Archive for lipiec, 2013

XVII niedziela zwykła


1. Msza święta, którą sprawujemy, kieruje nas do ostatecznego celu, jest przedsmakiem pełni radości, szczęścia, które otrzymamy od Chrystusa. Eucharystia jest zapowiedzią pełni szczęścia. Ten, kto karmi się Chrystusem tutaj na ziemi, już w sobie nosi życie, które nigdy się nie kończy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Martę, dziewicę; w środę – św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w czwartek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.

3. Trwają wakacje. Niech będą one okazją do pogłębienia wiary. Pamiętajmy, że każdy z nas,

jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.

4. Jutro tj. poniedziałek,  wyjeżdżamy do Częstochowy o godzinie 5.00 rano. W drodze

powrotnej odwiedzimy Gidle. Planowany powrót na godzinie 20.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.

6. W czwartek rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu, a trud ten ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.

7. Można już  zgłaszać intencje mszalne na rok przyszły.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– o kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz budowie Centrum Miłosierdzia w Korei Południowej

– praktyczny dodatek – prosta instrukcja jak udzielać pierwszej pomocy

– gorąca relacja z powitania papieża Franciszka na brazylijskiej ziemi – w Rio de Janeiro

– kolejny odcinek wakacyjnego cyklu „Kościół na końcu świata”. Tym razem reportaż z Brazylii ks. Rafała Kowalskiego.

XVI niedziela zwykła


1. Eucharystia jest to szczyt miłości Boga do człowieka. Miłość Boga  nie zna miary. Stwórca obdarza nas miłością i oczekuje, że również i my odpowiemy miłością na Jego miłość. Niedziela jest dniem, w którym w sposób szczególny  przybliżamy się do miłości Boga. Uczestnictwo we mszy oraz przyjęcie Komunii świętej to wyraz naszej miłości względem Boga.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Marię Magdalenę; we wtorek – św. Brygidę, zakonnicę, Patronkę Europy; w środę – św. Kingę, dziewicę; w czwartek – św. Jakuba Apostoła; w piątek – Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny – Joachima i Annę.

3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od dzisiejszej niedzieli, tj. 21 lipca, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona będzie zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane będą zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz piąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Dziś błogosławimy pojazdy po wszystkich mszach św.

4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Robert Podgórski kaw. zamieszkały w Proboszczewicach i Marta Dublicka panna zam. w Królewie. Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

5. Jeśli ktoś wybiera się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę to proszę o odbieranie kart uczestnictwa. Chcących pielgrzymować duchowo proszę o odbieranie modlitewników i zapisywanie się w zakrystii.

6. Zapisanych na pielgrzymkę autokarowa 29 lipca proszę o uiszczanie wpłat. Wyjazd będzie wcześnie rano – 5.00 odjazd sprzed kościoła.

7. W  przyszłym roku odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej w terminie od 8 do 15 marca. Koszt wyjazdu to 3290 zł i 30 usd. Chętnych proszę o zapisywanie się. Szukajmy też chętnych pośród rodziny i znajomych, aby uzbierało się ponad 40 osób. Oferta wyjazdu jest najtańszą na rynku.

8. Można już  zgłaszać intencje mszalne na rok przyszły.

XV niedziela zwykła


1. Jezus przyszedł na ziemię po to, by obdarzyć nas prawdziwym szczęściem, które pochodzi od Boga. Tylko Bóg może nam dać szczęście. Kiedy stajemy przy ołtarzu, aby celebrować misteria życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, wtedy poznajemy tajemnicę Bożego szczęścia, które zostało bezinteresownie dane każdemu z nas. Tylko miłość ukierunkowuje nasz wzrok w odpowiednia stronę, czyli do służby Bogu w ludziach potrzebujących naszej pomocy. Wszystko co czynimy dla bliźniego, czynimy to dla samego Boga, który jest w każdym najmniejszym człowieku.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Bonawentury, BDK., we wtorek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, w sobotę – bł. Czesława.

3. Trwają wakacje. Niech będą one okazją do pogłębienia wiary. Pamiętajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.

4. Jeśli ktoś wybiera się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę to proszę o odbieranie kart uczestnictwa. Chcących pielgrzymować duchowo proszę o odbieranie modlitewników i zapisywanie się w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę 21 lipca po wszystkich mszach św. będzie błogosławieństwo pojazdów,  związane jest ono ze wspomnieniem patrona kierowców św. Krzysztofem.

6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Robert Podgórski kaw. zamieszkały w Proboszczewicach i Marta Dublicka panna zam. w Królewie. Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

7. Zgadnie z wolą większości nasza pielgrzymka w przyszłym roku odbędzie się do Ziemi św. w terminie od 8 do 15 marca. Koszt wyjazdu to 3290 zł i 30 usd. Chętnych proszę o zapisywanie się. Szukajmy też chętnych pośród rodziny i znajomych, aby uzbierało się ponad 40 osób. Oferta wyjazdu jest najtańszą na rynku.

8. Można już  zgłaszać intencje mszalne na rok przyszły.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– „Lumen fidei” – dodatek z pełnym tekstem najnowszej encykliki dwóch papieży.

– kiedy 1 maja 2011 roku w Watykanie Benedykt XVI ogłaszał Jana Pawła II błogosławionym, na Kostaryce wydarzył się cud, który teraz pozwoli na ogłoszenie go świętym – szczegółowy opis cudu zatwierdzonego przez Franciszka;

– tragiczna historia Lampedusy, wyspy, którą w ostatni poniedziałek odwiedził papież.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

XIV niedziela zwykła

1. Jezus Chrystus dawca życia wiecznego zaproponował nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się dzisiaj na Mszy świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten Pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.  W liturgii słowa dzisiaj na pierwsze miejsce wysuwa się słowo „pokój”, który jest tak bardzo ważny w budowaniu królestwa Bożego w świecie.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jana z Dukli, K.,  w czwartek – św. Benedykta, Opata, Patrona Europy, w piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, BM., w sobotę – Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, ze każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

4. Serdecznie dziękuję za życzliwe przyjecie pielgrzymów i za smaczny poczęstunek.

5. Wolontariuszem ze Smardzewa zebrali w zeszła niedzielę na protezę nogi 913,6zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

6. Chęć oddania szpiku kostnego wyraziło prawie 60 osób. Bóg zapłać wszystkim wrażliwym za chęć niesienia pomocy.

7. Jeśli ktoś wybiera się na pielgrzymkę na Jasną Górę to proszę o odbieranie kart uczestnictwa. Chcących pielgrzymować duchowo proszę o odbieranie modlitewników i zapisywanie się w zakrystii.

8. Myślałem o naszej przyszłorocznej pielgrzymce. Brałem pod uwagę Francję, która okazała się droga. Koszty wyniosłyby około 3200zł. Pomyślałem, że w tej cenie lepiej wybrać się po raz drugi do Ziemi Świętej. Proszę o wyrażanie woli i zapisywanie się. Wybierzemy wariant na który będzie więcej chętnych.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– ile przykazań kościelnych było w przeszłości i jaka była ich treść?

– rozmowa z Natalią Niemen, największą gwiazdą tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu;

– Belgia stoi na krawędzi kolejnej przepaści – jeszcze w lipcu może zostać przegłosowane prawo zezwalające na zabijanie nawet kilkuletnich chorych dzieci.

 

 

Pobliska parafia:
lipiec 2013
P W Ś C P S N
« cze   sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie