Archive for grudzień, 2019

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dzisiaj obchodzimy niedzielę Świętej Rodziny. Spoglądając na Maryję, Józefa i Jezusa polecamy wszystkie rodziny naszej parafii, a szczególnie te, które przeżywają różne trudności i kryzysy.
 
2. We wtorek 31 grudnia w ostatni dzień roku, wspomnienie Wspomnienie Św. Sylwestra, Papieża. Zapraszam wszystkich na Msze św. o godz. 16.00 podczas, której będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku, oraz modlić się o Boże Błogosławieństwo w Nowym 2020 Roku. Znajdźmy czas, aby w tę noc sylwestrowa poświęcić chwilę na wspólną modlitwę i dziękczynienie
 
3. W środę 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. o godz. 11.00 i 15.00. Nie ma mszy o godz. 9.00 Przypominam, że jest to dzień, w którym każdy chrześcijanin ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
 
4. W tym tygodniu przebieg kolędy będzie następujący:
od godz. 9.30
30.12. (poniedziałek) Bolęcin wieś
31.12. (wtorek) Sobieski
02. 01. (czwartek) Jędrzejewo. Kolonia Kuchar
03. 01. (piątek) Zaolzie i kolonia Idzikowic (od godz. 11.00)
04. 01. (sobota) Bolęcin FUD
 
5. Dziękuję Panu Romanowi Wiktorowiczowi za uszczelnienie dachu nad tak zwanym babińcem.
 
6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek o 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 17.00 Msza św.
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

BOŻE NARODZENIE

ŻYCZENIA KSIĘDZA BISKUPA MIROSŁAWA MILEWSKIEGO
NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA I NOWY ROK
Kochani Bracia i Siostry!
W kończącym się roku, w którym w naszym Kościele przeżywaliśmy 20. rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników: abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego, składamy głęboki pokłon przed Dzieciątkiem Jezus.
Niech wielka tajemnica wiary o Synu Bożym, który przyniósł na świat miłość i pokój przenika Wasze życie, daje duchową siłę w przezwyciężaniu codziennych trudności i napełnia nadzieją. Z całego serca życzę Wam Kochani opieki oraz wstawiennictwa Świętej Rodziny. Niech życie Maryi i Józefa będzie najważniejszym drogowskazem każdego dnia.
Zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego!
† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

1. Dołączam się do tych życzeń i wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszej parafii i miłym gościom życzę tego, aby Jezus narodzony w Stajni Betlejemskiej rozświetlał swoją obecnością naszą codzienność, a radość i nadzieja zbawienia niech towarzyszą nam każdego dnia.

2. W dniu dzisiejszym Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00 nie ma mszy o godz. 15.00 natomiast jutro porządek mszy niedzielny (9.00, 11.00 i 15.00). Dzisiaj na Mszy o godzinie 11.00 naszą wspólnotę odwiedzi św. Mikołaj – zapraszam najmniejsze dzieci a także starsze do kl. 6 włącznie.

3. Ofiary z tacy dnia jutrzejszego przeznaczone są na uczelnie katolickie

4. Dziękuję za pomoc w dekoracji świątecznej kościoła Panom Kościelnemu i Organiście

1. P. Dorocie Beszczyńskiej
2. P. Katarzynie Górskiej
3. P. Markowi Czerniakowskiemu, który także ofiarował duże choinki do kościoła
4. P. Ryszardowi Matyjaszkowi
5. P. Robertowi Wolskiemu
6. P. Franciszkowi Mik
7. P. Piotrowi Wojnowskiemu
8. P. Piotrowi Sokołowskiemu
Dziękuję też za pomoc naszej młodzieży: Marcie Beszczyńskiej, Weronice Smolińskiej, Justynie Smolińskiej, Weronice Smukowskiej, Rafałowi Matyjaszkowi, Marcinowi Majkowskiemu, Piotrowi Czerniakowskiemu, Jakubowi Pilińskiemu
Dziękuję państwu Barbarze i Edwardowi Rzepeckim za zakup małych choinek i Pani Annie Figurskiej za ofiarowanie koronkowych aniołów stojących w æøobku.
5. W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Porządek jej (w całości) można przeczytać na stronie internetowej i facebookowej, oraz jest wywieszony w gablocie.

W tym tygodniu odwiedzę:

28.12. (sobota) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie
30.12. (poniedziałek) Bolęcin wieś

Proszę aby podczas kolędy byli w miarę możliwości obecni wszyscy domownicy. Do kolędy przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Proszę, aby dzieci i młodzież ucząca się przygotowali zeszyty od religii. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania także indeksy.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.30. Tradycyjnie proszę o pojazdy z kolędowanych wiosek.

6. Podczas kolędy Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną pracę w kościele.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA) W ROKU 2019/2020

28.12. (sobota) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie
30.12. (poniedziałek) Bolęcin wieś
31.12. (wtorek) Sobieski
02. 01. (czwartek) Jędrzejewo. Kolonia Kuchar
03. 01. (piątek) Zaolzie i kolonia Idzikowic (od godz. 11.00)
04. 01. (sobota) Bolęcin FUD
07. 01. (wtorek) Pruszkowo
10. 01. (piątek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich
11. 01. (sobota) Kuchary prawa strona
13. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
14. 01. (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17. 01. (piątek) Idzikowice od strony Królewa
18. 01. (sobota) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
20. 01. (poniedziałek) Królewo Kolonia
21. 01. (wtorek) Królewo prawa strona
24. 01. (piątek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich

Proszę aby podczas kolędy byli w miarę możliwości obecni wszyscy domownicy. Do kolędy przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Proszę, aby dzieci i młodzież ucząca się przygotowali zeszyty od religii. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania także indeksy.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.30. Tradycyjnie proszę o pojazdy z kolędowanych wiosek.

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Na wieńcu adwentowym widzimy zapaloną 4 świecę. To znak, że święta Bożego Narodzenia już za kilka dni.
 
2. We wtorek 24 grudnia wraz z członkami naszych rodzin zasiądziemy do stołu wigilijnego. Niech to będzie tradycyjna, postna wieczerza, niech nie zabraknie modlitwy, lektury Pisma Świętego (z ewangelii narodzeniu Pana Jezusa [Łk 2, 1–7] ), wspólnego łamania się opłatkiem i śpiewu kolęd. Na stół wigilijny nie stawiamy alkoholu. Wigilia to także dobry moment, aby pojednać się z tymi, z którymi mamy tak zwane trudne relacje.
 
3. Pasterka w naszym kościele będzie o godzinie 23.00. W pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia Msze Św. o 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy o 15.00. W drugi dzień świąt porządek niedzielny (9.00, 11.00 i 15.00).
 
4. Pan Organista zaprasza na wspólne kolędowanie 24 grudnia, przed pasterką o godz. 22.30 i 25 grudnia na godz. 10.30.
 
5. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia o godz. 11.00 naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj. Serdecznie dziękuję tym, którzy włączyli się w to dzieło swoimi darami, zarówno naszym parafianom jak i tym którym nasza parafia jest bliska, a także urzędowi gminy w Sochocinie.
 
6. Bardzo Serdecznie dziękuję za przygotowywanie poczęstunku dla dzieci po roratach państwu Magdzie i Zenonowi Piekut oraz ufundowaniu owoców Państwu Marzenie i Ireneuszowi Krzemińskim i Paniom pracującym w sklepie za przygotowanie kanapek. Dziękuję tym wszystkim, którzy w tym roku uczestniczyli w roratach – za wspólną modlitwę.
 
7. W przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszam na spotkanie świąteczne rady: duszpasterską i gospodarczą.
 
8. Dziękuję Panu Łukaszowi Rzepeckiemu za naprawę lampy nad wejściem do tak zwanego babińca.
 
9. Gość Niedzielny – Podwójny świąteczny numer w cenie 10zł a w nim: Dodatek – scenariusz rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną oraz specjalny list, w którym papież Franciszek wyjaśnia bogatą symbolikę żłóbka, ponadto reportaż o rodzinnym życiu aktora Franciszka Pieczki; artykuł wyjaśniający tajemnicę narodzenia Jezusa Chrystusa.
 
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę Adwentu zwaną „Gaudete”. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które głosi Ks. Wojciech Czajkowski, którego bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Rekolekcje będą tradycyjnie trwały do wtorku 17 grudnia. Porządek nabożeństw rekolekcyjnych jest następujący:
 
NIEDZIELA – 15. XII.- ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI
9.00 – Msza święta z nauką ogólną
11.00 – Msza święta z nauką ogólną
15.00 – Msza święta z nauką ogólną
 
PONIEDZIAŁEK – 16.XII.
9.00 – Msza święta z nauką ogólną
11.00 – MSZA ŚW. DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
18.00 – Msza święta z nauką ogólną
 
WTOREK – 17. XII ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
9.00 – Msza święta z nauką ogólną.
11.00 – MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM CHORYCH sakrament namaszczenia chorych
18.00 – Msza święta z nauką ogólną
 
SAKRAMENT POJEDNANIA W PONIEDZIAŁEK I WTOREK PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH.
 
W ZAKRYSTII ZAPISUJĘ ADRESY CHORYCH, DO KTÓRYCH UDAM SIĘ WE WTOREK OD GODZ. 13.00
 
2. Dziękuję Panu Robertowi Popinowi za odnowienie fotela, na którym siedzi celebrans podczas Mszy św.
 
3. Dziękuję Panu Adamowi Rajcy za prace na plebanii, oraz za ofiarę 200 zł na nowy rzutnik.
 
4. W najbliższą sobotę będziemy ubierali kościół i żłobek na Boże Narodzenie. Chętnych do pomocy zapraszam na godz. 13.00
 
5. Jeszcze do Piątku można przynosić rzeczy do Paczek – po 130 sztuk jednego rodzaju tak jak w ubiegłych latach.
 
6. Gość Niedzielny – Jak Kardynał Krajewski zamienił rzymski pałac w dom dla ubogich; o tym jak rodziło się kapłańskie powołanie papieża Franciszka; o historycznych kłamstwach propagowanych przez młodych następców komunistycznych działaczy z okresu PRL
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dziś na wieńcu adwentowym zapłonęła druga świeca. Przypomina nie tylko, że przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, ale i to, że Adwent niedługo osiągnie półmetek. Przypomnijmy, że okres Adwentu ma podwójny charakter: kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów oraz przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, W przyszłą niedzielę – 15 grudnia – rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Wojciech Czajkowski – wikariusz z parafii św. Maksymiliana Kolbego. Program w gablocie i na stronie internetowej. Proszę zgłaszać adresy chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach. Odwiedziny 17 grudnia od godz. 13.00.

2. Dzisiejsza niedziela to także dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Możemy wspomóc Kościół na wschodzie ofiarami złożonymi do puszek – ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

3. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty w naszym kościele w środę o godz. 7.00 i w czwartek godz. 17..00. Dziękuję Państwu Marzenie i Ireneuszowi Krzemińskim za ufundowanie owoców, które otrzymują dzieci podczas śniadania roratniego jako dodatek do kanapek.

4. Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 20 grudnia w liczbie 130 sztuk jednego rodzaju daru. (tak jak to było w latach ubiegłych).

5. Do nabycia są już świece Caritas (wigilijne): małe świece w cenie 6zł.

6. Gość Niedzielny – Historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loretto; O początkach Wspólnoty z Taize; Historia złota wywiezionego z Polski w pierwszych dniach września 1939r.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę

PLAN REKOLEKCJI ADWENTOWYCH 15-17 grudnia 2019r.

NIEDZIELA – 15. XII.- ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
15.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

PONIEDZIAŁEK – 16.XII.

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW.  DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

WTOREK – 17.XII – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ .
11.00 – MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM CHORYCH
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

 

SAKRAMENT POJEDNANIA W PONIEDZIAŁEK I WTOREK PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH.


ZAPISUJEMY ADRESY CHORYCH, DO KTÓRYCH UDAM SIĘ WE WTOREK OD GODZ. 13.00

REKOLEKCJOM będzie przewodniczył ks. Wojciech Czajkowski – Wikariusz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku

Pobliska parafia:
grudzień 2019
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie