Archive for kwiecień, 2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
 
2. W czwartek z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane. Tego dnia będziemy obchodzić Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 
3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie na godz. 16.30 a w niedzielę i święta o 14:30 zapraszam na nabożeństwo majowe. Zadbajmy też o udekorowanie i odnowienie po zimie naszych przydrożnych kapliczek. Gromadźmy się rodzinnie na odmawianie litanii do Matki Bożej i kontynuujmy śpiewanie litanii przy figurkach – jest to piękny polski zwyczaj. Msze w intencji wiosek o których mówiłem po świętach będę odprawiał po 16 maja. – czyli po uroczystościach komunijnych.
 
4. Od maja nie będzie Mszy św. niedzielnej w sobotę wieczorem. (śluby, oraz pogoda sprzyja temu, żeby można było uczestniczyć we Mszy św. na zewnątrz kościoła).
 
5. W przyszłą niedzielę 2 maja będziemy w naszej parafii przeżywać uroczystość Odpustową ku czci św. Zygmunta. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Kan. dr Marek Wilczewski – dyrektor wydziału katechetycznego kurii diecezjalnej w Płocku. Msze św. jak w każdą niedzielę. Ze względu na pandemię suma będzie odprawiona na dworze pryu ołtarzu polowym. Nie będzie też procesji eucharystycznej tylko odmówimy litanię do św. Zygmunta. 2 maja to też dzień flagi narodowej – pamiętajmy o wywieszeniu na naszym domu flagi.
 
6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panom na czele z Panią prezes z FUDu w Bolęcinie za zrobienie i montaż nowej kraty pod chórem.
 
7. Dziękuję za anonimowe ofiary na kościół w kwocie 300zł.
 
8. W „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko korona wirusowi, również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych. Do nabycia jest też „Mały Gość Niedzielny”.
 
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Szczególnie Markom i Jarosławom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
 
2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W związku z tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
3. W przyszłą sobotę (24. 04.) o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci z klas IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Proszę aby dzieci zabrały ze sobą teksty do czytania,
 
4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 
5. Dziękuję mieszkańcom Jędrzejewa i kolonii Kuchar za ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie Kościoła w kwocie 250zł.
 
6. W „Gościu niedzielnym” o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. Powikłania, jak alarmują lekarze, zostaną z nami na lata i trzeba podjąć działania, żeby z nimi walczyć. Polecamy również rozmowę z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ks. Krzysztofem Wonsem z okazji Tygodnia Biblijnego.
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Szczególnie Wojciechom i Jerzym) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i jest żywy pośród nas.
2. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
 
3. Dzisiaj też po zimowej przerwie wznawiamy niedzielną adoracją Najświętszego Sakramentu. Na razie z racji obostrzeń sanitarnych nie wyznaczam kółek różańcowych, które miałyby przewodniczyć adoracji. Dzisiaj z racji niedzieli miłosierdzia adorację zakończymy odmówieniem koronki do Miłosierdzia Bożego.
 
4. W najbliższą sobotę (17 kwietnia) o godz. 17.00 spotkanie dla dzieci przystępujących w tym roku do pierwszej Komunii Św. Proszę zabrać ze sobą teksty do czytania.
 
5. W związku z sytuacją epidemiologiczną i obostrzeniami jakie mamy w naszym kraju, (nie wszyscy też jeszcze jesteśmy zaszczepieni) nie będzie w tym roku w naszej parafii odwiedzin duszpasterskich (kolędy) w tradycyjnej formie czyli odwiedziny każdej rodziny z osobna. Będą natomiast Msze Św., które będę odprawiał za poszczególne wioski i tych, którzy chcieli by przyjąć po kolędzie. Msze będą odprawiane w Maju. ( Msze będę odprawiał w poszczególnej wiosce – w miarę możliwości przy figurce i aby odśpiewać nabożeństwo Majowe) Co do terminu kiedy i za jaką wioskę będzie odprawiona Msza Św. poinformuję w późniejszym czasie.
 
6. Na prośbę Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przekazujemy, że rząd Rzeczypospolitej Polskiej, podjął decyzję o przekazaniu maseczek antywirusowych mieszkańcom naszego regionu. Biskup Płocki Piotr Libera przychylił się do prośby Wojewody Mazowieckiego, aby realizacja tego zadania mogła odbyć się za pośrednictwem parafii. W związku z powyższym po każdej Mszy Św, ministranci lub Pan Kościelny będą rozdawali maseczki.
 
7. W ubiegłym Tygodniu do wieczności odszedł Ś.P. Jerzy Karczewski zamieszkały w Królewie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 
8. W Gościu Niedzielnym dodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa, a także rozmowa z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce.
 
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1`. Przeżywamy dzisiaj najradośniejsze święta w roku. Cieszymy się z tego, że Jezus Zmartwychwstał. Chociaż taj ja i w ubiegłym roku radość ta jest nie do końca taka jak być powinna. Wam moi drodzy parafianie jak i wszystkim gościom i sympatykom naszej parafii pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pokoju serca i nadziei pokładanej w Chrystusie Zmartwychwstałym. Życzę też wam i sobie abyśmy przyszłe Święta Zmartwychwstania Pańskiego mogli spędzić w tak zwanych normalnych warunkach, aby nasza świątynia była wypełniona wiernymi po brzegi.
 
2. Swoje życzenia przesyła nam Biskup Płocki
Umiłowani Diecezjanie!
Tegoroczne Święta Paschalne ponownie przeżywamy w trudnych okolicznościach doświadczenia pandemii i jej skutków. Niech jednak światło i moc Zmartwychwstania Pańskiego przyniesie nam wszystkim nową nadzieję, pokrzepi serca i wzmocni siły! Niech zainspiruje nas również do konkretnych działań, będących znakiem nowej solidarności.
Powierzając się ufnie Zmartwychwstałemu Jezusowi, przekazuję Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Paschalnych!
Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem –
† Piotr Libera Biskup Płocki
 
3. Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: Panom kościelnemu i organiście, osobom które pełniły służbę liturgiczną w te wielkie dni czyli: lektorom, Grupie Śpiewającej, ministrantom, oraz Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim za dekorację kościoła na święta.
4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Kuchar za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 800zł.
 
5. W dniu dzisiejszym Msze Święte o godz. 6.00, 9.00, 11.00 i o 15.00.
 
6. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i o 15.00 taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na WSD.
 
7. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. Adoracja Najświętszego Sakramentu (z racji obostrzeń nie wyznaczam koła różańcowego do przewodniczenia), którą zakończymy odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu.
 
9. . W Gościu Niedzielnym „Mario, Ty nam powiedz, coś w drodze widziała?”. Jak brzmiałaby opowieść tej, która pierwsza zobaczyła Zmartwychwstałego. O zmartwychwstaniu oczami Marii Magdaleny. Tekst „Jesteśmy Światło – Życie”, w którym z okazji 100 rocznicy urodzin księdza Franciszka Blachnickiego redaktorzy „Gościa Niedzielnego” dają świadectwo o swoim przeżywaniu oazy.
 
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Proszę poniższy link skopiować i wkleić do wyszukiwarki

https://www.diecezjaplocka.pl/media/8923682/Wielki-Tydzien-Blogoslawienstwo-stolu.pdf

Pobliska parafia:
kwiecień 2021
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie