Archive for czerwiec, 2018

XI Niedziela Zwykła

1.Dzieci które zbierały karteczki proszone są o ich oddanie dziś. Pragnę przypomnieć, że od niedzielnej mszy św. nie ma wakacji nawet jeśli będziemy poza domem.
2.Msza na zakończenie roku szkolnego będzie w piątek 22 czerwca o godzinie 8.00. O godzinie 9.00 spotkamy się w szkole. Bardzo proszę aby dzieci skorzystały z sakramentu pokuty na koniec roku szkolnego.
3.W przyszłą n niedzielę przechodzić będzie przez naszą parafię pielgrzymka do Gietrzwałdu- jedynego miejsca w Polsce uznanego przez Kościół za miejsce objawień Matki Bożej. Bardzo proszę o życzliwe przyjecie pielgrzymów i poczęstunek przed naszym kościołem po mszy o godzinie 15.45
4.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism
• ważny przykład, w jaki sposób głosiciele Jezusa mogą nas zabrać w fascynującą podróż po świecie wiary za pomocą narzędzi medialnych
W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:
• mundialowy hit – kolorowy terminarz z mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica
• Polska jest Naj – propozycje miejsc, które warto odwiedzić w czasie wakacji
• jak przejechać rowerem 600 km, ale po pustyni?

X Niedziela Zwykła

1.W tym tygodniu w środę Nabożeństwo Fatimskie o 20.00 zapraszam i przypominam o składaniu intencji modlitewnych.
2.Dzieci, które chodziły systematycznie do kościoła i mają to potwierdzone poprzez karteczki, które były każdej niedzieli proszę o przyniesienie ich. Będą nagrody dla najlepszych.
3.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego

IX Niedziela Zwykła

1.Dziś w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”.
2.W naszym dekanacie w dniach od 8  do 15 czerwca będzie peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki  którego 450. rocznicę śmierci przeżywamy. W przyszłą niedziele młodzież zbierać będzie do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieży w diecezji.
3.9 czerwca 2018 roku o godzinie 15.00 na terenie przy Szkole Podstawowej w
Królewie odbędzie się charytatywny  III Bieg Królewski. Całkowity dochód z
imprezy przeznaczony będzie dla Ewy Cieślak, mieszkanki Królewa, podopiecznej Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”.
W programie przewidziano min:
– biegi na różnych dystansach, w tym bieg na obcasach
– występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Joniec
– loterię fantową
– stoiska z przysmakami ( grochówka, chleb ze smalcem oraz ciasta)
Na zakończenie w programie przewidziana zabawa taneczna.
4.Od jutra do 13 czerwca będę przebywać na pielgrzymce autokarowej na Bałkanach. W przyszłą niedzielę będzie zastępował mnie ks. Kan. Ignacy Sikorski. W razie nagłej potrzeby proszę zwracać się do księdza z Jońca, lub Sochocina po uprzednim kontakcie z panem Kościelnym Ireneuszem Pilińskim.
5.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Michał Sawicki kawaler z Krajęczyna i  Marzena Podpora panna z Legionowa. Znających przeszkody proszę o zgłoszenie.
6.Zachęcam do udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Jońca i okolic” w kategorii: architektura, człowiek, przyroda. Czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły na stronie internetowej  www.joniecwkra.pl
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego

Pobliska parafia:
czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie