Archive for październik, 2023

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Jak już ogłaszałem dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się bal wszystkich świętych dla dzieci z naszej parafii. Zapraszam dzieci przebrane za świętych Mszę Św. o godz. 11.00 po niej przejdziemy wspólnie do remizy, gdzie odbędzie się bal z przygotowanymi wcześniej atrakcjami.

We wtorek zakończy się październik – miesiąc różańcowy jeszcze tego dnia nabożeństwo różańcowe o 16.30. Proszę aby te dzieci, które chodziły na nabożeństwo różańcowe w poniedziałek przyniosły plansze. W tym miejscu pragnę podziękować tym wszystkim, którzy modlili się na różańcu oraz rodzicom i dzidkom (babciom), którzy umożliwili dzieciom przybycie na nabożeństwo różańcowe do kościoła.

W środę będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych – w tym dniu wspominamy tych zmarłych naszych braci i siostry, którzy po swoim ziemskim życiu osiągnęli niebo, a których Kościół nie ogłosił błogosławionymi lub świętymi. Msze Św. tego dnia będą odprawiane według następującego porządku: o godz. 9.00 w kościele i o godz. 11.00 na cmentarzu. Nie będzie, tradycyjnie już tego dnia, mszy o 15.00. Natomiast na godzinę 17.00 zapraszam na cmentarz, na różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych. Proszę przekazać swoim bliskim, jak i samemu o stosowanie się do poleceń druhów strażaków, którzy będą czuwać nad naszym bezpieczeństwem podczas Mszy św. odprawianej na cmentarzu. Samochody proszę tradycyjnie parkować na łące przy organistówce i na parkingu przy kościele. Obowiązuje bezwzględny zakaz parkowania przed cmentarzem. W tym miejscu pragnę podziękować za czuwanie nad porządkiem druhom strażakom z Królewa.

Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali groby swoich bliskich na tą uroczystość, a także zatroszczyli się o groby opuszczone. Szczególnie dziękuje tym wiernym, którzy zastosowali się do mojej prośby i zabierają śmieci z cmentarza do domu, oraz stosują się do zasad ich segregacji. Słowa podziękowania pragnę skierować tradycyjnie już do Pani Eugenii Bajak za opiekę nad grobem księdza Dzikiego oraz pomagającemu jej Panu Bogdanowi Bieńkowskiemu. Na ręce pani dyrektor naszej szkoły pragnę złożyć podziękowania dla nauczycieli i uczniów, którzy posprzątali grób nieznanego żołnierza, a także ogarnęli grób księży (dziękuję osobie lub osobom, która ten grób posprzątała), dziękuję też panu wójtowi i jego pracownikom za posprzątanie drogi – placu przed cmentarzem. Dziękuję też Panu kościelnemu, który zawsze wykorzystuje swój sprzęt rolniczy do wywożenia śmieci z cmentarza.

W czwartek 2 listopada obchodzimy w Kościele Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – tak zwany dzień zaduszny. Msze Święte tego dnia o 9.00 i o 18.00. Na Mszy Świętej o godzinie 18.00 tradycyjnie już, będziemy modlić się za tych, którzy zmarli od listopada 2022r. i są pochowani na naszym cmentarzu parafialnym. Wzorem lat ubiegłych będą przygotowane tu w kościele symboliczne znicze, które podczas wyczytywania imienia i nazwiska zmarłej osoby, pan kościelny zapali i postawi na bocznym ołtarzu. Po Mszy pójdziemy procesyjnie na cmentarz, gdzie odmówimy modlitwę różańcową.

Dziękuję za dzisiejsze poprowadzenie nabożeństwa różańcowego i adoracji Najśw. Sakramentu członkom KŻR z Bolęcina. To ostatnia adoracja niedzielna w tym roku (przerwa zimowa). Na nowo adorację rozpoczniemy po Wielkanocy w Niedzielę Miłosierdzia.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele od godz. 16.30. Wyjazd do chorych z racji I Piątku Miesiąca od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów kl. III przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.
Można zamawiać wypominki roczne za zmarłych jak i składać (do skrzyneczki wystawionej na ołtarz Matki Bożej) wypominki jednorazowe.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Przed nami ostatni pełny tydzień modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe: Od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. a w niedzielę o godz. 14.30.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary! Otaczajmy też modlitwą misjonarzy, szczególnie pochodzących z naszej diecezji czy znanych nam osobiście.

W przyszłą niedzielę 29 października jak już ogłaszałem po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się bal wszystkich świętych dla dzieci z naszej parafii. Zapraszam przebrane dzieci na Mszę Św. o godz. 11.00 po niej przejdziemy wspólnie do remizy, gdzie odbędzie się bal z przygotowanymi wcześniej atrakcjami.

W czwartek Msza św. o św. Zygmuncie po niej litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina (ostatnia adoracja w tym roku).

Można zamawiać wypominki roczne za zmarłych jak i składać (do skrzynki wystawionej na ołtarz Matki Bożej) wypominki jednorazowe.

W zeszłą niedzielę na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 800zł. Bóg zapłać.

Z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych i związanych z tym porządków na grobach naszych bliskich jeszcze raz proszę, jeżeli ktoś może o zabieranie śmieci z cmentarza do domu, co znacznie zmniejszy koszty utrzymania cmentarza. Proszę też, aby do boksu z kompostem nie wrzucać kamieni i stosować się do informacji dotyczących segregacji śmieci. Zwracam się też z prośbą, aby nie wyrzucać śmieci poza miejsca do tego wyznaczone np.: do lasu przylegającego do cmentarza. Dziękuję jednocześnie tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na moją prośbę.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Tadeuszom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe: Od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. W niedzielę o godz. 15.30.

Dzisiaj obchodzili kolejny już XXIII Dzień Papieski. Pod hasłem „Św. Jan Paweł II. – Cywilizacja życia”. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Natomiast w piątek, 16 października będziemy obchodzić 45 rocznicę powołania św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas I szkoły średniej i starszych, którzy chcą przyjąć ten sakrament.

18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmijmy w tym dniu wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

W czwartek Msza św. o św. Zygmuncie po niej litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na misje.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Kuchar a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Królewa.

Na ołtarzu Matki Bożej stoi skrzynka na Wypominki Jednorazowe.

Dziękuję Panom Łukaszowi Rzepeckiemu i Łukaszowi Krzemińskiemu za naprawę zewnętrznego oświetlenia kościoła.

Pragnę przypomnieć, iż w niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się bal wszystkich świętych dla dzieci z naszej parafii. Przypominam o tym już teraz, gdyż na bal, a wcześniej do kościoła dzieci muszą przyjść przebrane za jakiegoś świętego lub świętą. Proszę aby sobie przygotować taki strój.

Jutro Pan kościelny dokończy skosić trawę na cmentarzu. W związku z tym można będzie już spokojnie sprzątnąć groby, na uroczystość Wszystkich Świętych, bez obawy że zostaną one zabrudzone. Tradycyjnie proszę, jeżeli ma ktoś taka możliwość zabierać śmieci do domu, co zmniejszy koszty utrzymania. Proszę też, aby do boksu z kompostem nie wrzucać kamieni i stosować się do informacji dotyczących segregacji śmieci.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Łukaszom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwa październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy o godz. 16.30. natomiast w niedzielę o godz. 14.30.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klas I szkoły średniej i starszych, którzy chcą przyjąć ten sakrament.

W czwartek Msza św. o św. Zygmuncie po niej litania do św. Zygmunta oraz błogosławieństwo jego relikwiami.

W piątek na godz. 18.00 zapraszam na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie różańca o godz. 16.30. Proszę o składanie intencji do skrzyneczki umieszczonej pod chórem.

W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

W najbliższą niedzielę, będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Idzikowic a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Kuchar.

Już dzisiaj pragnę ogłosić, iż w niedzielę 29 października po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się bal wszystkich świętych dla dzieci z naszej parafii. Ogłaszam o tym już teraz, gdyż na bal, a wcześniej do kościoła dzieci muszą przyjść przebrane za jakiegoś świętego lub świętą. Proszę aby sobie przygotować taki strój.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Teresom i Jadwigom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie