Archive for maj, 2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

2. Z dniem 28 maja Ks. Biskup Piotr Libera odwołał udzieloną wcześniej w związku ze stanem epidemicznym dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nie dotyczy to osób starszych i chorych. Chociaż są zniesione limity obecności osób w kościołach to jednak pamiętajmy, o noszeniu w kościele maseczek – jest to wyraz naszej troski o drugiego człowieka.

3. Dzisiaj kończymy Maj – miesiąc poświęcony Najświętszej Maryi Pannie – bardzo serdecznie dziękuję tym, którzy modlili się na nabożeństwie majowym tutaj w kościele jak i też przy figurkach i w domach. Od jutra zaczynamy czerwiec miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele będziemy modlili się odmawiając Litanię do Serca Pana Jezusa w poniedziałki i soboty po Mszy Św. po godzinie 8.00, od wtorku do piątku po Mszy Św. po godzinie 17.00 a w niedzielę na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30.

4. Od następnej niedzieli rozpoczynamy adorację prowadzoną przez kółka różańcowe naszej parafii. Proszę o przewodniczenie najbliższej modlitwie koło różańcowe z Pruszkowa.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.30 i okazja do spowiedzi.

6. Do wieczności odeszła Leokadia Stępkowska zam. w Jędrzejewie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

7. Dziękuję bardzo mieszkańcom Kuchar za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 800 zł – Bóg zapłać

8. Gość Niedzielny: Jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się czymś od tego. W jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych. Oraz ; O owocach Ducha Świętego, które nie spływają nagle z nieba przy dźwiękach Bacha, lecz wymagają wiele czasu i pielęgnacji.

9. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka w związku z tym wszystkim dzieciom składam najserdeczniejsze życzenia. Po Mszy Św. dla dzieci jest słodki upominek.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

4. Bardzo serdecznie dziękuję za mieszkańcom Królewa za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 1480zł –Bóg zapłać.

5. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy, i że do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

6. Jeszcze przez tydzień modlimy się do Matki Bożej odmawiając litanię Loretańską – nabożeństwo majowe w kościele codziennie o 16.30 a w niedzielę o 14.30.

7. Gość Niedzielny: Specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Ponadto: Czy śląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników?, Jakie znaki poprzedzą paruzję?

8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dzisiejszą niedzielę radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. W dniu jutrzejszym również będziemy trwać w dziękczynieniu za św. Jana Pawła II. W naszym kościele o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – okazja do spowiedzi, a o 17.00 Msza Św.

2 Przypominam, że w naszym kościele w maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej w dzień powszedni o godz. 16:30 a w niedzielę o godz. 15.30 Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej, a także odmawiajmy litanię prywatnie w gronie rodzinnym.

3. Na 24 maja zaplanowana był Msza Św. na cmentarzu, jednak z powodu pandemi Msza będzie odprawiona w kościele o godz. 11.00. Po Mszy można indywidualnie udać się na cmentarz, aby pomodlić się przy grobach naszych bliskich.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. W związku z nowym rozporządzeniem ministra zdrowia we Mszy Św. może uczestniczyć w naszym kościele 30 osób.

6. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowy kapłan. Można też spowiadać się codziennie przed nabożeństwem majowym i przed mszami.

7. Dziękuję bardo państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim oraz pani Katarzynie Górskiej za przygotowanie i zawieszenie dekoracji okolicznościowej z okazji obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania

9. Gość Niedzielny: Niewiele brakowało a Jan Paweł II by się nie urodził. O heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża. Ponadto: Jaką rolę w ukształtowaniu Jana Pawła II odegrało miasto Wadowice; reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W dalszym ciągu razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 14.30. Odmawiajmy też tą piękną litanię w gronie rodzinnym szczególnie z dziećmi. Proszą Matkę Bożą o wstawiennictwo, aby ustała na świecie pandemia.
 
2. Jeszcze raz przypominam, iż Biskup Płock Piotr Libera odwołał wszystkie bierzmowania zaplanowane w naszej diecezji na maj. Dlatego nie będzie bierzmowania zaplanowanego na przyszłą niedzielę w Sochocinie.
 
3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Tego dnia w naszym kościele nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00. Odmówimy różaniec. Nie będzie natomiast procesji. Do skrzynki pod chórem można składać intencje do Matki Bożej. Można, je też pisać poprzez strony internetowe.
 
4. W poniedziałek 18 maja będziemy obchodzić 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tym już od soboty 16 maja będziemy się przygotowywać do tej uroczystości. I tak w sobotę 16 maja w naszym kościele od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, a o godz. 17.00 Msza św. na której będziemy dziękować za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Podobnie będzie wglądał poniedziałek 18 maja. Natomiast w niedzielę 17 maja dziękować będziemy Bogu za św. Jana Pawła II przez cały dzień – na każdej Mszy Św.
 
5. Bardzo serdecznie dziękuję Panu wójtowi gminy Joniec i panom na czele z panem kościelnym, za pomoc w uporządkowaniu strychu na plebanii.
 
6. Gość Niedzielny: Tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna? Oraz: o zagrożeniu niedoborami żywności z powodu suszy, wpływie koronawirusa na produkcję rolną oraz o braku wody mówi minister rolnictwa i rozwoju wsi: reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa.
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary także i te wpłacane na konto parafialne i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia – Maciejom życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
 
2. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę, rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 
3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 16.30 a w niedzielę i święta o godz. 14.30. Zachęcam też do rodzinnego odmawiania przez maj Litanii do N. M. P. – prosząc Matkę Bożą o ustanie epidemii koronawirusa.
 
4. Jutro wspominamy św. Floriana patrona strażaków, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych strażakach dziękując i w ten sposób za ich ofiarną pracę na rzecz naszej wspólnoty, oraz za to iż zawsze możemy na nich liczyć, nie tylko wtedy gdy jest pożar. Natomiast w piątek 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława Biskupa Męczennika – głównego patrona Polski. Ponieważ jest to uroczystość. Nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
5. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Łukaszowi Rzepeckiemu za założenie światła na strychu w kościele. Dziękuję też Panu wójtowi gminy Joniec za pomoc w naprawie a właściwie założeniu nowego kranu na cmentarzu
 
6. Gość niedzielny – zdrowy i nie zdrowy kult Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić?
Ponadto: o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w domach pomocy społecznej dotkniętych korona wirusem
Reportaż o amerykańskiej Częstochowie – najpopularniejszym polonijnym sanktuarium oraz największym polskim cmentarzu w Stanach
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia – Stanisławom życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.
Pobliska parafia:
maj 2020
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie