Archive for kwiecień 9th, 2023

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Przeżywamy dzisiaj najradośniejsze święta w roku. Cieszymy się z tego, że Jezus Zmartwychwstał. W tym dniu pragnę życzyć wszystkim naszym parafianom jak i miłym gościom oraz sympatykom naszej parafii, aby Zmartwychwstały Chrystus umocnił nas we wzajemnej miłości i życzliwości a także zdrowiu, pokoju serca i nadziei na lepsze jutro.

Swoje życzenia przesyła nam też Biskup Płocki Szymon Stułkowski
ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2023

Zmartwychwstanie Pańskie 2023

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”.
Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży.

Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: Panom kościelnemu i organiście, osobom które pełniły służbę liturgiczną w te wielkie dni czyli: lektorom, Grupie Śpiewającej, ministrantom, całej asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami. Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim, Panu Zenonowi Zakrzewskiemu, Pani Katarzynie Górskiej, Weronice Smukowskiej, Justynie Smolińskiej, Michałowi Smolińskiemu oraz Filipowi Krupińskiemu za dekorację kościoła na święta. Dziękuję państwu Bożenie i Maciejowi Antosikom za posadzenie kwiatów przy kościele. Dziękuję także druhom strażakom z Królewa i Idzikowic za pełnienie tradycyjnej warty przy grobie, a także mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy czuwali w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję ks. Jackowi Prusińskiemu wygłoszone kazanie i pomoc w to wielkanocne święto.

W dniu dzisiejszym Msze Święte jeszcze o godz. 9.00 i 11.00 nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i o 15.00 taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na WSD w Płocku

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. O godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. W przyszłą niedzielę wznawiamy po zimowej przerwie adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30. o poprowadzenie adoracji proszę koło różańcowe z Pruszkowa.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców.

Dziękuję mieszkańcom Przepitek za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła w kwocie 100zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
kwiecień 2023
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
Kategorie