Archive for sierpień, 2020

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wakacje i urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
 
2. We wtorek rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży Msza Święta w Kościele o godz. 9.00 po niej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkole. Tego dnia przypada też 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna. Pamiętajmy o wywieszeniu na naszych domostwach flagi narodowej.
 
3. We wtorek o 18.00 próba dzieci do 1 komunii świętej natomiast w czwartek o 18.15. próba do „komunii generalnej”.
 
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek od godziny 16.30. wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Do sakramentu pokuty zachęcam szczególnie dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny zacząć z Panem Bogiem. Natomiast od godziny 9.00 objazd chorych.
 
5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11. 00 będziemy dziękowali Panu Bogu za tegoroczne plony.
 
6. Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Bolęcina a w przyszłą niedzielę proszę o adorację KŻR z Pruszkowa
 
7. Gość niedzielny – O potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu zaleceń; ponadto Uniwersytet nie może być miejscem wymiany poglądów, ścierania się idei, szukania prawdy, bo nie byłby uniwersytetem; rozmowa z ustępującym rektorem KUL prof. Antonim Dębińskim oraz Komentarze dziennikarzy „Gościa” i Radia Em do wybranych myśli św. Augustyna
Mały Gość – naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny.
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Mariom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich.
2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń. Dzisiaj też tak jak już ogłaszałem tydzień temu, będzie można wspomóc ofiarami złożonymi do puszek mieszkańców Bejrutu, którzy ucierpieli podczas wybuchu w dniu 4 sierpnia tego roku.
3. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
4. We wtorek o godz. 18.00 próba dzieci do pierwszej Komunii Świętej, a w czwartek o 18.15. próba dzieci przystępujących do tak zwanej komunii generalnej.
5. W przyszłą niedzielę poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klas I z naszej parafii.
6. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
7. Dziękuje bardzo Panom Markowi i Robertowi Popin za odnowienie lichtarzy stojących przy ołtarzu oraz lichtarza na paschał i dorobienie nowego lichtarza pod świecę roratnią. Bóg zapłać.
8. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa i proszę o poprowadzenie adoracji za tydzień członków KŻR z Bolęcina
9. Gość Niedzielny – O nowych zadaniach i koniecznych zmianach, jakie stoją przed wspólnotami w Polsce w związku z zaleceniami wydanymi przez Watykańską Kongregację ds. Duchowieństwa. Ponadto: Przeciwnicy mówią: bierna; obserwatorzy: zapracowana. Jaka jest pierwsza dama RP? Oraz w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o Matce Bożej Królowej Tatr.
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Mariom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj nasza wspólnota parafialna przeżywa doroczny odpust ku czci Św. Rocha. Patrona szczególnego na ten trudny czas pandemii. Nie zapomnijmy w naszych codziennych modlitwach zwracać się do tego świętego o ustanie Pandemii korona wirusa. Bardzo serdecznie dziękuję za wygłoszoną homilię ks. Tomaszowi Markowiczowi proboszczowi parafii pod wezwaniem św. o. Pio w Płońsku. Dziękuję członkom asysty procesyjnej, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatkami i naszym śpiewakom na czele z Panem Organistą.
2. W środę o godz. 18.00 spotkanie dla dzieci przystępujących do 1 komunii św. we wrześniu (tych których komunia nie odbyła się w maju ze względu na covid). Natomiast w czwartek o 18.00 spotkanie dla dzieci które będą miały we wrześniu Odnowienie Przyrzeczeń Chrzcielnych.
3. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Stanisławowi Dublickiemu za wyczyszczenie posadzki w kościele.
4. Proszę o przewodniczenie za tydzień adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30. członkom KŻR z Królewa
5. Do wieczności odszedł ś.p. Zygmunt Smukowski zamieszkały w Królewie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie
6. Parafia Św. Michała Archanioła w Płońsku zaprasza na I Pieszą Nocną Pielgrzymkę z Płońska do Czerwińska. Odbędzie się ona 5 września. Więcej informacji w gablocie przy kościele.
7. 18 sierpnia (wtorek) w Sochocinie odbędą się uroczystości w związku z 100 rocznicą wojny polsko – bolszewickiej 1920r. Początek obchodów o godz. 17.00 Mszą św. w kościele parafialnym w Sochocinie, a po niej przemarsz na cmentarz parafialny gdzie będzie kontynuacja obchodów. Na w/w uroczystość zaprasza Pan wójt gminy Sochocin wraz z organizatorami.
8. Darmowe szczepienia dla seniorów
Wójt Gminy Joniec, oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jońcu, zachęcają wszystkich seniorów którzy ukończyli 65 lat i zamieszkują na terenie gminy Joniec do darmowego szczepienia przeciwko grypie. Seniorzy zainteresowani szczepieniami proszeni są o niezwłoczny kontakt telefoniczny z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jońcu, lub Urzędem Gminy w Jońcu.
Podziękowanie
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom które włączyły się w akcję „Pomocy Polakom na Kresach”. Ze względu na ograniczoną możliwość przekraczania granic, środki które udało nam się zebrać zostały przekazane do Ośrodka Adaptacyjnego dla Repatriantów w Pułtusku. Obecnie w ośrodku tym przebywają nasi rodacy z Kazachstanu. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i okazane serce.
Z poważaniem
Marek Czerniakowski
Wójt Gminy Joniec oraz proboszczowie parafii Królewo, Joniec i Wrona.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

