Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękuję za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.
2. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas Diecezji Płockiej.
3. Jutro dzień Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby seminarium i KUL.
4. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani Goście i Parafianie na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne.
5. Dziękuję tym którzy zaangażowali się w wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa: Dorocie Beszczyńskiej, Katarzynie Kołodziejczyk, Marcie Bilińskiej, Katarzyna Górskiej, Ryszardowi Matyjaszek, Piotrowi Wojnowskiemu.
6.Dziękuję bardzo asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami ich opiekunkom Annie Kozłowskiej i Barbarze Woźniak. Paniom, które te kwiatki zebrały i ususzyły, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, panom organiście, kościelnemu Dziękuję także druhom strażakom z Idzikowic i Królewa, którzy czuwali przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii, którzy bez przerwy czuwali modlitewnie w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa.
7. Są jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę wrześniową do Grecji śladami św. Pawła. Zapraszam.
8. Bardzo proszę o segregację śmieci na naszym cmentarzu. Do worków przeznaczonych na wkłady plastykowe jest wrzucane wszystko.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Mieszkańcy Przepitek na kwiaty złożyli 95zł. Bóg zapłać!
W Gościu;
• o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus
• o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu
• jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie