Archive for wrzesień, 2016

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Wincentego à Paulo, kapłana; w środę – św. Wacława, męczennika; w czwartek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła.
 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
 3. W sobotę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Święty Jan Paweł II napisał: „Różaniec – to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: «Zdrowaś Maryja» dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.
 4. Dziś wyjeżdżający do Meksyku mają spotkanie po mszy św. na 15.00.
 5. Biskupi polscy proszą w dniu dzisiejszym o wsparcie dla dotkniętych trzęsieniem ziemi  mieszkańców Włoch. Zachęcam do modlitwy w intencji dotkniętych kataklizmami.
 6. Diecezjalna pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa będzie w sobotę 8 października o godzinie 10.00. zapraszam
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

DVD z najgłośniejszym filmem religijnym ostatnich lat, „Bóg nie umarł”. Czy umiemy przekonująco bronić naszej wiary? Filmowa opowieść podpowiada, jak rozmawiać z niewierzącymi, a jednocześnie pokazuje, że Bóg jest cały czas z nami.

– o tym, że Panu Bogu bardzo podoba się pokuta;

– gdybym był osobą niewierzącą, nigdy bym tam nie pojechał – mówi zawodowy żołnierz, który pomaga chrześcijanom w Iraku.

W Małym Gościu Niedzielnym

– obrazek MB Częstochowskiej do pokolorowania;

– zachęta do świętowania trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Jasnogórskiego.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W świecie wciąż widoczny jest podział na biednych i bogatych. Na ludzi, którzy nie mają prawie żadnych praw, i na tych, którzy dzięki swoim wpływom mają wszelkie prawa. Kto usłyszy w takim świecie „niemy krzyk” prostych, ubogich ludzi? Bóg! On słyszy wołanie ubogich i nie zapomni czynów ludzi złych i kłamliwych! Słyszą to wołanie także niektórzy dobrzy ludzie. Słyszeć głos ubogich nie oznacza jednak tylko pomocy materialnej. Słyszeć głos ubogich oznacza także zaangażowanie się w obronę słusznych praw. Dobrze, że są grupy ludzi stających w obronie ubogich i pokrzywdzonych. Ale rodzi się pytanie: czy ty jesteś w tej grupie? Czy bronisz słusznych praw? Ubodzy są przyjaciółmi Boga. Czy są też twoimi przyjaciółmi?
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę – św. Mateusza apostoła i ewangelistę, w piątek – św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana.
 3. Pamiętajmy, że dzisiaj w kalendarzu liturgicznym jest dzień poświęcony św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży.
 4. Dziś ofiarami do puszek wesprzemy  KUL. Ofiarodawcom Bóg zapłać.
 5. W przyszłą niedzielę biskupi polscy proszą o wsparcie dla dotkniętych trzęsieniem ziemi  mieszkańców Włoch.
 6. Wyjeżdżających do Meksyku zapraszam na mszę św. na 15.00 i spotkanie w kościele.
 7. Wczoraj odbyła się pielgrzymka dzieci z Przasnysza do Rostkowa. Za autobus dziękuje panu Wójtowi z Jońca.
 8. Jest na rok 2017 Kalendarze Rolnika w cenie 25 zł.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

Czy Polacy mieszkający w Anglii mają się czego bać? Reportaż z Harlow, gdzie niedawno zamordowano naszego rodaka,

– czym są świeckie instytuty życia konsekrowanego?

– jak życia dzieci nienarodzonych bronią w Czechach?

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W środę tego tygodnia przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż – znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.
 2. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają ponadto: w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w piątek – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.
 3. W sobotę 17 września będzie piesza pielgrzymka z Przasnysza do Rostkowa. Organizuję wyjazd z naszej parafii o godzinie 9.30. Przejazd autobusem do Przasnysza ufunduję gmina Joniec, natomiast koszt wpisowego to 3 zł. Zapraszam.
 4. 17 września przed szkołą w Jońcu od godziny 10.30 do 16.45 będzie finał konkursu orkiestr dętych. Zapraszam w imieniu pana Wójta do wsłuchiwania się i podziwiania umiejętności artystów.
 5. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek wesprzemy KUL.
 6. Jest na rok 2017 Kalendarze Rolnika w cenie 25 zł.
 7. Wczoraj odbyła się pielgrzymka do Lichenia. Uczestnicy złożyli ofiarę w kwocie 460zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
 8. Dziś dożynki diecezjalne w Wieczfni Kościelnej. Naszą parafię reprezentują 4 osoby.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– papież emeryt Benedykt XVI po raz ostatni publicznie zabrał głos. Powiedział między innymi o powodach rezygnacji, o swoim następcy – Franciszku i o przyszłości Kościoła. W „Gościu” obszerne fragmenty wyjątkowej książki „Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy”.

– czy Polacy na Wyspach Brytyjskich mają się czego bać? Dane rządu brytyjskiego pokazują, że tamtejsza gospodarka ma się dobrze miedzy innymi dzięki pracy Polaków;

– o tym, że Opatrzność Boża może działać i przez ateistów.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w czwartek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywają się Ogólnopolskie Uroczystości Dziękczynienia za Plony’ 2016. Tam zjeżdżają się wszyscy rolnicy z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.
 3. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę o godzinie 6.00.
 4. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkania dzieci i rodziców klas III,IV,V po mszy św. o godzinie 9.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na msze o 15.00 i spotkanie.
 5. W przyszłą niedzielę dożynki diecezjalne w Wieczfni Kościelnej, będą nas reprezentować nasi starostowie parafialni z Pruszkowa i Sobiesk.
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– o kanonizowanej właśnie dzisiaj Matce Teresie z Kalkuty, która mówiła, że świętość to nie luksus, tylko podstawowe zadanie każdego z nas;

– o trzęsieniu ziemi we Włoszech – reportaż o jednym ze zrujnowanych miasteczek;

– poznajmy siłę chrześcijańskiej medytacji. Modlitwa Jezusowa, która  kruszy skamieniałe serca.

W Małym Gościu Niedzielnym

– wciągająca gra planszowa dla całej rodziny „Początek.pl”

– wybór zdań, które Papież Franciszek wypowiedział do nas podczas Światowych Dni Młodzieży.

Pobliska parafia:
wrzesień 2016
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie