XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby bożej. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego renowację i utrzymanie.
2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to również pierwszy piątek miesiąca,
3. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. W Piśmie Świętym znajdujemy słowa, że zbawienną i dobrą sprawą jest modlitwa za naszych zmarłych. Tylko poprzez nasze westchnienie modlitewne możemy im pomagać w jak najszybszym osiągnięciu szczęścia wiecznego. Zachęcam do zamawiania mszy św. w intencjach naszych bliskich, jak również do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Tak jak w ubiegłych latach, za wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, są one czytane podczas sumy na cmentarzu 1 listopada. Wypominki jednorazowe proszę składać na ołtarzu bocznym. Wypominki całoroczne proszę zgłaszać do mnie w zakrystii, bądź kancelarii.
4. Msza na cmentarzu 1 listopada będzie jak zawsze o godzinie 11.00. Samochody proszę parkować koło organistówki. Bardzo proszę strażaków z Królewa o zorganizowanie parkingu i pokierowanie ruchem. 2 listopada po mszy o 17.00 sprawowanej w intencji wszystkich zmarłych w roku, odmówimy różaniec i udamy się na cmentarz.
5. Porządkujących groby na cmentarzu bardzo proszę o segregację śmieci.
6. Podczas ostatniej niedzieli odbyło się liczenie wiernych. Ogółem było nas 625 osób z czego 360 kobiet i 265 mężczyzn. Do komunii św. Przystąpiło 106 kobiet i 51 mężczyzn. Najliczniejszą mszą św. była msza o 15.00
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
• O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu.
• połączenie duchowości ignacjańskiej z surową ascezą w dzikich dolinach polskich gór – takich rekolekcji w Polsce jeszcze nie było
• dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom?
W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:
• bezpłatny dodatek – komiks “Skauci Niepodległej”. Zobacz, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę
• poznaj stadion PGE Narodowy od kuchni
• czym się różni flaga od barw narodowych?

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie