Archive for sierpień, 2021

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

2. Również najbliższą środę 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na początek roku szkolnego o godz. 8.00. zachęcam uczniów do skorzystania z sakramentu pokuty a rodziców o dopilnowanie, aby ich dzieci dopełniły tego obowiązku. Rok szkolny warto rozpocząć Bogiem i prosić go o pomoc i błogosławieństwo.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii będziemy przeżywać dożynki. Wieniec dożynkowy przygotują mieszkańcy Krajęczyna.

4. Również w przyszłą niedzielę, ale o godz. 9.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniów klas I. Zapraszam pierwszoklasistów (nie tylko z naszej szkoły) i ich rodziców.

5. Już dzisiaj pragnę poinformować, iż wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy będzie w przyszły poniedziałek (6 września) o godz. 6.00 z parkingu przy kościele.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa i wystawienie najświętszego Sakramentu od godz.16.30 Wyjazd do chorych od godz. 9.00.

7. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Krajęczyna a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Kuchar.

8. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

 
1. W czwartek 26 sierpnia obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.
 
2. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Idzikowic i proszę o poprowadzenie adoracji za tydzień członków KŻR z Krajęczyna
 
3. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hozerze oraz o tym jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.
 
4. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

3. Jak już ogłaszałem jutro 16 sierpnia w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci św. Rocha. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Grzegorz Ślesicki proboszcz parafii Naruszewo. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną. Zapraszam także dziewczynki sypiące kwiatkami. Po Mszy św. Tradycyjnie już błogosławieństwo zwierząt. Jutro Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00.

4. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Pruszkowa i proszę o adorację w przyszłym tygodniu KŻR z Idzikowic.

5. Dziękuję za bezimienne ofiary na kościół w kwocie 950 zł. Bóg zapłać.

6. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie.

7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest to też101. Rocznica Bitwy Warszawskiej – jednego z najważniejszych wydarzeń w dziejach Europy, a także w dziejach Polski, oraz Dzień Wojska Polskiego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie przyniesionych przez Parafian i Gości bukietów ziół, zbóż, kwiatów i owoców oraz tradycyjnych wianków.
2. Już dzisiaj przypominam, iż w poniedzialek16 sierpnia w naszej parafii obchodzić będziemy odpust ku czci św. Rocha. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Grzegorz Ślesicki proboszcz parafii Naruszewo. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną.
3. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie w piątek na godz. 20.00. Proszę o składanie intencji. (Do skrzynki – skarbony umieszczonej pod chórem).
4. 6 września (poniedziałek) organizuję pielgrzymkę do Częstochowy koszt 50 zł.
5. Nasz kościół został pomalowany na zewnątrz impregnatem. Koszt inwestycji to 15000 zł. (podnośnik, koszt impregnatu, robocizna). Dziękuję Panom Adamowi Rajcy i Marcinowi Miłoszewskiemu za wykonanie pracy oraz Państwu Marzenie i Ireneuszowi Krzemińskim.
6. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Bolęcina za tydzień proszę o adorację KŻR z Pruszkowa
7. Informacja Pana Wójta Gminy Joniec
Wójt Gminy Joniec przypomina o obowiązku dokonania Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Termin spisu mija 30 września br. Nie odkładajmy spisania się na ostatnią chwilę. Spisu można dokonać:
1. drogą internetową,
2. telefonicznie,
3. bezpośrednio u rachmistrza w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jońcu,
4. w Urzędzie Gminy w Jońcu.
W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia czwartej fali koronawirusa proszę o rozważenie możliwości jak najszybszego zaszczepienia się przeciw wirusowi Covid -19. Zadbajmy o zdrowie swoje i naszych bliskich.
Wójt Gminy Joniec przypomina również, że w dalszym ciągu istnieje możliwość skorzystania z transportu na szczepienie. Więcej informacji na temat szczepienia oraz spisu mogą państwo uzyskać w Urzędzie Gminy w Jońcu.
8. W „Gościu Niedzielnym” W 800 rocznicę śmierci św. Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu kaznodziejskiego – Dominikanów oraz o tym jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

 

Pobliska parafia:
sierpień 2021
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie