Archive for październik, 2010

XXXI Niedziela Zwykła
1. Jutro celebrujemy w całym Kościele uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten jest świętowaniem radości wszystkich tych, którzy zakończyli już swoją drogę na ziemi i dzięki temu, że wytrwale biegli „w wyznaczonych zawodach”(Hbr 12, 1), cieszą się obecnością Boga w chwale niebieskiej. Przypominam, że tego dnia powinniśmy UCZESTNICZYĆ we Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Ważniejsza jest ofiarowana Msza św. i modlitwa za zmarłego, choćby na jednym cmentarzu za wszystkich bliskich, niż objechanie wszystkich naszych grobów bez udziału w nabożeństwie. W Królewie suma na cmentarzu będzie o godzinie 11:00. Samochody zostawiamy na parkingu przed organistówką stosując się do poleceń kierujących ruchem strażaków. Bardzo proszę nie pozostawiać pojazdów na poboczu, tam musi być wolne miejsce dla przejścia pieszych. O 17:00 będzie różaniec na cmentarzu.
2. We wtorek, 2 listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu módlmy się do Boga w intencji tych, którzy jeszcze cierpią w czyśćcu prosząc, aby jak najszybciej mogli zostać włączeni do społeczności świętych i błogosławionych. Odwiedzanie grobów bliskich niech staje się okazją do przekazywania dzieciom historii naszych rodzin, przywoływania ciekawych wspomnień, a zapalając znicze, pamiętajmy, że ogień jest symbolem nieśmiertelności. Niczym są kwiaty i lampiony w porównaniu z tym darem, jakim jest modlitwa i Komunia święta w intencji zmarłych. Zapraszam na Mszę św. o 9:00 i 17:00 po której to w procesji z zapalonymi zniczami i różańcem na ustach udamy się na cmentarz.
3. W tych dniach można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach i ofiarować go za kogoś z naszych zmarłych.

4. W czwartek, w liturgiczne wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, módlmy się o rychłą beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, przypominam o spowiedzi i adoracji o godzinie 16:30.
6. Wypominki jednorazowe składamy zapisane czytelnie  na ołtarzu bocznym w kościele, roczne zapisujemy u mnie.
7. Bóg zapłać za żwir Panu Gburzyńskiemu i za jego przywiezienie Panu Ludwiszewskiemu.
8. W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 11:00 w naszym kościele pod batutą Pana Benedykta Celiana wystąpi orkiestra z programem słowno-muzycznym „Zaduszki”.

Pobliska parafia:
październik 2010
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie