IV Niedziela Zwykła, Święto Ofiarowania Pańskiego


 

  1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele poświęca się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Według tradycji wierni powinni zanieść zapalone świece do domów.
  2. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dzisiaj o ludziach, którzy całe swe życie poświęcili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Dzisiejszymi ofiarami wsparliśmy zakony kontemplacyjne.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkania dzieci klas IV i młodzież gimnazjalną klas III.
  6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym

O katolikach, którzy praktykują dziesięcinę, czyli dobrowolnie, bez niczyjej namowy oddają dziesiątą część swoich zarobków na potrzeby Kościoła i ewangelizacji.

– o Europie, która cywilizacyjny sukces w dużej mierze zawdzięcza zakonnikom i zakonnicom;

– o zastrzelonym przez snajpera młodym Serhiju Nigojanie, który stał się symbolem kijowskiego Majdanu.

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie