XXIV niedziela zwykła


 

1. Z racji przypadającego w środę, tj. 18 września, święta św. Stanisław Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci na pieszą pielgrzymkę z Przasnysza do Rostkowa. Wyjazd o godzinie 9.15. Planowany powrót około godziny 15.00. Koszt zapisu to 3 zł od osoby. 18 września w naszym kościele będzie  uroczysta msza św. podczas której będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży. Zapraszam na godz. 17.00 również rodziców i nauczycieli.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; w piątek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.

3. Serdecznie dziękuję Dyrekcji i Pracownikom Fabryki Urządzeń Dźwigowych za wykonanie napisów z blachy kwasowej, które są umieszczone koło boksów na śmieci. Proszę aby segregować o kłaść do osobnych komór: plastik, szkło i odpadki organiczne – które później wywiezie się na pole.

4. Dziękuje Panu Tadeuszowi Zakrzewskiemu za naprawienie instalacji elektrycznej w naszym kościele.

5. Wyjazd w Bieszczady odbędzie się ze o północy ze środy na czwartek 25 września.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

O aresztowanym na Białorusi katolickim księdzu, który wzniósł pierwszy po latach kościół w okręgu mińskim i stworzył prężną parafię. Do dzisiaj nie wiadomo, za co został aresztowany.

– jak przy stole, w czasie posiłku odkryć Jezusa, czyli o kursach Alfa skierowanych do osób niewierzących i oddalonych od Kościoła;

– dodatek specjalny o kardynale Auguście Hlondzie, założycielu „Gościa Niedzielnego” i pierwszym powojennym Prymasie Polski.

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie