otrzymałem ofiary: rodzina Dusińskich z Bolęcina 100 zł, i anonimowo z Kuchar 100zł, z Pruszkowa 200zł, działkowicze z Królewa 100zł, Rafał Antosik 200zł.
W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:
– w słynnym kurorcie Rimini nad Adriatykiem tłumy słuchały o Jezusie. Relacja z imponującego spotkania katolików z ruchu Comunione e Liberazione;
– o niekończącej się reformie polskiej szkoły.
W „Małym Gościu Niedzielnym” m. in.:
– wyjątkowa płyta CD: 13 hip-hopowych utworów mówiących o drodze do Boga.

Pobliska parafia:
wrzesień 2012
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
Kategorie