Archive for kwiecień 30th, 2016

Szósta Niedziela Wielkanocna

 

  1. Jutro odpust ku czci św. Zygmunta. Suma na którą zapraszam wszystkich parafian o godzinie 11.00. proszę o obecność asystę procesyjną. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  4. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, a także do odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
  5. Za tydzień w niedzielę odbędzie się rajd rowerowy, który będzie połączony z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Chętnych z rowerami proszę o zgromadzenie się w Krajęczynie o 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.10, później zawitamy do Kuchar na 17.50. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa.
  6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Paulina Grzelak, panna zamieszkała w Michowie i Piotr Szadkowski, kawaler zamieszkały w Idzikowicach, oraz Beata Szymankiewicz, panna zamieszkała w Królewie i Paweł Czarnecki, kawaler zamieszkały w Nasielsku. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
  7. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, dziś kwesta na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  8. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej. Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła wewnątrz i terenu wokół na tą podniosłą uroczystość. Dzieciom życzę natomiast, aby trwały w stanie Łaski Uświęcaj, karmiły się ciałem Chrystusa i będąc dziećmi bożymi osiągnęli chwałę nieba.
  9. Próba dziewczynek sypiących kwiatkami w najbliższy czwartek o 17.30.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W Gościu;

– o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?

– czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny?

– o kolorowym oddziale onkologicznym.

Pobliska parafia:
kwiecień 2016
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie