Archive for grudzień, 2022

PLAN KOLĘDY 2022/2023

28.12. (środa) Przepitki, Salamonka i domy po drodze w Królewie

29.12. (czwartek) Bolęcin wieś

30.12. (piątek) Jędrzejewo, Kolonia Kuchar

31. 12. (sobota) Sobieski

02. 01. (poniedziałek) Zaolzie i kolonia Idzikowic

03. 01. (wtorek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich

07. 01. (sobota) Bolęcin FUD

09. 01. (poniedziałek) Kuchary prawa strona

10. 01 (wtorek) Pruszkowo

13. 01. (piątek) Krajęczyn od Podgrabia

14. 01. (sobota) Krajęczyn prawa strona

16. 01. (poniedziałek) Idzikowice od strony Królewa

17. 01. (wtorek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz

20. 01. (piątek) Królewo kolonia

21. 01. (sobota) Królewo prawa strona

23. 01. (poniedziałek) Królewo lewa stronna od Państwa Karczewskich

BOŻE NARODZENIE

Swoje życzenia Świąteczne kieruje do nas Ks. Biskup

Drogie Siostry, Drodzy Bracia! Drodzy Diecezjanie!
Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam, że Bóg, który w swoim Synu Jezusie Chrystusie stał się człowiekiem, jest zawsze blisko nas. Ta bliskość potrzebuje naszej zgody, byśmy otworzyli się na Niego i zaprosili Go w nasze życie. Uczynimy to, gdy nie zatrzymamy się na sentymentalnym nastroju Bożego Narodzenia i rozczulaniu nad Małym Jezuskiem, ale odkryjemy i uwierzymy, że Dziecię Jezus przychodzi, by zająć się naszym życiem, by uwolnić nas od grzechu, śmierci i szatana.
Życzę Wam i sobie, Drogie Siostry i Drodzy Bracia, byśmy pozwolili Jezusowi zająć się naszą ludzką biedą, i umocnieni Jego bliskością przemieniali świat, który tworzymy.
Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego Roku!
†Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

Dołączam się do tych życzeń i wszystkim naszym parafianom, sympatykom naszej parafii i miłym gościom życzę, aby Nowonarodzony Jezus obdarzał nas pokojem, szczęściem, radością oraz autentyczną wiarą, nadzieją i miłością.

W dniu dzisiejszym Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00 nie ma mszy o godz. 15.00 natomiast jutro porządek mszy niedzielny (9.00, 11.00 i 15.00). Jutro (26 grudnia) na Mszy o godzinie 11.00 naszą wspólnotę odwiedzi św. Mikołaj – zapraszam wszystkie dzieci.

Ofiary z tacy dnia jutrzejszego przeznaczone są na uczelnie katolickie

Dziękuję za pomoc w dekoracji świątecznej kościoła Panom Kościelnemu i Organiście

1. P. Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim
2. P. Markowi Czerniakowskiemu, który także ofiarował choinki do kościoła
3. P. Łukaszowi Rzepeckiemu
4. P. Robertowi i Markowi Popin
Dziękuję też za pomoc naszej młodzieży: Marcie Beszczyńskiej, Justynie Smolińskiej, Weronice Smukowskiej, Sebastianowi Rzepeckiemu, Michałowi Smolińskiemu, Filipowi Krupińskiemu, Patrykowi Matyjaszkowi. Dziękuję Pani Annie Figurskiej za ofiarowanie ozdób na małe choinki.

Dziękuję Bardzo Panu Organiście i osobom zaangażowanym w śpiew jak i grę na instrumentach za [przygotowanie programu, który mogliśmy wysłuchać przed Pasterką.

W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Porządek jej (w całości) można przeczytać na stronie internetowej i facebookowej, oraz jest wywieszony w gablocie.

W tym tygodniu odwiedzę:

28.12. (środa) Przepitki, Salamonka i domy po drodze w Królewie
29.12. (czwartek) Bolęcin wieś
30.12. (piątek) Jędrzejewo, Kolonia Kuchar
31.12. (sobota) Sobieski

Proszę aby podczas kolędy byli w miarę możliwości obecni wszyscy domownicy. Do kolędy przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Proszę, aby dzieci i młodzież ucząca się przygotowali zeszyty od religii lub zeszyty ćwiczeń. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania także indeksy.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Tradycyjnie proszę o pojazdy z kolędowanych wiosek.

Podczas kolędy Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną pracę w kościele.

W sobotę 31 grudnia w ostatni dzień roku. Zapraszam wszystkich na Msze św. o godz. 16.00 podczas, której będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku, oraz modlić się o Boże Błogosławieństwo w Nowym 2023 Roku. Znajdźmy czas, aby w tę noc sylwestrowa poświęcić chwilę na wspólną modlitwę i dziękczynienie

W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła do wieczności ś.p. Helena Romanowicz pochodząca z Królewa. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”. Numer świąteczny podwójny w cenie 15 zł

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Eugeniom, Eugeniuszom, Sylwestrom i Mieczysławom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Boża.

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z kl. I szkoły średniej i starszych.

Zapraszam na ostatnie w tym roku roraty: W środę o godz. 7.00 i czwartek o godz. 17.00.

We wtorek od godz. 9.00 odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Jeszcze można zapisywać chorych.

W środę od godz. 18.00 będziemy dekorowali kościół na święta Bożego Narodzenia. Gdyby ktoś chciał pomóc to serdecznie zapraszam.

W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 23.00, zwaną Pasterką. O godz. 22.30 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd.

W I dzień świąt (25 grudnia) Msze św. o godz. 9.00 i 11.00; nie ma Mszy Św. o godz. 15.00.

W II dzień świąt (26 grudnia) Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 15.00 tak jak w każdą niedzielę.

Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można go odebrać u Pana organisty.

Dziękuję Panu Łukaszowi Rzepeckiemu za zamontowanie napromiennika w prezbiterium.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Zofia Świtalska zamieszkała w Królewie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

III NIEDZIELA ADWENTU

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

W naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe. Potrwają one do wtorku włącznie Poprowadzi je Ks. dr Grzegorz Zakrzewski dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Płocku, którego Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Program ich jest następujący:

PONIEDZIAŁEK – 12.XII.
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

WTOREK – 13.XII – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM CHORYCH
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

SPOWIEDŹ W PONIEDZIAŁEK I WTOREK PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH.

Ofiary z dnia jutrzejszego i z wtorku są przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty jako podziękowanie za jego posługę.

Wyjazd do chorych we wtorek 20 grudnia. Można już zapisywać tych, którzy chcieli by skorzystać z tej posługi.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klas I szkoły średniej.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej która w naszej parafii odprawiana jest w środę o godz.7.00 i w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

W sobotę, 17 grudnia przypada 86 rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

Do nabycia są jeszcze świece „Caritas” (wigilijne): zostały tylko małe świece w cenie 10zł.

Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 19 grudnia w liczbie 100 sztuk jednego rodzaju daru.

17 grudnia od 9.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w Królewie: . Jeżeli ktoś nie będzie mógł być w tym dniu w domu lub nie jest z naszej parafii to może odebrać opłatek od Pana Organisty tu w kościele.

W ubiegłą niedzielę dla naszych braci i sióstr mieszkających w byłych krajach Związku Radzieckiego a w tym roku szczególnie dla mieszkańców Ukrainy zebraliśmy: 1100zł. Bóg zapłać.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy oraz zacieśniania nasze więzi z Panem Bogiem i braćmi.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej która w naszej parafii odprawiana jest w środę o godz.7.00 i w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z las III przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców, natomiast za tydzień po Mszy Św. o godz. 11.00. spotkanie dla dzieci z klas IV ich rodziców.

Tak jak ogłaszałem tydzień temu, dziś swoimi ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć Kościół na wschodzie.

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msza św. tego dnia o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii doroczne rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Grzegorz Zakrzewski dyrektor wydziału katechetycznego kurii diecezjalnej w Płocku. Potrwają one do wtorku włącznie ich plan znajduje się w gablocie. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek. Przypominam iż rekolekcje trwają trzy dni i polegają na uczestnictwie w nich przez trzy dni. Rekolekcje to nie dzień spowiedzi przy okazji rekolekcji.

Do nabycia są świece Caritas (wigilijne): zostały tylko małe świece w cenie 10zł.

Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 19 grudnia w liczbie 100 sztuk jednego rodzaju daru.

Opłatki 10 grudnia od 9.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w następujących wioskach: Pruszkowo, Sobieski, Krajęczyn, Podgrabie, Idzikowice, Idzikowice Kolonia. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być w tym dniu w domu lub nie jest z naszej parafii to może odebrać opłatek od Pana Organisty tu w kościele.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom (szczególnie dzisiejszym solenizantkom Barbarom jak i solenizantom tego tygodnia Mikołajom ) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
grudzień 2022
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
Kategorie