Archive for lipiec, 2017

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas wakacji to okres, w którym podejmujemy różnego rodzaju poszukiwania, poczynając od ciekawych miejsc, poprzez ciekawych ludzi, ale znaleźć chcemy prawdziwy skarb. Do takiego działania zachęca nas również i dzisiejsza liturgia słowa.
2. Z nauki katechizmu wiemy, że tym najważniejszym przykazaniem i największym skarbem jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.
3. Wędrując do różnych sanktuariów, oglądając piękne zjawiska przyrodnicze, zechciejmy sobie uświadomić, że w tych wspaniałych miejscach znaleźliśmy się, aby dawać świadectwo o swojej miłości do Boga i człowieka.
4. Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych, może więc warto podjąć udział w pielgrzymce, aby świadczyć o swojej bliskości z Bogiem i człowiekiem. Sierpień jest też miesiącem w którym episkopat wzywa nas do abstynencji. Zachęcam.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Na obie pielgrzymki do Częstochowy i  na Bałkany zebrał się komplet chętnych. W przyszłą niedziele możemy uiszczać opłaty za autobus do Częstochowy i odbierać umowy do podpisania na pielgrzymkę.
6.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Cezary Sobczyński, kawaler zam. w Latonicach i Agnieszka Czerniakowska, panna zam. Królewo.
7.W dzisiejszą niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina  w wykonaniu zaprzyjaźnionego pana prof. Jerzego Maciejewskiego. Zapraszam.
Utwory Fryderyka Chopina, które będzie grał Jerzy Maciejewski
–  Ballada As – dur op.47
–  6 preludiów z op. 28  –  nr 7, nr 8, nr 15, nr 10, nr 17, nr 18
–  nokturn F-dur op. 15 nr 1.
–  polonez As – dur op. 53
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
9.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kontynuując rozważanie dotyczące obsiewania naszych serc słowem Bożym, którego słuchamy w liturgii słowa, dochodzimy do momentu, w którym uświadamiamy sobie, że sensem zasiewu jest zebranie dobrego plonu. Potrzeba więc zadać sobie zasadnicze pytanie: jaki plon przynosi zasiana w moim sercu wiara?
2. Niewątpliwą pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc postawić sobie kolejne pytanie, a mianowicie: na ile pomagam swojej wierze przez modlitwę?
3. Przypomnijmy więc o modlitwie rannej i wieczornej, ale także i tej w ciągu dnia, choćby modlitwie Anioł Pański, którą możemy odmawiać trzy razy w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem. A także o innych formach modlitwy: różańcu czy koronce do Miłosierdzia Bożego.
4. W zeszłą niedzielę koledzy i koleżanki Weroniki kwestowali wraz z paniami Anna Kozłowską i Katarzyną Karwowską przed naszym kościołem w celu pozyskania środków na zakup pompy insulinowej. Serdecznie pragnę podziękować ofiarodawcom, którzy byli niezwykle hojni i złożyli 3.491zł. Poruszony cierpieniem dziecka jeden pan przeznaczył na ten cel dodatkowo 5000zł. Udało się zgromadzić więc na koncie już 17.000zł. Bóg zapłać wszystkim w imieniu Weroniki i jej mamy.
5. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżnych błogosławię pojazdy. Złożone ofiary
przekaże na cele misyjne. Warto przypomnieć sobie dekalog kierowcy: Jesteś kierowcą na drodze i nie
jesteś na niej sam. Ponad wszystkim jest Pan Bóg Twój, więc zawsze o tym pamiętaj:
Nie będziesz egoistą na drodze.
Nie będziesz ostry w słowach, czynach i gestach wobec innych ludzi.
Pamiętaj o modlitwie i uczczeniu św. Krzysztofa, kiedy wyruszasz w drogę – umiej też podziękować.
Szanuj pieszych.
Nie zabijaj – bądź trzeźwy.
Zapnij pasy – będziesz bezpieczny.
Nie bądź brawurowy w prędkości.
Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.
Pomagaj potrzebującym na drodze.
Przestrzegaj przepisy drogowe, szanuj pracę naszej Policji.
Boże, błogosław naszej podróży. Spraw, abym jechał bezpiecznie i szczęśliwie dotarł do celu. Boże,
prowadź! Święty Krzysztofie, módl się za nami!
6. Na obie pielgrzymki do Częstochowy i  na Bałkany zebrał się komplet chętnych. W przyszłą niedziele możemy uiszczać opłaty za autobus do Częstochowy i odbierać umowy do podpisania na pielgrzymkę.
7. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce lub duchowej na Jasną Górę.
8. W najbliższą niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina  w wykonaniu zaprzyjaźnionego pana prof. Jerzego Maciejewskiego. Zapraszam.
9.  Jest już kalendarz na rok przyszły w związku z czym możemy zamawiać mszę św.
10. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Cezary Sobczyński, kawaler zam. w Latonicach i Agnieszka Czerniakowska, panna zam. Królewo.
11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nadchodzące żniwa pobudzają nas do refleksji dotyczącej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje również obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie: jak to z tą naszą wiarą jest? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce?
2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży, niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z otaczającą nas przyrodą. Przez jej piękno przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy.
3. Czas wakacji to również okres, w którym w naszych parafiach odbywają się uroczystości odpustowe związane z kultem Najświętszej Maryi Panny i świętych. Uczestnicząc w nich, zechciejmy wykorzystać łaski, którymi obdarza nas Kościół w związku z tymi uroczystościami, a więc przystąpmy do sakramentu pokuty i przyjmijmy Komunię. Pamiętajmy również, że obok aspektu liturgicznego tych uroczystości jest jeszcze aspekt ludzki, a więc na odpust w naszej parafii zaprośmy do naszego domu rodzinę, zwłaszcza tę mieszkającą poza parafią, aby przy stole rodzinnym również uczcić świętego patrona.
4. Dziś koledzy i koleżanki Weroniki będą kwestować przed kościołem do puszek, aby wesprzeć zakup pompy insulinowej. Bóg zapłać ofiarodawcom.
5. Pielgrzymka na Jasną Górę 21 sierpnia w poniedziałek. Cena autobusu to 50 zł. Tradycyjnie możemy tez pielgrzymować w sposób duchowy, wraz z przewodnikiem w formie zeszytu, który zawiera rozważania i informacje o pieszej pielgrzymce.
6. Pielgrzymka na Bałkany w terminie Termin: 4-13.06.2018, Cena: 2490 zł., Stali Klienci: 2360 zł.
PRAGA – ZAGRZEB – JEZIORA PLITWICKIE – SPLIT – TROGIR – DUBROWNIK – MEDJUGORIE – MOSTAR – BUDAPESZT – ESZTERGOM
7. Jest nowy kalendarz na rok 2018 – można zamawiać mszę św.
8. W przyszła niedzielę będziemy błogosławić pojazdy prosząc Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o łaski potrzebne na drodze.
9. Za dwa tygodnie w niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina  w wykonaniu zaprzyjaźnionego pana prof. Jerzego Maciejewskiego. Zapraszam.
10.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czasie wakacji wyjeżdżamy poza miejsce naszego zamieszkania, chcemy tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nami. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu.
2. Czas wakacji to również okres pielgrzymkowy, z całego kraju wędrują pielgrzymi do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze, czy też do innych miejsc. Może warto, abyśmy i my skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze. Trzydziesty szósty raz będą pielgrzymować pątnicy z Płocka w dniach od 6 do 14 sierpnia. Chętnych proszę o zapisywanie się. Tradycyjnie możemy tez pielgrzymować w sposób duchowy, wraz z przewodnikiem w formie zeszytu, który zawiera rozważania i informacje o pieszej pielgrzymce.
3. Pielgrzymka do Lichenia niestety nie dojdzie do skutku, było nas zbyt mało. Pielgrzymka na Jasną Górę 21 sierpnia w poniedziałek. Cena autobusu to 50 zł.
4.   Pielgrzymka na Bałkany w terminie Termin: 4-13.06.2018, Cena: 2490 zł., Stali Klienci: 2360 zł.
PRAGA – ZAGRZEB – JEZIORA PLITWICKIE – SPLIT – TROGIR – DUBROWNIK – MEDJUGORIE – MOSTAR – BUDAPESZT – ESZTERGOM
Nabożeństwo Fatimskie w najbliższy czwartek o godzinie 20.00 zapraszam serdecznie prosząc o zapisywanie intencji. W procesji podczas nabożeństwa figurę Matki Bożej będą nieść mężczyźni z Krajęczyna.
5. W lutym tego roku u Weroniki naszej 5 letniej parafianki zdiagnozowano cukrzycę typu pierwszego. Jest to choroba nieuleczalna, a opieka nad chorym dzieckiem jest trudna i wymagająca dużego poświęcenia. By ułatwić codzienne funkcjonowanie z chorobą mama Weroniki marzy o nowoczesnej pompie insulinowej, której koszt to 17 tys. zł. Jest to koszt dla samotnie wychowującej matki nie do udźwignięcia. Trwają od pewnego czasu zbiorki, które dały już prawie 9 tyś zł. Dzieci  z zerówki i pierwszej klasy koleżanki i koledzy Weroniki będą kwestować pod naszym kościołem w przyszła niedzielę na ten cel.
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
      W Gościu:
• Wzruszająca opowieść o rodzinie opiekującej się chorą matką.
• o prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy pomogli Polsce i jej zaszkodzili
• rozmowa o pożytkach płynących z łowiectwa i o tym, co czuje myśliwy strzelający do zwierząt.

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Liturgia słowa zachęca nas do pozytywnej odpowiedzi na powołanie, jakim Bóg obdarzył człowieka. Pójście jednak za tym wezwaniem oznacza rezygnację z wszystkich dotychczas ważnych spraw, bo trzeba być w pełni wolnym, aby pójść za Chrystusem. Czy jestem na tyle wolny, aby pójść za Chrystusem i głosić go innym?

2. Polećmy w naszych osobistych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Skorzystajmy z okazji, jaką nam daje pierwszy czwartek miesiąca.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.

4. Przypominając hasło tegorocznego roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, zechciejmy też sami podjąć głoszenie Dobrej Nowiny wśród tych, których spotkamy na naszej drodze życia.

5. 17 lipca w poniedziałek proponuję wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Chętnych proszę o zapisywanie się. Cena autokaru 40 zł.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

W Gościu:

•  Rozpoczynamy wakacyjny cykl pod nazwą „Życie na wyspie”. Jako pierwsze pokazujemy Azory – portugalski archipelag na Oceanie Atlantyckim. Dziennikarze „Gościa” odwiedzili wyspy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

•  jak działają loże wolnomularskie i dlaczego katolik nie może zostać masonem?

•  o tym, że polski dwulatek zna średnio 133 słowa.

Pobliska parafia:
lipiec 2017
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa
Kategorie