 

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 
1. Mamy sierpień miesiąc abstynencji o czym przypominam. W tym tygodniu 15 sierpnia będziemy obchodzić 100 rocznicę tak zwanego cudu nad Wisłą – pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie broniąc nasz kraj przed bolszewicką nawałnicą – nie zapomnijmy też wywiesić na naszych domach flag.
 
2. W czwartek o 20.00 tradycyjne już nabożeństwo fatimskie. Proszę składać intencje.
 
3. W sobotę 15 sierpnia obchodzimy również Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. według porządku niedzielnego: czyli o. 9.00, 11.00 i 15.00. Na zakończenie Każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty,(tak zwane wianki).
 
4. Za tydzień 16 sierpnia (niedziela) przypada w naszej parafii doroczny odpust ku czci św. Rocha. Jak już ogłaszałem uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Tomasz Markowicz. Proboszcz par. św. o. Pio w Płońsku. Przez cały dzień będzie on też zbierał tacę, na budowę nowego kościoła w Płońsku. Jeżeli nic się nie zmienią się przepisy, po sumie będzie procesja. Zapraszam całą asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatami ( proszą aby członkowie asysty procesyjnej mieli założone maseczki) i tradycyjne błogosławieństwo zwierząt.
 
6. Za tydzień nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Kuchar
 
5. Już dzisiaj ogłaszam, iż dożynki w tym roku w naszej parafii będą 6 września o godz. 11.00. Tym razem kolej na Królewo, aby przygotować wieniec dożynkowy dlatego też proszą Pana sołtysa o kontakt.
 
6. Gość Niedzielny: Z przemocą trzeba walczyć, jednak Polska rozważa wypowiedzenie tak zwanej konwencji przemocowej, Czy powinniśmy ją wypowiadać? Jeśli tak, to dlaczego? Ponadto: Prezydenta, własną firmę, bezpieczeństwo kraju, sportowców – podczas uroczystości w Niepokalanowie można zawierzyć Sercu Maryi wszystko, co określa się jako „moje”; W wakacyjnym cyklu „Gościa” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. A rano od godz. 9.00 objazd chorych z komunią świętą.
 
3. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 
4. W dalszym ciągu w zakrystii można zapisać się na duchową pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę.
 
5. Do wieczności odszedł ś.p. Jan Kopciński zamieszkały w Kucharach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 
6. Za dwa tygodnie 16 sierpnia (niedziela) przypada w naszej parafii doroczny odpust ku czci św. Rocha. Uroczystej sumie odpustowej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Tomasz Markowicz. Proboszcz par. św. o. Pio w Płońsku. Przez cały dzień będzie on też zbierał tacę, na budowę nowego kościoła w Płońsku. Jeżeli nic się nie zmieni, po sumie będzie procesja i tradycyjne błogosławieństwo zwierząt.
 
7. Dziękuję za adorację KŻR z Krajęczyna, a proszę za tydzień o adorację KŻR z Kuchar
 
8. Ogłoszenie od Pana Komendanta policji z Nowego Miasta: W ubiegłym tygodniu nieznani sprawcy skradli figurkę Matki Bożej z przydrożnej kapliczki znajdującej się w miejscowości Gawłówek. Ktokolwiek by coś wiedział na ten temat jest proszony o kontakt z komendą Policji w Nowym Mieście. Zdjęcie figurki znajduje się w gablocie przed naszym kościołem.
 
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.
Pobliska parafia:
sierpień 2020
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa
Kategorie