Archive for sierpień 16th, 2018

XIX Niedziela Zwykła

1.Zachęcam do zachowania abstynencji w sierpniu.
2.20 sierpnia w poniedziałek odbędzie się pielgrzymkę do Częstochowy. Proszę uiszczać opłaty. Wyjazd o 2.00 w nocy.
3.W tym tygodniu jutro o godzinie 20 będzie Nabożeństwo Fatimskie.
4.W środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych, które będę błogosławić podczas wszystkich mszy św.: 9.00, 11.00, 15.00
5.W czwartek przeżywać będziemy odpust ku czci św. Rocha. Porządek nabożeństw niedzielny. Sumę o 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Sławomir Stefański, proboszcz z Naruszewa. Zapraszam na odpust wraz z zwierzętami, które tradycyjnie będę błogosławił po mszy o 11.00. Serdecznie proszę o udział asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, służbę liturgiczna. Dołóżmy starań a święto naszej parafii przeżyć jak najgodniej.
6.Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• W związku z obchodzoną 15 sierpnia uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o tym, w co wierzy Kościół w sprawie śmierci Maryi i na czym polegało wniebowzięcie.
• o śmierci świętego Maksymiliana, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy,
• o dopalaczach – czy obecna zmiana prawa zapewni skuteczną ochronę przed tymi śmiercionośnymi środkami?.

XVIII Niedziela Zwykła

1.Zachęcam do zachowania abstynencji w sierpniu.
2.Jutro wyrusza piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Pośród pielgrzymów będziemy mieć swoich przedstawiciele z Królewa.
3.20 sierpnia w poniedziałek odbędzie się pielgrzymkę do Częstochowy. Proszę uiszczać opłaty. Wyjazd o 2.00 w nocy.
4.W tym tygodniu wspominamy: poniedziałek – Przemienienie Pańskie, czwartek – św. Benedykty od Krzyża (patronka Europy), piątek – św. Wawrzyńca.
5.Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
Nie ma wolności bez trzeźwości
• Problem alkoholizmu w Polsce wciąż rośnie. 100 dni abstynencji to propozycja episkopatu dla tych wszystkich, którym zależy na Kościele i ojczyźnie.
• o tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa
• o 12 miejscach związanych z tragiczną historią katolików japońskich, które właśnie zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Pobliska parafia:
sierpień 2018
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie