Archive for lipiec, 2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywając czas wakacji i urlopów – gdziekolwiek jesteśmy nie zapominajmy o Niedzielnej Eucharystii. Zapraszam na niedzielną Mszę świętą tych miłych gości, którzy swoje urlopy i wakacje spędzają na terenie naszej parafii i życzę miłego i owocnego wypoczynku.
 
2. Zgodnie z ogłoszeniem z poprzedniej niedzieli dzisiaj po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary które będą składane przy tej okazji tradycyjnie już zostaną przeznaczone na potrzeby misji w ramach akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
 
3. W tym tygodniu w sobotę rozpoczynamy sierpień. W tradycji naszego narodu jest to miesiąc szczególny. Kojarzy nam się ze świętami Maryjnymi. 1 sierpnia obchodzimy kolejną już 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a także 100 rocznicę tak zwanego cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny. – nie zapomnijmy wywiesić flagi narodowej.
 
4. W tym tygodniu też obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. Jest ona poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Św. o godz. 8.00..
 
5. Gość Niedzielny: Gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o św. Annie babci samego Boga? Ponadto: Jak kształtować relacje z teściową…- o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za teściową; Kolejna odsłona wakacyjnego cyklu – tym razem reportaż z sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej.
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem.
 
2. 25 lipca czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, dlatego też w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Ofiary które będą składane przy tej okazji tradycyjnie już zostaną przeznaczone na potrzeby misji w ramach akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
 
3. Trwają zapisy na duchową pieszą pielgrzymkę z płocka na Jasną górę.
 
4. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Wójtowi gminy Joniec i Panu kościelnemu za pomoc w pracach przy porządkowaniu strychu na plebanii.
 
5. Gość Niedzielny – O górze Karmel, na którą można wejść nie tylko fizycznie. Ponadto: Zmarł Ennio Morricone, ale jest pewne, że jego muzyka nie umrze; Cuda matki Speranzy, o której Jan Paweł II powiedział, że jej serce żyło w niebie, ale stopy miała na ziemi.
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Jakubom, Krzysztofom, Annom, Hannom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 
2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Wspomnienie to przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, o szkaplerzu.
Tego dnia ci z nas którzy noszą Szkaplerz (należą do bractwa szkaplerznego) mogą uzyskać odpust po spełnieniu następujących warunków: Przyjęcie komunii Św., modlitwa w intencjach jakie na dany dzień ma Ojciec Święty i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.
 
3. Dziękuję bardzo serdecznie pracownikom i Pani Prezes FUD – u z Bolęcina za zrobienie stojaka pod tablicę z regulaminem cmentarza. Stanie ona w najbliższym czasie na naszym cmentarzu parafialnym. Bóg zapłać.
 
4. Dziękuję za poprowadzenie dzisiejszej adoracji KŻR z Królewa i proszę o poprowadzenie adoracji KŻR z Idzikowic.
 
5. Gość Niedzielny: Czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia? Ponadto: 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece świętego Józefa, dzisiaj Kościół w Polsce chce zrobić to samo; Sanktuarium maryjne w Charłupi, to kolejny przystanek na trasie wakacyjnego cyklu reportaży „Nie ma jak u Mamy”.
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy wakacje. Nie zapomnijmy, iż od Pana Boga nie ma wakacji, ani urlopów zatroszczmy się aby uczestniczyć w Niedzielnej Mszy Św. w miejscach gdzie wypoczywamy.
 
2. Dziękuję tym wszystkim parafianom. którzy przygotowali poczęstunek dla pielgrzymów udających się do Gietrzwałdu. Pielgrzymi ofiarowali nam bieliznę kielichową.
 
3. W przyszły poniedziałek (13 lipca) o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Można już składać intencje, które będziemy polecać Matce Bożej podczas tego nabożeństwa.
 
4. Pragnę poinformować, iż jest już wyznaczony przez ks. Biskupa nowy termin udzielenia sakramentu bierzmowania dla naszej młodzieży (która miała mieć bierzmowanie w maju). Będzie to 29 listopada Sochocinie a bierzmowania udzieli bp Mirosław Milewski. Gdy zostanie to ustalone podam godzinę, Mszy św. na której tego sakramentu ks. bp udzieli. W tym miejscu też przypominam iż wraz z końcem czerwca minął termin składania podań do bierzmowania, a nie wszystkie osoby jeszcze to uczyniły.
 
5. Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Królewa i proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji KŻR z Bolęcina.
 
 
6. Gość Niedzielny: O niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów (Papieża Benedykta XVI i jego brata Georga) Ponadto: O tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na jej pogłębienie; oraz Następny odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy” (tym razem reportaż z bazyliki w Lżajsku).
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych
Pobliska parafia:
lipiec 2020
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie