Archive for Wrzesień 7th, 2013

XXIII niedziela zwykła


ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ

Umiłowani Rolnicy! Kochani Diecezjanie!
Od święta Matki Bożej Zielnej we wspólnotach parafialnych odbywają się dożynki. Rolnicy niosą do świątyń chleb i żniwne wieńce, warzywa i owoce, kwiaty i zioła. W dożynkowych darach zawarte jest dziękczynienie Bogu za zbiory oraz trud ludzkiej pracy.
Serdecznie zapraszam Was na tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Strzegowie, w niedzielę 15 września. Zorganizowano je wraz z lokalnym samorządem. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory rozpocznie się o godz. 12.00 i zostanie poprzedzona korowodem dożynkowym.
Gorącą zapraszam Was do wspólnego, diecezjalnego dziękczynienia. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam do wspólnej modlitwy także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa.
Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.
Płock, dnia 31 sierpnia 2013 r.                                                          Wasz biskup Piotr

 

1. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

3. Na dzień jutrzejszy jest przeniesione święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny tzw. Matki Bożej Siewnej. Chcących poświęcić ziarno pod zasiew zapraszam jutro na godzinę 8.00. Jeśli ktoś dziś już chciałby poświęć przywiezione ze sobą ziarno to proszę do zakrystii.

4. Druga niedziela w miesiącu tradycyjnie będzie niedzielą spotkań. Po mszy św. o godz.  9.00 zapraszam dzieci odnawiające przyrzeczenia chrztu św. Młodzież klas III gimnazjum (kandydatów do bierzmowania) zapraszam na spotkanie po mszy św. o 15.00. Spotkanie Grupy Synodalnej o godz. 17.00.

5. Błogosławieństwo tornistrów pierwszoklasistów dziś na mszy św. o 9.00.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

O cudownie uzdrowionej małej Marcie. Na początku lipca dziecko zostało przygniecione 50-kilogramowym telewizorem, lekarze mówili rodzicom, żeby przygotowali się na najgorsze. Za sprawą gorliwej modlitwy Kościoła dzisiaj dziecko nie ma na twarzy nawet jednego zadrapania.

– o niespotykanej przez wieki zagładzie chrześcijan na Bliskim Wschodzie – np. w  Iraku w 2003 roku żyło 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich tam tylko 300 tys. Przez prawie 2 tys. lat żyli tam we względnym spokoju. Wkrótce mogą po nich zostać tylko spalone kościoły;

– kim jest nowy watykański sekretarz stanu, abp Pietro Parolin?

Pobliska parafia:
Wrzesień 2013
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Kategorie