Archive for listopad 11th, 2010

XXXIII Niedziela Zwykła

1. Prześladowanie uczniów Jezusa pozostaje nieodłącznym elementem życia Kościoła we wszystkich jego okresach. Także i dzisiaj chrześcijanie są prześladowani i skazywani na śmierć. Prześladowanie Kościoła przynależy niejako do jego historycznej natury. Pamiętajmy, że Bóg nie opuszcza swego Kościoła i przez cnotę męstwa śpieszy z pomocą prześladowanym. Dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Film którego projekcja miała miejsce dzisiaj w naszym kościele jest przykładem takich cierpień w Iraku.

2. W dniu 16 listopada wspominamy Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Miłosierdzia. Kult Matki Bożej Miłosierdzia, Królowej Polski i Wielkiej Księżnej Litewskiej z Ostrej Bramy, bierze swój początek w XVII wieku. Ufając Jej macierzyńskiej opiece, polecajmy Jej wstawiennictwu sprawy naszej wspólnoty parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która wieńczy rok kościelny naznaczony wezwaniem: „Bądźmy świadkami Miłości”. Zadbajmy w naszych domach o szczególnie uroczysty charakter tej niedzieli. Najpiękniejszym sposobem uczczenia Chrystusa Króla będzie przyjęcie Go do swoich serc w Eucharystii. Przypominam, że z Sakramentu Pokuty i Pojednania w naszym kościele można skorzystać zawsze na 30 minut przed Mszą świętą.

4. Do naszego kościoła zakupiłem dekoracje w formie banerów, które podkreślać będą  poszczególne okresy liturgiczne. Jeden z nich jest wyeksponowany już w naszym kościele. Za zrobienie bardzo estetycznego i solidnego statywu pod te dekoracje dziękuje na ręce Pana Prezesa inż. Jerzego Romanowicza bardzo życzliwym i serdecznym pracownikom Fabryki Urządzeń Dźwigowych w Bolęcinie.

5. Przyszła niedziela jest dniem podczas którego mamy poprzez głosowanie na poszczególnych kandydatów zdecydować o losie naszej małej ojczyzny, gminy, powiatu, województwa. Proszę o wzięcie udziału w wyborach i spełnienie swojego obowiązku obywatelskiego.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ M.IN.:

■ relacja z pielgrzymki Benedykta XVI do Hiszpanii;

■ rozmowa z kard. Nyczem o jego roli w Kościele polskim i powszechnym;

■ „Korzenie tego świata” – o wierze bijącej jak serce, patrzeniu przez miłość i o ciszy otwierającej serce na Boga i potrzeby świata.

Pobliska parafia:
listopad 2010
P W Ś C P S N
« paź   gru »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie