SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w czwartek – św. Macieja Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, Patrona Polski.
2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
3. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie w kościele, odmawiajmy litanię do Matki Bożej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, które obchodzi się czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu. Jest ona pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w wieku V było już znane i obchodzone w całym Kościele. Po sumie zdejmuje się z krzyża procesyjnego czerwoną stułę oraz chowa się figurkę Chrystusa Zmartwychwstałego.
5. W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić Konrad Wiktorowicz, kawaler zamieszkały w Królewie i Magda Białorudzka, panna zamieszkała w parafii Nowe Miasto. Znających ewentualne przeszkody proszę o informacje.
6. Dziękuję serdecznie rodzicom dzieci przystępujących po raz pierwszy do komunii św. za dary ołtarza, oraz przygotowanie kościoła i terenu wokół do uroczystości.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
8. W najbliższy piątek w godzinach porannych wraz z pielgrzymami wyjeżdżam do Sanktuariów Maryjnych w Europie Południowej. Będę polecać Bogu za wstawiennictwem Matki Bożej w Lourdes i Fatmie naszą wspólnotę prosząc o konieczne łaski dla parafian i gości. W tym czasie zastępować mnie będzie ks. kan. Ignacy Sikorski. Wracam 30 maja.
9. Dziś wybory prezydenckie, zachęcam do pójścia na głosowanie i wybrania kandydata zgodnie z naszą wiarą i zasadami moralnymi.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

---------

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie