Uroczystość Chrystusa Króla

1. We wtorek obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w piękno śpiewu liturgicznego oraz grę na organach, zarówno żyjących jak i zmarłych.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w czwartek – świętych męczenników Andrzeja Dun-Lac, kapłana, i Towarzyszy; w sobotę – św. Andrzeja Apostoła.

3. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu – rozpoczęcie nowego roku liturgicznego, czasu oczekiwania na nadejście Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela. Począwszy od przyszłej niedzieli w ciągu tygodnia będziemy spotykać się na Mszy Świętej roratniej.

4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na zakończenie obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski biskupi wypowiedzieli Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W „Gościu” znajdziemy pełny tekst aktu oraz omówienie jego znaczenia;

wielkiego oszustwa ciąg dalszy, czyli tzw. leczenie homeopatią;

mija 18 lat od wprowadzenia do szkół lekcji wychowania do życia w rodzinie. Jakie są efekty nauczania tego przedmiotu?

W Małym Gościu

bezpłatny dodatek – lampion roratni;

o pięknych sukienkach Matki Bożej Częstochowskiej;

8-letni Tymoteusz, mały wielki mistrz w skokach narciarskich.

Modlitwa do Jezusa naszego Króla i Pana
Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu!
Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem.
Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu.
Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro.
Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie.
Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość.
Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.
Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła.
Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi.
Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju,
teraz i na wieki wieków Amen.

---------

Pobliska parafia:
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Kategorie