Piąta Niedziela Wielkanocna

  1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Marka Ewangelistę; w piątek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy.
  2. W niedzielę 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45. W niedziele nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.
  3. Dziś Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą przeprowadzać akcję NAPEŁNIJ DZBAN. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  4. Mieszkańcy Kuchar  Żydowskich z racji peregrynacji obrazu złożyli ofiarę w kwocie 500 zł. Bóg zapłać. Dziś Obraz Matki Bożej rozpocznie odwiedziny rodzin w Jędrzejewie i Kolonii Kucharach Żydowskich.
  5. W przyszłą niedzielę, dzieci klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. na sumie o godzinie 11.00. Nie zainteresowanych uroczystością proszę o rozważanie obecności na mszy o 9.00 lub 15.00.
  6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Anna Bucholc, panna zamieszkała w Krajęczynie i Adrian Czyż, kawaler zamieszkały w Płońsku, oraz Beata Szymankiewicz, panna zamieszkała w Królewie i Paweł Czarnecki, kawaler zamieszkały w Nasielsku. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi  proszę o informacje.
  7. Ojciec Święty Franciszek zaapelował o zebranie w diecezjach specjalnej zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W naszej diecezji zbiórka do puszek będzie przeprowadzana w przyszłą niedzielę.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;

– na świętej Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca. O nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy

– jak traktujemy prześladowanych chrześcijan? Milczenie, zapominanie o współczesnych męczennikach jest w jakimś sensie uczestniczeniem w robocie oprawców;

– o ratownikach spod Czarnobyla. Jak żyją trzydzieści lat po katastrofie atomowej

---------

Pobliska parafia:
maj 2024
P W Ś C P S N
« kw.    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie