Archive for sierpień, 2011

XXII Niedziela zwykła


1. W czwartek, 1 września, 72 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlić się będziemy za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

2. Również w czwartek odprawimy Mszę św.  na rozpoczęcie zajęć w szkole.

Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Dzieciom rozpoczynającym nowy rok szkolny udzielę specjalnego błogosławieństwa.

Przypominam o spowiedzi dla dzieci i młodzieży na początek nowego roku nauki. Uroczyste rozpoczęcie w szkole będzie o godzinie 9.00 Zapraszam w imieniu Pani dyrektor.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy  piątek miesiąca.

Nabożeństwo i adoracja jak zwykle o 16.30 w piątek. Kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi.

4. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  parafian, organizuję pielgrzymkę na Jasną Górę i do Gidli 19 września (poniedziałek). Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.  Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli uzbiera się komplet do autobusu.  Cena przejazdu 50 zł.

5. Za przygotowanie wieńca na dzisiejsze dożynki parafialne dziękuję mieszkańcom Sobiesk i Pruszkowa.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– „Kochajcie Kościół!” – wyjątkowa relacja z Madrytu specjalnego wysłannika „Gościa Niedzielnego” wraz z bogatym materiałem foto;
– o dobrym wychowaniu w harcerstwie;
– o młodych ludziach zaangażowanych w duchową adopcję poczętych dzieci;
– dlaczego ponad połowa ceny za benzynę w Polsce to podatki.

XXI Niedziela zwykła


1.W rozpoczynającym się tygodniu będziemy wspominać;

24 VIII – środa – św. Bartłomieja Apostoła,

26 VIII  –  piątek  – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Przypominam dzieciom i młodzieży, która już wkrótce rozpocznie nowy rok szkolny o spowiedzi. Warto rozpoczynać nowe dzieło w łączności z Bogiem. Przypominam, że w naszym kościele, sakrament pokuty jest zawsze 30 min. przed rozpoczęciem mszy św.

3. W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 11 będziemy przeżywać nasze dożynki parafialne. Wieniec dziękczynny przygotowują mieszkańcy Pruszkowa i Sobiesk.

4. W zeszłym tygodniu liczna grupa z naszej parafii udała się pielgrzymką do ziem zachodniopomorskich. Uczestnicy wycieczki przekazali na cele parafialne 550zł. Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 15 odbędzie się spotkanie informacyjne dla udająch się w marcu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.  Zapraszam.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– dlaczego Kościół, inaczej niż dawniej, nie odmawia pogrzebu samobójcom;

– o pochodzącym z Polski św. Jacku, niezwykle znanym i czczonym w Ekwadorze;

– o pokoleniu bez ojców, które zniszczyło ulice angielskich miast.

XX Niedziela zwykła

1. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Po mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

– Po mszy św. o godzinie 9 zapraszam na koncert Chopinowski w wykonaniu prof. Jerzego Maciejewskiego.

– 15 sierpnia w Smardzewie jest odpust ku czci Matki Bożej, na którym  biskup Piotr ponowi zawierzenie naszej Diecezji Matce Bożej Smardzewskiej.

2. 16 sierpnia w naszej parafii przeżywać będziemy odpust ku czci św. Rocha.

Porządek nabożeństw niedzielny. Uroczystą sumę o godzinie 11 odprawi i skieruje do nas słowo ks. dr Włodzimierz Piętka – redaktor Gościa Niedzielnego. Po mszy będą błogosławione zwierzęta.

Zapraszam na odpust i przypominam o obecności wszystkim zaangażowanym w asystę procesyjną. Mam nadzieję, że dziewczynki sypać będą kwiatkami  i nie zabraknie ministrantów.

Do uzyskania odpustu wymagane są zwykłe warunki, czyli stan łaski  uświęcającej, odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz  modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Pamiętajmy, że podczas odpustu Pan Bóg odpuszcza nam kary, które trzeba byłoby ponieść za grzechy wybaczone na spowiedzi.

– 16 sierpnia o godzinie 23 wyjeżdżamy na parafialną wycieczkę. Zwiedzimy ziemie zachodniopomorskie. Powrót 19 sierpnia w godzinach nocnych.

3. Pod koniec wakacji, 28 sierpnia, odbędzie się uroczyste  podziękowanie za żniwa. Wieniec dożynkowy w tym roku przygotowują mieszkańcy Pruszkowa.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– płyta CD z nagraniem Akatystu, czyli przepięknego hymnu ku czci Najświętszej Maryi Panny;

– hymn ma ponad 1400 lat, a wciąż zachwyca świeżością i usposabia do modlitwy;

– o nowym zakonie klauzurowym, którego początek sięga dnia ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny.

XIX Niedziela zwykła


1.      Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach udających się na Jasną Górę. Łączmy się z nimi w modlitwie i wypraszajmy łaskę pogody, aby udało się zebrać zboża z naszych pól.

2.      W zeszła niedzielę błogosławiłem pojazdy mechaniczne i ich kierowców. Niestety intensywne opady deszczu uniemożliwiły błogosławieństwo po mszy św. o godzinie 15.00. Dziś po mszy św. o 15 będzie błogosławieństwo tych pojazdów, których w zeszłym tygodniu nie udało się pobłogosławić.

3.      W rozpoczynającym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edyta Stein) patronka Europy; w środę – św. Wawrzyńca diakona  męczennika.

4.      Proszę uiszczać opłaty na wyjazd nad Morze Bałtyckie, który będzie 16 sierpnia o godzinie 23. Przewidywany powrót 19 sierpnia w późnych godzinach nocnych. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.

5.      Za tydzień 15 sierpnia po mszy św. o godzinie 9, w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej odbędzie się koncert Chopinowski w wykonaniu wybitnego muzyka  prof. Jerzego Maciejewskiego.

6.      Zapraszam już dziś na odpust ku czci św. Rocha, który będzie 16 sierpnia. Kazanie wygłosi redaktor Gościa Niedzielnego ks. dr Włodzimierz Piętka. Tego dnia błogosławimy zwierzęta po sumie, która będzie o godzinie 11.

7.      Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce, która nieprzerwanie od trzystu lat wyrusza na Jasną Górę;

– Zenon Laskowik opowiada o Bożym ostrzeżeniu, które wyprowadziło go z choroby alkoholowej;

– szczegółowe omówienie polskiego raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

Pobliska parafia:
sierpień 2011
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie