Archive for czerwiec, 2012

Pielgrzymka Wiary do grobu Jana Pawła II i śladami włoskich świętych

ALTOETTING – RZYM – WATYKAN – MONTE CASSINO – MONTE SANT’ ANGELO

SAN GIOVANNI ROTONDO – LORETO – ASYŻ – WENECJA – WIEDEŃ

 

 

 

 

DZIEŃ  1          DZIEŃ  WYJAZDU (poniedziałek)

Godz. 3.30 zbiórka uczestników. Wyjazd. Przejazd na nocleg w okolice Altoetting.

 

DZIEŃ  2          ALTOETTING              

Śniadanie, po którym krótkie nawiedzenie najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Bawarii z urnami zawierającymi serca królów bawarskich. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

 

DZIEŃ 3          WATYKAN – RZYM

Śniadanie, po którym wyjazd do Rzymu. Przejazd środkami komunikacji publicznej do Watykanu. Spotkanie z papieżem Benedyktem XVI – Audiencja Generalna. Nawiedzenie grobu błogosławionego Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  4         RZYM 

Śniadanie, po którym przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

W Rzymie zobaczymy m.in. Piazza Navona, Fontannę Di Trevi, Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Święte Schody, Koloseum i Zamek Św. Anioła (z zewnątrz). Nawiedzimy Bazyliki Patriarchalne.

 

 

DZIEŃ 5           MONTE CASSINO – MT. S. ANGELO

Śniadanie, po którym przejazd na wzgórze Monte Cassino, zwiedzanie znajdującego się na szczycie Opactwa Benedyktyńskiego, a także nawiedzenie Cmentarza z grobami Żołnierzy Polskich. Przejazd do Monte Sant’ Angelo – Sanktuarium Św. Michała Archanioła. Przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6            S. G. ROTONDO – LORETO

Śniadanie, po którym nawiedzenie sanktuarium O. Pio – kapłana, który za życia otrzymał stygmaty Chrystusa. Przejazd do Loreto – nawiedzenie domku Św. Rodziny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

 

DZIEŃ 7       ASYŻ – WENECJA

Śniadanie, po którym przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Msza Święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Wenecji. Przeprawa stateczkiem do historycznego centrum miasta. Krótkie zwiedzanie miasta: Plac św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylika św. Marka, Dzwonnica, Wieża Zegarowa.  Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Wenecji.

 

DZIEŃ 8         WIEDEŃ

Śniadanie, po którym wyjazd do Wiednia. Tura objazdowa po mieście – wspaniałe budowle na Ringstrasse m.in. budynek Opery, krótki spacer po Starym Mieście do Katedry Św. Stefana. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ  9         DZIEŃ POWROTU

Śniadanie, po którym wyjazd do Polski. Pożegnalny obiad. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

 

Termin:   15 – 23.04.2013

 

Cena: 460 euro ( ok. 1990 zł)

 

 

 

Cena obejmuje: 

ü  autokar lux z WC, cafe barem, video i klimatyzacją;

ü  8 noclegów w hotelach/pensjonatach ***
w pokojach 2 – 3 osobowych z łazienkami;

ü  wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad;

ü  opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;

ü  opiekę duchowa kapłana;

ü  ubezpieczenie zagraniczne KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10.000 EUR, NNW – 1.300 EUR.

 

UWAGI:

 1. Każdego dnia pielgrzymki zaplanowana jest Msza Św.
 2. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 zł.
 3. Na wstępy do zwiedzanych obiektów i inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok. 70 – 80 Euro.

4.   Wyjazd ma charakter grupowy. Minimalna liczba                                           uczestników: 40.

 

Warunki płatności:

Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 300 zł zaliczki. Pozostałą część należności należy uiścić najpóźniej 35 dni przed terminem rozpoczęcia pielgrzymki.


 

XIII Niedziela Zwykła


 1. Jezus swymi czynami potwierdza i pieczętuje stosunek Boga do nas. Czyni wszystko, by poprawić nasz los: wskrzesza umarłych, leczy chorych i pociesza strapionych. Oczekuje jednak, byśmy uczestniczyli w Jego posłannictwie, miłując się nawzajem oraz niosąc sobie wzajemnie pomoc.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Licheńską, we wtorek – św. Tomasza Apostoła, w piątek – bł. Marię Teresę Ledóchowską.
 3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Radosław Zdunowski, kawaler zam. w Pruszkowie i Martyna Auchyńska, panna zam. w Toruniu Dworskim. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.
 4. 8 lipca po mszy św. o godzinie 9.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. „Pieśń o życiu i śmierci Fryderyka Chopina”. Grać będzie najwybitniejszy polski chopinista prof. Jerzy Maciejewski. Wiersze Romana Brandstaettera recytować będzie znany aktor  Wacław Szklarski.
 5. Dziś przez naszą parafię pielgrzymować będą pątnicy udający się z Łomianek do Gietrzwałdu (jedyne miejsce objawień Maryjnych w Polsce uznane prze Stolice Apostolską). Pielgrzymi będą odpoczywać pond naszym kościołem od godziny 15.50 do 16.20. Bardzo proszę o pokrzepienie ich ciał zupą i ciepłą herbatą w Królewie.
 6. Na naszym cmentarzu został wymurowany nowy boks w którym będziemy składować odpady plastikowe. Proszę o segregację i dziękuję wszystkim troszczącym się o nasz cmentarz.
 7. Serdeczne Bóg zapłać również panu Wójtowi Bogdanowi za prace wspomagające konserwatorów wykonujących renowację naszych ołtarzy. Dziękuję wszystkim tym, którzy w ostatnim tygodniu złożyli ofiary na renowację.
 8. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej mszy świętej.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 10. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o pierwszym na świecie legalnie zbudowanym kościele – Bazylice św. Jana na Lateranie w wakacyjnym cyklu „Europa Katedr”;

– o. Jan Góra żegna się z duszpasterstwem akademickim, czy to koniec jego działalności?;

– dlaczego polityka prorodzinna w Polsce jak dotąd ponosi fiasko?

XII Niedziela zwykła


 1. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na mszy świętej, aby w szczególny sposób modlić się w intencji papieża Benedykta XVI, następcy św. Piotra, aby Bóg go zachował w zdrowiu i mocy Ducha Świętego dla Kościoła powszechnego.
 2. W czwartek  wspominamy św. Ireneusza, biskupa męczennika.
 3. Zbliża się koniec roku szkolnego, nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w przyszłym nowym roku szkolnym. Zapraszam do kościoła w piątek na godzinę 8.00. Będziemy dziękować Bogu za wszelkie łaski otrzymane w roku szkolnym i powierzać się na okres wakacji.
 4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Radosław Zdunowski, kawaler zam. w Pruszkowie i Martyna Auchyńska, panna zam. w Toruniu Dworskim. Znających ewentualne przeszkody zachodzące między narzeczonymi proszę o ich zgłoszenie.
 5. W przyszłą niedzielę przez naszą parafię pielgrzymować będą pątnicy udający się z Łomianek do Gietrzwałdu (jedyne miejsce objawień Maryjnych w Polsce uznane prze Stolicę Apostolską). Pielgrzymi będą odpoczywać pond naszym kościołem od godziny 16.30 do 17.30. Bardzo proszę o pokrzepienie ich ciał zupą i ciepłą herbatą w Królewie.
 6. Teren wokół cmentarza został oczyszczony, za co składam podziękowania pracownikom gminy na ręce Wójta Bogdana Maranowskiego.  Zostały też wywiezione śmieci, które załadował pan Ireneusz Piliński do kontenera podstawionego przez życzliwych parafian. Bóg zapłać.
 7. 8 lipca po mszy św. o godzinie 9.00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt. „Pieśń o życiu i śmierci Fryderyka Chopina”. Grać będzie najwybitniejszy polski chopinista prof. Jerzy Maciejewski. Wiersze Romana Brandstaettera recytować będzie znany aktor  Wacław Szklarski.
 8. Dzieci, które mogą pochwalić się systematycznością w zbieraniu karteczek po niedzielnych mszach św. zapraszam do zakrystii po odbiór nagród- Biblii dla dzieci.
 9. Trwa renowacja ołtarzy w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy włączają się w zbiórkę ofiar na ten cel
 10.  Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:                                       

– płyta CD z nowymi piosenkami Deus Meus, jednego z najlepszych polskich zespołów grających muzykę chrześcijańską. Tytułowy utwór „Wniebowianki” doskonale pasuje na początek lata;

– dlaczego chrześcijanie znają wynik turnieju jeszcze przed jego zakończeniem?;

– na jakim etapie są kościelno-rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym?

XI Niedziela zwykła


 1. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
 2. Trwają nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela, dzień przyjścia na świat największego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana pragnie przez Jego naukę i chrzest przygotować Izrael na przyjście Swego Syna, Jezusa Chrystusa. I chociaż ludzie Jana nazywają mesjaszem, ten nieustannie głosi, że przyszedł na świat, jedynie po to, aby przygotować przed Panem drogi.
 4. W sobotę Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu o naszych ojcach i zgromadźmy się na mszy świętej, aby w ich intencjach zanosić prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych prosić o wieczne zbawienie.
 5. Dzieci, które systematycznie chodziły do kościoła i zbierały kartki potwierdzające ich obecność na niedzielnej mszy św. otrzymają pięknie wydaną Biblię. Komplet obrazków przedstawiających postaci biblijne to 44 sztuki. Proszę, aby te dzieci które uzbierały 36 karteczek (nie licząc tych od spowiedzi), przyniosły swoje książeczki do zakrystii.
 6. W Płocku odbędzie się V Festiwal Młodych. Zapraszam chętną młodzież do udziału w nim. Młodzież, jak w poprzednich latach, zamieszka w miasteczku namiotowym w dniach od 4 do 8 lipca. Koszt uczestnictwa to 115zł. Chętnych proszę o odbiór kart uczestnictwa. Bliższe informację znajdziemy na stronie internetowej www.festiwal2012  lub w zakrystii.
 7. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy włączają się w zbiórkę ofiar na renowację ołtarzy.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– wielki kompozytor Wojciech Kilar mówi o łasce wiary, o wielkiej miłości do żony oraz o wdzięczności Bogu za życie;

– syn opowiada o swojej świętej mamie, kanonizowanej w roku 2004 Joannie Beretcie Molli;

– dlaczego za wyprawami krzyżowymi ciągnie się czarna legenda?

 

 

X Niedziela zwykła

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej odbywają się procesje z Najświętszym Sakramentem. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, zostaną poświęcone wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Zapraszam mieszkańców poszczególnych miejscowości wg. harmonogramu: Poniedziałek – Przepitki,  Bolęcin; Wtorek – Jędrzejewo, Kuchary; Środa- Krajęczyn, Pruszkowo; Czwartek- Królewo i Sobieski.
 2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W liturgii Kościoła rzymskokatolickiego przypada ona w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała. Została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673-1675, który zażądał ustanowienia święta ku czci Jego Serca oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego). Celem święta jest:  rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu (ofiara krwawa) i okazuje podczas Mszy świętej (ofiara niekrwawa), złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi, gdyż grzechy ludzkie zraniły Najświętsze Serce Jezusowe. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Barnabę Apostoła, we wtorek – bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, i towarzyszy męczenników, w środę – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek – bł. Michała Kozala, biskupa męczennika, w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę – Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 4. Dzisiaj obchodzone jest w Polsce po raz piąty Święto Dziękczynienia. W całej Polsce organizowana jest zbiórka do puszek przed kościołem na budowę świątyni Opatrzności Bożej jako wotum wdzięczności naszego Narodu.
 5. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy włączają się w zbiórkę ofiar na renowację ołtarzy.
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o wypędzaniu demonów i jednaniu ludzi w Rwandzie poprzez Miłosierdzie Boże;

– relacja dziennikarzy „Gościa” ze Światowego Spotkania Rodzin w Mediolanie;

– specjalnie dla kibiców terminarz meczów oraz skład reprezentacji polskiej.

 

Boże Ciało


1. Idąc dziś z procesją wyznajemy wiarę w Chrystusa w Eucharystii, wielbimy Go i dziękujemy, że pozostał z nami pomimo naszej grzeszności i nie doceniania tego ogromnego daru miłości Boga do człowieka.

2. W oktawę Bożego Ciała msze św. będą odprawiane o godzinie 1700 wraz z nabożeństwem czerwcowym  i później będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W miarę możliwości proszę poszczególne miejscowości o mobilizację i udział w procesji jako asysta.

Piątek – Idzikowice, Salomona;

Sobota – msza tylko z rana;

Poniedziałek – Przepitki,  Bolęcin;

Wtorek – Jędrzejewo, Kuchary;

Środa- Krajęczyn, Pruszkowo;

Czwartek- Królewo i Sobieski.

Jest to ostatni dzień oktawy, w jego trakcie odbędzie się poświęcenie wianków. Proszę wtedy o uczestnictwo parafialną asystę procesyjną. Codziennie przychodzą ministranci i dziewczynki do sypania kwiatkami.

3. Za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała dziękuję mieszkańcom Pruszkowa i Sobiesk, Krajęczyna, Królewa i Idzikowic. Dziękuję asyście procesyjnej, strażakom, służbie liturgicznej i dziewczynkom sypiącym kwiatkami.

4. Serdecznie dziękuję za wyrównanie parkingu przed kościołem Panu Sylwestrowi Burzyńskiemu.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ


 1. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej wsi. Po sumie, która będzie o godzinie 11.00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę parafian z: Pruszkowa, Krajęczyna, Królewa i Idzikowic o przygotowanie i ubranie ołtarzy. Proszę wszystkich mieszkańców o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami.
 2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek – św. Jadwigę Królową.
 3. Trwają nabożeństwa czerwcowe podczas których odmawiana jest litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adorowany Najświętszy Sakrament.
 4. W przyszłą niedzielę obchodzone będzie w Polsce po raz piąty Święto Dziękczynienia. W całej Polsce będzie zorganizowana zbiórka do puszek przed kościołami na budowę świątyni Opatrzności Bożej, wotum wdzięczności naszego Narodu.
 5. Spotkanie popielgrzymkowe dla pątników do Ziemi Świętej odbędzie się w sobotę 9 czerwca o godzinie 15.00. Zapraszam do Królewa na mszę św., po której udamy się do Miszewa na wspomnienia i agape.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o świętych dzieciach, które przypominają dorosłym, jakim trzeba się stać, by wejść do Królestwa Bożego;

– 2 mln uczestników, 5 tys. wolontariuszy na Światowym Spotkaniu Rodzin w Mediolanie

– kolejna sprawa zwrotu majątku kościelnego, w której oskarżenia okazały się bezpodstawne.

Pobliska parafia:
czerwiec 2012
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie