Archive for wrzesień, 2014

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek –Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; we wtorek – św. Hieronima, kapłana, doktora Kościoła; w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła; w czwartek – Świętych Aniołów Stróżów; w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza niedziela miesiąca. Za tydzień po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu . Tym nabożeństwem rozpoczniemy nowennę, którą będziemy się przygotowywać na peregrynacje Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji i parafii.
3. W środę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Święty Jan Paweł II napisał: „Różaniec to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: «Zdrowaś Maryja» dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa… Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”. Zapraszam na to nabożeństwo wszystkich na godzinę 16.30 w dni powszednie i 14.30 w niedzielę. Dzieci proszę o zrobienie sobie listy obecności, którą będziemy codziennie wypełniać.
4. W najbliższą sobotę w Smardzewie zbierają się KŻR z naszej diecezji. Modlitwom będzie przewodniczył biskup Piotr, który rozpocznie diecezjalną nowennę przed nawiedzeniem naszej diecezji kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Proszę, aby z każdego koła zebrała się delegacja i samochodem dotarła na godzinę 10.00. Zakończenie pielgrzymki o godzinie 14.00. Są wolne miejsca w autokarze, który będzie jechać z JOŃCA.
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za modlitwy i ofiary składane na potrzeby parafii Bóg zapłać.
6. W gablocie przy wyjściu z kościoła, wyłożony jest miesięcznik pt. Wzrastanie. Czasopismo to jest przeznaczone dla młodzieży a ten numer jest poświęcony naszemu św. Stanisławowi Kostce. Zachęcam do lektury.
W Gościu
Obrazek z modlitwą rodziców za dzieci – zaproszenie do wspólnej modlitwy za rodzinę przez cały październik
– w 2001 roku Jan Paweł II beatyfikował pierwszą w historii parę małżeńską. Święci rodzice miedzy innymi tak modlili się za swojego syna: „O, mój Boże, chroń duszę syna od nieczystości (…) I raczej go zabierz, niżby miał Cię zdradzić”;
– w zeszłym tygodniu setki mieszkańców Mariupola na Ukrainie przeszło z wielkim krzyżem ulicami miasta, modląc się o pokój. Był wśród nich dziennikarz „Gościa”.
W Małym Gościu Niedzielnym
– obrazek z modlitwą dzieci za rodziców;
– ranking najlepszych ministranckich stron internetowych

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE KATOLICKIEGO RADIA DIECEZJI PŁOCKIEJ
Umiłowani Diecezjanie!
W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzony jest 48 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy mu hasło: „Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania”. Z tej okazji, w specjalnym orędziu papież Franciszek napisał, że „ważna jest obecność Kościoła w świecie komunikacji, aby rozmawiać ze współczesnym człowiekiem i prowadzić go na spotkanie z Chrystusem”.
Chciałbym Was poinformować, że mając na uwadze cel wyznaczony przez Ojca Świętego, by media prowadziły coraz skuteczniej współczesnego człowieka do spotkania z Chrystusem, a także uwzględniając potrzeby wynikające z nowej ewangelizacji, w miejsce istniejących dotychczas dwóch naszych rozgłośni radiowych w Płocku i Ciechanowie – powołałem do istnienia jedną stację, której nazwa brzmi: „Katolickie Radio Diecezji Płockiej”. Próbnego sygnału nowej rozgłośni można słuchać od 23 czerwca br.
Dziś natomiast rozpoczyna ona swoją działalność oficjalnie. Nasza rozgłośnia nadaje na częstotliwościach: 104,3 – Płock i okolice oraz 103,9 – Ciechanów i okolice.
Zwracam się do Was, Drodzy Diecezjanie, z gorąca zachętą, do słuchania naszej nowej diecezjalnej stacji radiowej! Liczę, że każdy znajdzie na jej falach coś dla siebie – przestrzeń do modlitwy, informacje z życia Kościoła, rzetelne newsy, dobrą muzykę i wiele innych powodów, które pozwolą związać się z „Katolickim Radiem Diecezji Płockiej”. Ufam, że stanie się ono stałym gościem w Waszych domach.
Często korzystajcie z niego i powiedzcie o nim innym! Pomódlcie się też za pracujących w „Katolickim Radiu Diecezji Płockiej” dziennikarzy, zarówno księży jak i świeckich. Niech ich codzienna praca przynosi dobre owoce w życiu i w sercach słuchaczy.
Zapewniam o mojej duchowej bliskości i wszystkim z serca błogosławię.
Płock, dnia 12 września 2014 r. Wasz biskup Piotr
1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w czwartek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, w sobotę – św. Wincentego à Paulo, kapłana.
2. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie Zespołu Synodalnego.
3. Wczoraj dzieci z naszej parafii wzięły udział w pieszej pielgrzymce do Rostkowa. Za umożliwienie dojazdu dziękuję panu Wójtowi Markowi Czerniakowskiemu.
4.W pierwszą sobotę października w Smardzewie zbierają się KŻR z naszej diecezji. Proszę, aby z każdego koła zebrała się delegacja i samochodem dotarła na godzinę 10.00. Zelatorki proszę o informację.
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za modlitwy i ofiary składane na potrzeby parafii Bóg zapłać.
W Gościu
Papież Franciszek odwiedza właśnie Albanię – kraj, w którym okres komunizmu przeżyło zaledwie 33 księży.
– co musi zrobić islam, żeby przestał być tak złowrogi i krwawy?
– o wybitnym profesorze fizyki, który u szczytu kariery naukowej został duchownym anglikańskim.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś rozpoczyna się w kościele tydzień wychowania, którego myślą przewodnią jest PRAWDA FUNDAMENTEM WYCHOWANIA.
2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną; we wtorek – świętych męczenników: Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa: w czwartek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika; w sobotę – świętych męczenników: Andrzeja Kim Taegona, kapłana oraz Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy.
3. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 spotkanie Zespołu Synodalnego.
4. Pielgrzymka dzieci do Rostkowa w najbliższą sobotę, wyjazd o godzinie 9.00.
5. W pierwszą sobotę października w Smardzewie zbierają się KŻR z naszej diecezji. Proszę, aby z każdego koła zebrała się delegacja i samochodem dotarła na godzinę 10.00. Zelatorki proszę o informację.
6. W ogrodzeniu naszego cmentarza od strony Idzikowic zostanie wykonana furtka, tak aby idący pieszą mieli bliżej.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za modlitwy i ofiary składane na potrzeby parafii Bóg zapłać. Wczoraj pielgrzymi na Jasną Górę złożyli ofiarę w kwocie 425zł.
W Gościu
Audiobook z drugą częścią „Dzienniczka” siostry Faustyny – do słuchania w samochodzie i w domu.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W przyszłą niedzielę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada, wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.
2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, na mszy św. o godzinie 8.00 poświęcenie ziarna przeznaczonego pod zasiew.
3.Dziś niedziela spotkań. Na mszy św. o 9.00 błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieci klas I. Po mszy św. o 9.00 spotkanie z dziećmi którzy przystępować będą do komunii św. Po mszy św. o 15.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas II i III gimnazjum.
4.Wyjeżdżających na pielgrzymkę w maju przyszłego roku po Sanktuariach Europy proszę o odbieranie umów wraz szczegółowym planem. Zachęcam do udziału!
5.Pielgrzymi udający się w przyszłą sobotę 13 września do Częstochowy proszeni są o uiszczanie wpłat. Wyjazd o 4.00 rano.
6.Delegacja z naszej parafii bierze dziś udział w dożynkach diecezjalnych w Staroźrebach.
7. Dzieci chcących wyjechać w sobotę 20 września na pielgrzymkę z Przasnysza do Rostkowa proszę o zapisywanie się. Koszt uczestnictwa, czyli wpisowego to 3zł. Za umożliwienie nam dojazdu dziękuję panu Wójtowi Markowi Czerniakowskiemu.
8. Dziś po raz pierwszy karteczki dla dzieci, które proszę wklejać do zeszytu założonego w tym celu.
W GOŚCIU:
– Polska konstytucja odwołuje się do Boga i gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym i kształtowaniu oblicza ojczyzny.
– Papież Franciszek przypomina mi, żebym nie polegał na sobie – mówi abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski;
– ile kosztuje zbawienie?

Pobliska parafia:
wrzesień 2014
P W Ś C P S N
« sie   paź »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie