Archive for marzec, 2023

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

W piątek o godz. 17.00 droga krzyżowa ulicami Królewa. Wyruszymy z kościoła i udamy się w kierunku figurki przy remizie następnie zawrócimy i wrócimy do kościoła. Droga krzyżowa odbędzie się bez względu na pogodę. Msza św. tego dnia o godz. 16.00. Natomiast Gorzkie Żale będą w niedzielę o 14.45.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. tego dnia o godz. 8.00. Wyjazd do chorych z racji świąt będzie w poniedziałek 3 kwietnia. Proszę zapisywać chorych, a także popytać się sąsiadów lub znajomych czy by nie chcieli skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię św. z racji świąt Wielkanocnych.

Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz. 11.00. Na procesję zapraszam dzieci z palmami.

Przed kościołem można zakupić palmy, które przygotowały dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wycieczki szkolnej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców. Proszę aby dzieci zabrały ze sobą teksty do czytania.

Dziękuję panom Romanowi i Konradowi Wiktorowiczom i ich pracownikom za naprawę rynny na kościele.

Jeszcze w tym tygodniu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla Polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła mieszkańcom wiosek:
Idzikowic 1125 zł
Bolęcin 500zł
Krajęczyn 950zł
Królewo 1945zł

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 16.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej i starszych.

W sobotę, 25 marca. Będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania NMP. Msza św. o godz. 8.00. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Dziękuję Panu Adamowi Rajcy za naprawę szyby w gablocie przed kościołem.

W dalszym ciągu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla Polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Józefom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W naszej parafii dzisiaj kończymy rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję bardzo serdecznie Ks. Dawidowi naszemu rekolekcjoniście za poprowadzenie naszych dorocznych rekolekcji, za to, że uzmysłowił nam jak ważne jest cierpienie i dźwiganie codziennego krzyża na naszej drodze do świętości że przypomniał nam czym jest modlitwa i ojej potrzebie w naszym życiu.

Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 16.00. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Klas IV i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej i starszych.

W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Pruszkowa za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła w kwocie 450zł. Bóg zapłać.
W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła: ś.p. Anna Milewska zamieszkała w Idzikowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Do nabycia są Baranki Wielkanocne „Caritas” w cenie 8zł.

W dalszym ciągu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. (przyjechali najbogatsi a zostali najbiedniejsi). Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Bożenom i Krystynom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 17.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Klas IV i ich rodziców.

W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

Od piątku rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne potrwają one do niedzieli 12 marca. Poprowadzi je jak ogłaszałem Ks. Dawid Gołębiewski, który obecnie pracuje jako wikariusz w Baboszewie. Program ich jest następujący:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
10-12 marca 2023r.

PIĄTEK – 10. III. – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
17.30 –DROGA KRZYŻOWA
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

SOBOTA – 11.III.
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA CHORYCH (Sakrament Namaszczenia Chorych)
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

NIEDZIELA – 12.III. – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ .
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
15.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

SAKRAMENT POJEDNANIA W PIĄTEK I SOBOTĘ PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH. Wyjazd do chorych będzie w wielki poniedziałek (3 marca).
Plan wisi także w gablocie przed kościołem.

W ostatnim czasie do wieczności odeszli: ś.p. Janina Kowalska zam. w Jędrzejewie oraz ś.p. Waldemar Pietrzak zam. w Krajęczynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Proszę aby Panie skarbniczki o zebranie ofiar na kwiaty do Groby Pańskiego i na ubezpieczenie Kościoła.

Jak już ogłaszałem organizujemy zbiórkę żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. (przyjechali najbogatsi a zostali najbiedniejsi). Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Do nabycia są Baranki Wielkanocne „Caritas” w cenie 8zł.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecamy rozmowę o tym, jak rozumieć karę Boską, a także wielkopostną katechezę o uczynku miłosierdzia „nieumiejących pouczać”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
marzec 2023
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie