Archive for Styczeń 27th, 2011

IV Niedziela Zwykła

  1. Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Trędowatych. Wspierajmy chorych i ich opiekunów naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. W najbliższy poniedziałek, tj. 31 stycznia wspominamy wielkiego apostoła młodzieży, świętego Jana Bosko. W naszych modlitwach prośmy za nauczycieli, wychowawców, a zwłaszcza za kapłanów, aby z gorliwością i miłością ukazywali ludziom te wartości, które pomagają dojrzewać do pełni człowieczeństwa.
  3. Czterdzieści dni po Bożym Narodzeniu, tj. 2 lutego, obchodzimy pamiątkę przedstawienia Jezusa w świątyni jerozolimskiej – święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tych, którzy poświęcają swoje życie na wyłączną służbę Bogu przez ślubowanie rad ewangelicznych, otoczmy naszą ofiarną modlitwą. Ofiary składane tego dnia przeznaczone są na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych, czyli zamkniętych z surową regułą. Porządek nabożeństw; godz. 900 i 1700.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, dzień w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. W objawieniach skierowanych do świętej Małgorzaty Marii Alacoque Pan Jezus obiecał miłosierdzie każdemu, kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków miesiąca przystąpi do Komunii Świętej i ofiaruje ją jako wynagrodzenie za grzechy. Skorzystajmy z tej szczególnej łaski i przystąpmy w tym dniu do stołu Pańskiego. Kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi,  która jak zawsze rozpocznie się o 1630.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 900 spotkanie z dziećmi do Pierwszej Komunii św.  na którym omówimy uroczystość komunijną i przydzielimy rolę. Są do odebrania stroje komunijne.
  6. Dobiegła końca tzw. kolęda w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za życzliwą atmosferę, szczere rozmowy, wspólną modlitwę, poczęstunki i ofiary. Wszystkich rodzin w naszej wspólnocie jest ponad 350. Osiemnaście z nich nie przyjęło po kolędzie, zazwyczaj członkowie tych rodzin cierpią z powodu choroby alkoholowej. Są też nieliczne rodziny, które już od lat nie znajdują możliwości, a raczej chęci na przyjęcie pod swój dach księdza. Ubolewam bardzo nad tym, iż 4 pary żyją w konkubinacie, czyli nie mając jakiś przeszkód rezygnują z sakramentu małżeństwa. Po zachętach i przekonywaniu wierzę głęboko, że zrezygnują z życia w grzechu i wstąpią na drogę sakramentalną. Owocem duchowym kolędy jest powstanie nowego Koła Żywego Różańca w Pruszkowie. Wierzę głęboko również, że zacznie spotkania i formację kolejny Krąg Oazy Rodzin, który skupiać będzie rodziny naszych pielęgniarek. Podziwiam pracowitość i zaradność mieszkańców naszej wspólnoty, ale dostrzegam też zwiększające się trudności materialne, pauperyzację, czego przejawem jest zmniejszająca się ofiarność.
  7. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam;■  Ludzie Boga” – o znakomitym filmie, który wchodzi na ekrany polskich kin;■ „Wiara z krwi i kości”, czyli o tym, po co Kościołowi relikwie?
Pobliska parafia:
Styczeń 2011
P W Ś C P S N
« Gru   Lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Kategorie