Archive for wrzesień, 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie dla dzieci z klas III i IV, które w maju przyjmą pierwszą Komunię Świętą oraz Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Św.
 
2. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 
3. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będzie odprawiali w dni powszedni e o godz. 16:30., natomiast w niedzielę o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Tak jak w zeszłym roku dzieci będą losowały i zabierały do domu na noc figurkę Matki Bożej oraz zbierały karteczki . W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele podczas nabożeństwa różańcowego. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 9.00.
 
5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas; II i I szkoły średniej oraz z Kl. VIII szkoły podstawowej.
 
6. Dziękuję za adorację KŻR z Kuchar i proszę o adorację w przyszłym tygodniu KŻR z Królewa.
 
7. W dniu 10 października odbędzie się tradycyjna już pielgrzymka KŻR do Smardzewa jeżeli ktoś chciałby jechać proszony jest o kontakt ze mną.
 
8. Gość Niedzielny: Żonaty mężczyzna, który nie rozumie, że kluczem do jego osobistego szczęścia jest rodzina, zachowuje się jak dziecko we mgle – o roli, jaką powinien odgrywać dojrzały mężczyzna w relacji z żoną i dziećmi mówi Jacek Pulikowski, oraz Rozmowa siostrą opiekującej się niepełnosprawnymi intelektualnie dziećmi na temat miłości, poświęcenia oraz zgubnej gonitwy za pieniędzmi. Do nabycia jest też Mały Gość Niedzielny.
 
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie: Wacławom, Michałom, Rafałom i Teresom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 11.00. 8 dzieci z naszej parafii Odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego Dzieci przez cały tydzień (do piątku włącznie) będą przychodziły na tak zwany biały tydzień na Mszę Św. o godz. 17.00.
 
2. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.
 
3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci i rodziców z klas III i IV które w maju przystąpią do Pierwszej Komunii Św. oraz Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Św.
 
4. W czwartek o 18.00 na plebanii spotkanie zelatorów kół Żywego Różańca.
 
5. Dziękuję za adorację KŻR z Krajęczyna i proszę o adorację w przyszłym tygodniu KŻR z Kuchar
 
6. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie do kościoła stuły ślubnej, Ale przede wszystkim dziękuję wam drodzy rodzice za przygotowanie dzieci do godnego i podniosłego przeżycia tej dzisiejszej uroczystości. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia tej uroczystości a szczególnie Pani Katechetce Annie Kozłowskiej, Paniom Dorocie Beszczyńskiej, Katarzynie Górskiej, Panom Kościelnemu i Organiście oraz pani Małgorzacie Droś za śpiew
 
7. W pon. Msza Św. o godz. 17.00
 
8.. Gość Niedzielny. O mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością. Ponadto: O siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach i rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tak zwanej śmierci klinicznej – czy jest to przejaw łaski czy iluzja?
 
 
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Mateuszom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, a także głównego patrona naszej diecezji. przez jego wstawiennictwo, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży.
 
2. Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 11.00. 17 dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa. Dzieci przez cały tydzień (do piątku włącznie) będą przychodziły na tak zwany biały tydzień na Mszę Św. o godz. 17.00. (w swoich strojach komunijnych). Za tydzień natomiast o godz. 11.00. ośmioro dzieci odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Dlatego też, z racji obostrzeń sanitarnych proszę: jeżeli ktoś nie musi za tydzień być na Mszy Św, o godz. 11.00, aby wybrał inną godzinę nabożeństwa. Próba przed “komunią generalną” poniedziałek godz. 18.00.
 
3. Dzisiaj o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Można jeszcze składać intencje do skrzyneczki pod chórem
 
4. W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego. Krzyż jest także znakiem nadziei bo po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Kościół przez to święto między innymi pragnie nam przypomnieć o tym, aby do symbolu krzyża zawsze odnosić się z szacunkiem.
 
5. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 
6. W ostatnim tygodniu zostały pomalowane daszki nad ołtarzami polowymi znajdującymi się na cmentarzu i przy kościele. Koszt robót wraz z materiałami 700zł.
 
7. Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji płockiej zaprasza na rekolekcje Nowe Życie, które odbędą się w Ciechanowie w parafii Farnej w dniach od 25 do 27 września, Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem
8. Do wieczności odszedł s.p. Wacław Karczewski pochodzący z Królewa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 
9. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie do kościoła ornatu ślubnego, oraz za dekorację kwiatową. Dziękuję również za posprzątanie naszego kościoła i terenu przykościelnego. Ale przede wszystkim dziękuję wam drodzy rodzice za przygotowanie dzieci do sakramentu pokuty i do godnego i podniosłego przeżycia tej dzisiejszej uroczystości. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim którzy przyczynili się do tak pięknego przeżycia tej uroczystości a szczególnie Pani Katechetce Annie Kozłowskiej, oraz Paniom Dorocie Beszczyńskiej, Katarzynie Górskiej i Panom Kościelnemu i Organiście.
 
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.
 

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
 
2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne plony. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Królewa za przygotowanie wieńca dożynkowego, jak i też darów ofiarnych. Podziękowanie to kieruję na ręce Pana sołtysa – Marka Matyjaszka. Po Mszy Św. podzielimy się chlebem upieczonym z tegorocznych ziaren.
 
3. W poniedziałek o godz. 18.00 próba dzieci do 1 komunii Św. – obecność obowiązkowa
 
4. W przyszłą niedzielę 13 września na Mszy Św. o godzinie 11.00. 17 dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa utajonego a Chlebie Eucharystycznym.. Z racji obostrzeń sanitarnych proszę: jeżeli ktoś nie musi być na Mszy Św, o 11.00 aby wybrał inną godzinę nabożeństwa.
 
5. Dziękuję za wszystkie ofiary indywidualne złożone na kościół w ostatnim czasie
 
6. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Pruszkowa i proszę za tydzień o adorację KŻR z Idzikowic
 
7. Dziękuję nowożeńcom za dekorację kwiatową do kościoła
 
8. Gość niedzielny: O szkolnych lekcjach religii, które nie miały zastąpić katechezy parafialnej ale miały być jej dopełnieniem. Jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół? Oraz; O powrocie uczniów do szkół, przypominającym chodzenie po wysoko zawieszonej linie.
 
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.
Pobliska parafia:
wrzesień 2020
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
Kategorie