XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy sierpień – miesiąc pielgrzymek na Jasną Górę, rocznic wielkich zrywów narodowych, ale także i miesiąc abstynencji o którą z tego miejsca proszę. Pamiętajmy też w naszych modlitwach o pielgrzymach, którzy z naszej parafii udają się pieszo na Jasną Górę. Również my ich prosimy o modlitwę.

2. W przyszłą niedzielę, jak już ogłaszałem w sanktuarium M. B. Smardzewskiej o godz. 19.00 będzie odprawiana Msza św. ze specjalnym udziałem naszej Parafii. Serdecznie na nią wszystkich zapraszam. W Smardzewie będzie oprócz Mszy św. także odmówiony różaniec.

3. Przypominam jednocześnie iż 15 sierpnia o godzinie 12.00 w Smardzewie będzie Msza św. na której Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik dokona koronacji obrazu Smardzewskiej Pani. W związku z tym przypominam, iż tego dnia nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godz. 11.00. Nie będzie też do Smardzewa organizowany autokar – moim zdaniem jest to tak blisko, iż można jechać własnym transportem, a nawet zabrać krewnych czy sąsiadów o co bardzo serdecznie proszę.

4. We wtorek 6 sierpnia przeżywamy Święto Przemienienia Pańskiego, które to do kalendarza liturgicznego wprowadził papież Kalikst III z podziękowaniem Bogu za zwycięstwo oręża chrześcijańskiego pod Belgradem w dniu 6 sierpnia 1456 r. Ewangelia odczytywana w to święto przedstawia Jezusa, który na górze Tabor w obecności trzech uczniów: Piotra, Jakuba i Jana, zmienia swoje oblicze. Chrystusowi towarzyszą Mojżesz i Eliasz. Na niebie ukazuje się obłok, z którego odzywa się głos: “To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie”. W naszym kościele Msze św. o godz. 17.00 i 17.30

5. W dniu wczorajszym Panowie organmistrzowie przeprowadzili strojenie i regulację organów. Mam nadzieję, że jest to słychać. Koszt takiej operacji wyniósł 800 zł.

6. Jest już kalendarz na 2020 – można zamawiać intencje na przyszły rok.

---------

Pobliska parafia:
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie