Archive for kwiecień, 2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. We wtorek 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45.  W niedziele nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.
2. 2 maja w środę  nasz odpust parafiny ku czci św. Zygmunta. Porządek nabożeństw niedzielny (9,11,15). Sumę odpustową odprawi i słowo wygłosi ks. dr Janusz Ziarko prob. z Sarbiewa. Proszę o obecność asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami. Możliwość spowiedzi o godzinie 11.00 szczególnie zachęcam rodziny dzieci komunijnych. Podczas odpustu będziemy też wspominać i modlić się w intencji strażaków z Idzikowic i Królewa, którzy wkrótce będą świętować dzień swojego patrona. św. Floriana
3. 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek nabożeństw niedzielny.
4. Dzieci klas III mają generalną próbę 3 maja po mszy. św. o 15.00. Pierwsza spowiedź dzieci w piątek po mszy św. o 17.40. W sobotę o 8.00 sprzątanie kościoła.
5.  W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00, dzieci klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Nie zainteresowanych uroczystością proszę o rozważanie obecności na mszy o 9.00 lub 15.00, gdyż nie będzie miejsc siedzących.
6. W sakramentalny związek mają zamiar wstąpić Aleksandra Hoduń, panna zamieszkała w Królewie i Maciej Tomaszewski, kawaler zamieszkały w Płońsku.
7. Wójt Gminy Joniec, zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące afrykańskiego pomoru świń, które odbędzie się w dniu 7 maja 2018 r. (poniedziałek) o godz. 10:00 w sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Jońcu.  W spotkaniu udział weźmie Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płońsku, który przedstawi zagrożenia związane z ASF, wymagania jakie muszą spełnić hodowcy świń oraz dokumentację jaką powinni prowadzić hodowcy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o udział w spotkaniu.
8. Szanowni Mieszkańcy, Gmina Joniec planuje złożyć wniosek o dofinansowanie na wymianę czynnika grzewczego (kotłów, pieców, urządzeń grzewczych). Wysokość dofinansowania 80% kosztów. Pozostałą część 20% pokrywa właściciel budynku.
Więcej informacji w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej www.ugjoniec.pl.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego   błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać!

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego seminarium duchownego.
2.Jutro uroczystość św. Wojciecha, męczennika patrona Polski, W środę wspominamy św. Marka Ewangelistę
3.13 maja w niedzielę o godzinie 15.00 zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie według następującego porządku;
-msza św.
-wystawienie Najświętszego Sakramentu
-różaniec (prośby, podziękowania)
-procesja (krzyż, lampiony, Najświętszy Sakrament, Figura, wierni z lampionami)
4.Wyjeżdżających na Bałkany proszę o uiszczanie wpłat. W przyszłym roku podczas ferii zimowych (28.01 do 04.02 2017r.)organizuję wyjazd do Ziemi św. i Jordanii.  Cena to 3180 zł i 260 USD. Dokładne informacje na stronie parafii i w zakrystii foldery reklamowe.
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne pprzekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W „GOŚCIU”;
• adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.
Zachęcam do lektury Małego Gościa.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy z nas.
2.Pan Organista z racji na pracę którą wykonuję i niemożliwość pogodzenia czasowego z grą na mszach w dni powszednie ograniczy swoją posługę w naszej parafii do przewodniczenia śpiewom w niedzielę i święta, oraz podczas ślubów i pogrzebów. W dni powszednie będziemy wspomagać się odtwarzaniem nagranych wcześniej pieśni.
3.Dziś po mszy św. 1500 spotkanie wyjeżdżających autokarem na Bałkany.
4.Spotkanie dzieci do odnowienia przyrzeczeń chrztu w środę  o 17.30., do pierwszej komunii w czwartek o 18.00.
5.W sakramentalny związek mają zamiar wstąpić Aleksandra Hoduń, panna zamieszkała w Królewie i Maciej Tomaszewski, kawaler zamieszkały w Płońsku.
6.Jest odkręcona woda na naszym cmentarzu parafialnym. Proszę po wciśnięciu dźwigni, chwilę poczekać, aż zejdzie powietrze z rur. Proszę też bardzo o segregację śmieci.
W Gościu:
• Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który – według powszechnej opinii, już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek?
• Dzisiejsze Narodowe Czytanie Pisma Świętego koncentruje się na Liście do Rzymian. Co św. Paweł chciał nam przekazać ?
Za tydzień w „Gościu Niedzielnym” dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exultate” – o świętości w świecie współczesnym.

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA)

1. Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.
2. Dziś rozpoczyna się 74. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Tydzień Miłosierdzia dotychczas obchodzony był w Polsce w październiku; od 2013 roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się w I niedzielę po Wielkanocy, tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
4. Spotkanie dzieci do odnowienia przyrzeczeń chrztu w środę  o 17.30., do pierwszej komunii w czwartek o 17.30
5. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających na Bałkany odbędzie się w przyszłą niedzielę po mszy o 15.00
6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W „GOŚCIU”;
• „Jezu, ufam Tobie”. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności
• jakie konsekwencje dla kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych?
• „Gość Niedzielny” odwiedził plan zdjęciowy jednej z najgłośniejszych polskich produkcji ostatnich lat –  „Korony królów”.
Pobliska parafia:
kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Kategorie