CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ostatnia niedziela stycznia, to Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.

Dzisiaj oprawę muzyczną Mszy Św. o godz. 11.00 wykona Zespół Tańca Ludowego „Mazowia” z Płocka. Podczas Mszy odbędzie się też Koncert kolęd w wykonaniu wyżej wymienionego zespołu.

W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Msza Święta z błogosławieństwem świec w naszym kościele o godz. 17.00. Na tej Mszy św. będzie błogosławieństwo dzieci. W związku z tym zapraszam na nią rodziców z dziećmi.

Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź Św. i wystawienie Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam dziadków i babcie na Mszę Św. o godz. 11.00 na niej odbędzie się występ najmłodszych uczniów z naszej szkoły przygotowany specjalnie na dzień babci i dziadka.

W ubiegły poniedziałek zakończyłem w naszej Parafii Odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragnę w tym miejscu podziękować za życzliwe przyjęcie, za obiady i mniejsze poczęstunki, dziękuję za przywóz, odwiezienie oraz obwożenie po wioskach, za odprowadzanie do następnej rodziny i wychodzenie po mnie kogoś z rodziny przyjmującej, dziękuję za odświętny strój świadczący, iż odwiedziny kolędowe to święto dla całej rodziny Serdecznie dziękuję za chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary.

---------

Pobliska parafia:
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie