Author Archive

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Można ich wspomóc ofiarami do puszek.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 17.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Od piątku rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne potrwają one do niedzieli 3 marca. Poprowadzi je jak ogłaszałem dobrze nam znany Ks. Jacek Prusiński. Program ich jest następujący:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 1-3 marca 2024r.

PIĄTEK – 1. III. – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
17.30 –DROGA KRZYŻOWA
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

SOBOTA – 2. III.

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA CHORYCH (Sakrament Namaszczenia Chorych)
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

NIEDZIELA – 3. III. – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ .
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
15.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

SAKRAMENT POJEDNANIA W PIĄTEK I SOBOTĘ PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH. Wyjazd do chorych będzie w wielki poniedziałek (25 marca). Nie będzie odwiedzin chorych w najbliższy piątek, który jest pierwszym piątkiem miesiąca.
Plan rekolekcji wisi także w gablocie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

Do nabycia są Baranki Wielkanocne „Caritas” w cenie 8zł.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. I Szkoły Średniej.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W czwartek, 22 lutego, przypada 93 rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Przed Mszą św. o godz. 17.00odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Najbliższa niedziela, 25 lutego, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wspomóc misjonarzy ofiarami do puszek.

W dniach: 24 lutego – 2 marca 2024 r. W naszej diecezji będzie odbywała się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Głównymi miejscami peregrynacji są wywieszone w gablocie. Najbliżej nas peregrynacja będzie się odbywała
• 27 lutego 2024 r. (wtorek) – w Parafii św. Józefa (fara) w Ciechanowie oraz ,
• 1 marca 2024 r. (piątek) – w Czerwińsku nad Wisłą, w sanktuarium Matki Bożej Czerwińskiej główne Msze Św. będą odprawiane w tych miejscach o godz. 18.00. Jeśli ktoś będzie się chciał udać na peregrynację musi uczynić to prywatnie.

Tradycyjnie proszę Panie Skarbniczki o zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Jednocześnie pragnę im serdecznie podziękować za tą nie łatwą posługę.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. I Szkoły Średniej.

Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Święte tego dnia o godz: 9:00 i 18:00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy odprawiali w piątek o godz. 16:30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 14.45.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach od 1 do 3 marca. Poprowadzi je Obecny dzisiaj wśród nas Ks. Jacek Prusiński. Proszę o zarezerwowanie sobie tego terminu, aby wziąć udział w tych dorocznych ćwiczeniach duchowych.

Dzisiaj jest do nabycia specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony Wielkiemu Postowi. Cena dodatku 14 zł.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 natomiast spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 wystąpią dzieci z grupy „0” z naszej szkoły ze specjalnym programem z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli ś. p. Eugenia Burzyńska zamieszkała w Krajęczynie oraz ś.p. Tomasz Ziółkowski zamieszkały w Idzikowicach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ostatnia niedziela stycznia, to Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

Dzisiaj oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 11.00 wykona Zespół Tańca Ludowego „Mazowia” z Płocka. Podczas Mszy odbędzie się też Koncert kolęd w wykonaniu wyżej wymienionego zespołu.

W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Msza Święta z błogosławieństwem świec w naszym kościele o godz. 17.00. Na tej Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci. W związku z tym zapraszam na nią rodziców z dziećmi.

Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam dziadków i babcie na Mszę Św. o godz. 11.00 na niej odbędzie się występ najmłodszych uczniów z naszej szkoły przygotowany specjalnie na dzień babci i dziadka.

W ubiegły poniedziałek zakończyłem w naszej Parafii Odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragnę w tym miejscu podziękować za życzliwe przyjęcie, za obiady i mniejsze poczęstunki, dziękuję za przywóz, odwiezienie oraz obwożenie po wioskach, za odprowadzanie do następnej rodziny i wychodzenie po mnie kogoś z rodziny przyjmującej, dziękuję za odświętny strój świadczący, iż odwiedziny kolędowe to święto dla całej rodziny Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Babci i jutro Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus, ucząc: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Dlatego nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej przywrócenia.

W naszej parafii Kończą się odwiedziny duszpasterskie – kolęda.
Jutro ( poniedziałek) odwiedzę:
Rodziny zamieszkałe w Królewie po lewej stronie począwszy od Pani Karczewskiej.

Jeżeli jeszcze ktoś chciałby przyjąć kolędę proszę o kontakt.

Jak już ogłaszałem w przyszłą niedzielę oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 11.00 wykona „Zespół Tańca Ludowego Mazowia” z Płocka. Podczas Mszy odbędzie się też koncert kolęd w wykonaniu wyżej wymienionego zespołu.

Słowo Biskup Płockiego

Drogie Siostry, Drodzy Bracia w Chrystusie!
W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.
Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.
Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków. Chociaż jest to już okres zwykły to w dalszym ciągu na Mszach Św. do 2 lutego śpiewamy kolędy. Jest to przywilej jaki dał naszej ojczyźnie nasz rodak św. Jan Paweł II.

W dalszym ciągu w naszej trwają w naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu odwiedzę:

15. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16. 01. (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17. 01. (środa) Idzikowice od strony Królewa
18. 01. (czwartek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz
19. 01. (piątek) Królewo kolonia
20. 01. (sobota) Królewo prawa strona oraz w przyszły poniedziałek
22. 01. Królewo lewa stronna od Państwa Karczewskich

Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie w kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O tą jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary.

Już dzisiaj pragnę zaprosić wszystkich na koncert kolęd i oprawę muzyczną Mszy Św. W wykonaniu „Zespołu Tańca Ludowego Mazowia” z Płocka. Koncert odbędzie się 28 stycznia na Mszy św. o godz. 11.00. (W zespole śpiewa i tańczy jedna z naszych parafianek).

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego, to również święto Objawienia Boga, gdyż jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem, to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy jednak tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców. Z racji na to iż w przyszłą niedzielę rozpoczynają się ferie zimowe nie będzie w tym miesiącu spotkania dla Klas IV, ani dla kandydatów do bierzmowania z kl. I szkoły średniej..

W nasze parafii trwają tradycyjne odwiedziny kolędowe w tym tygodniu odwiedzę:

08. 01. (poniedziałek) Kuchary lewa strona od Pana Urbańskiego do Państwa Sokołowskich
09. 01. (wtorek) Kuchary prawa strona
12. 01. (piątek) Pruszkowo
13. 01 (sobota) Bolęcin FUD i
15. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia

Początek kolędy od godz. 9.00

NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Dzisiaj żegnamy stary 2023 rok, a jutro powitamy nowy 2024 rok. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o godz. 11:00.

Jutro 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 15.00.

W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę czyli o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

6 stycznia na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z naszej szkoły w Królewie zaprezentują jasełka. Serdecznie zapraszam w imieniu własnym, aktorów i ich opiekunów na to wydarzenie.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego też ofiary z 6 stycznia są przeznaczone na Misje.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów kl. III przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele od godz. 16.30. Wyjazd do chorych z racji I Piątku Miesiąca od godz. 9.00.

Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu odwiedzę:

02. 01. (wtorek) Sobieski a od godz. 12.00 Zaolzie i kolonia Idzikowic natomiast
08. 01. w (poniedziałek) Kuchary lewa strona do Państwa Sokołowskich

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Genowefom i Kacprom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

PLAN KOLĘDY 2023/2024

28.12. (czwartek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie oraz Państwo:
Karolina i Cezary Siemianowscy,
Agnieszka i Janusz Ziółkowscy,
Maria i Adam Szymnkiewicz,
Elżbieta i Andrzej Szymankiewicz,
Anna Szymankiewicz,
Bożena i Cezary Szczechla,
Jolanta i Ireneusz Pilińscy
29.12. (piątek) Jędrzejewo, Kolonia Kuchar
30.12. (sobota) Bolęcin wieś
02. 01. (wtorek) Sobieski a od godz. 12.00 Zaolzie i kolonia Idzikowic
08. 01. (poniedziałek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich
09. 01. (wtorek) Kuchary prawa strona
12. 01. (piątek) Pruszkowo
13. 01 (sobota) Bolęcin FUD
15. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16. 01. (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17. 01. (środa) Idzikowice od strony Królewa
18. 01. (czwartek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz
19. 01. (piątek) Królewo kolonia
21. 01. (sobota) Królewo prawa strona
23. 01. (poniedziałek) Królewo lewa stronna od Państwa Karczewskich Ten termin może ulec zmianie!

Pobliska parafia:
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie