Archive for sierpień, 2019

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj 1 września obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwach o tych którzy w 1939r. stanęli w obronie naszej ojczyzny.

2. Na mszy o godzinie 11.00 odbędą się nasze dożynki parafialne. Dziękuję mieszkańcom Idzikowic na czele z Panem sołtysem za przygotowanie wieńca oraz owoców i chleba, którym się podzielmy.

3. Jutro to jest 2 września rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, ich rodziców i nauczycieli na Mszę św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego która zostanie odprawiona o godz. 8.00. Po Mszy uroczyste rozpoczęcie roku w szkole w Królewie. Przypominam jednocześnie, iż za wychowanie religijne dzieci w pierwszej kolejności odpowiadają rodzice. Proszę więc aby dopilnowali żeby ich dzieci na początku roku szkolnego przystąpiły do spowiedzi świętej.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek o godz. 16.30 wystawienie i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5. W czasie pielgrzymki nauczycieli do Częstochowy w lipcu br. Powstała inicjatywa o comiesięcznych spotkaniach dla nauczycieli w naszym dekanacie. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w Parafii św. Maksymiliana w Płońsku 2 września. Rozpocznie się ono mszą sw. o godz. 18.00. Mszy będzie przewodniczył ks. Włodzimierz Piętka diecezjalny duszpasterz nauczycieli. Po niej spotkanie w domu katechetycznym na 1 piętrze. Na to spotkanie serdecznie zaprasza wszystkich nauczycieli ks. Dziekan.

6. Od najbliższej soboty rusza tak zwany „konfesjonał młodych”. Spowiedź u św. Maksymiliana w Płońsku w soboty od 19.00 do 21.00

7. Można już u mnie zapisywać się na coroczną pielgrzymkę dzieci i młodzieży do Rostkowa. Odbędzie się ona 14 września. Koszt 2zł – jest to opłata za wpisowe natomiast koszt autokaru pokrywa gmina.

8. Dziękuję bardzo Panu Ireneuszowi Marońskiemu za prace wykonane na plebanii.

9. Zachęcam do czytania Gościa niedzielnego i Małego Gościa niedzielnego.

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA


1. W dalszym ciągu przeżywamy sierpień miesiąc abstynencji i niestety ostatni już tydzień wakacji

2. Za tydzień jak już ogłaszałem o godzinie 11.00 przeżywać będziemy w naszej wspólnocie parafialnej dożynki.

3. Przypominam też, że jeszcze do 1 września można zapisywać się na wycieczkę do Malborka i Kwidzyna

4. W tym tygodniu wspominamy:
W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
We wtorek wspomnienie św. Moniki.
W środę wspomnienie św. Augustyna.

5. Dziękuję bardzo panu Robertowi Popinowi za prace stolarskie na plebanii

6. Gość Niedzielny – artykuł O naciskach prawodawców na sumienia kapłanów i uderzeniu w istotę sakramentu spowiedzi jakim jest miedzy innymi tajemnica spowiedzi.

7. W tym roku pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa odbędzie się 14 wrzesnia.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Mamy sierpień miesiąc abstynencji o czym przypominam. W tym tygodniu 15 sierpnia będziemy obchodzić 99 rocznicę tak zwanego cudu nad Wisłą – pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie broniąc nasz kraj przed bolszewicką nawałnicą.

2. Przypominam, iż dzisiaj o godz. 19.00 w sanktuarium w Smardzewie będzie Msza św. z udziałem naszych parafian i w intencji naszej parafii. Po Mszy różaniec i Apel Maryjny.

3. W czwartek 15 sierpnia również obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 9.00 i 15.00. Na zakończenie Każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty,(tak zwane wianki). (Przypominam, iż tego dnia nie będzie Mszy o godz. 11.00).

4. W Piątek 16 sierpnia będziemy obchodzić w naszej parafii doroczny odpust ku czci św. Rocha. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 15.00. O godz. 11.00 uroczysta suma na którą zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami. Po Mszy tradycyjnie odbędzie się błogosławieństwo zwierząt.

5. We wtorek o 20.00 nabożeństwo Fatimskie. Będziemy szczególnie modlić się i łączyć duchowo z pielgrzymami, którzy zmierzają w 38 Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę. Zachęcam do składania intencji do Matki Bożej.

6. Dziękuję Panom: Adamowi Rajcy, Marcinowi Miłoszewskiemu i Andrzejowi Ciskowi za prace wykonane przy plebanii. Bóg zapłać.

7. Pan Kościelny odnowił lampiony, które znajdują się nad bocznym wejściem i wejściem do tak zwanego „babińca”. Bóg zapłać.

8. Już dzisiaj ogłaszam, iż dożynki w tym roku w naszej parafii będą 1 września o godz. 11.00. Z tego co wiem ks. Witold rozmawiał już z Panem Sołtysem z wioski wyznaczonej do przygotowania wieńca przed moim przyjściem. Jednak ja też proszę go o kontakt.

9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: ś.p. Stanisław Rembiasz ostatnio zamieszkały w Ciechanowie i Paweł Krzeszewski z Krajęczyna, wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy sierpień – miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę, rocznic wielkich zrywów narodowych, ale także i miesiąc abstynencji o którą z tego miejsca proszę. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o pielgrzymach, którzy z naszej parafii udają się pieszo na Jasną Górę. Również my ich prosimy o modlitwę.

2. W przyszłą niedzielę, jak już ogłaszałem w sanktuarium M. B. Smardzewskiej o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza św. ze specjalnym udziałem naszej Parafii. Serdecznie na nią wszystkich zapraszam. W Smardzewie będzie oprócz Mszy św. także odmówiony różaniec.

3. Przypominam jednocześnie iż 15 sierpnia o godzinie 12.00 w Smardzewie będzie Msza św. na której Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik dokona koronacji obrazu Smardzewskiej Pani. W związku z tym przypominam, iż tego dnia nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 11.00. Nie będzie też do Smardzewa organizowany autokar – moim zdaniem jest to tak blisko, iż można jechać własnym transportem, a nawet zabrać krewnych czy sąsiadów o co bardzo serdecznie proszę.

4. We wtorek 6 sierpnia przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego, które to do kalendarza liturgicznego wprowadził papież Kalikst III z podziękowaniem Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego pod Belgradem w dniu 6 sierpnia 1456 r. Ewangelia odczytywana w to święto przedstawia Jezusa, który na górze Tabor w obecności trzech uczniów: Piotra, Jakuba i Jana, zmienia swoje oblicze. Chrystusowi towarzyszą Mojżesz i Eliasz. Na niebie ukazuje się obłok, z którego odzywa się głos: “To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”. W naszym kościele Msze św. o godz. 17.00 i 17.30

5. W dniu wczorajszym Panowie organmistrzowie przeprowadzili strojenie i regulację organów. Mam nadzieję, że jest to słychać. Koszt takiej operacji wyniósł 800 zł.

6. Jest już kalendarz na 2020 – można zamawiać intencje na przyszły rok.

Pobliska parafia:
sierpień 2019
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
Kategorie