SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Podczas dzisiejszej niedzieli na mszy o godzinie 11.00 dziewiętnaścioro dzieci klas trzecich przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Za tydzień 14 dzieci klas czwartych odnowi przyrzeczenia swojego chrztu. Rodzicom dzieci dziękuje za posprzątanie kościoła i dar ołtarza.
2. W przyszłą niedzielę będzie 101 rocznica objawień fatimskich, warto bliżej zapoznać się z orędziem Matki Bożej, jakie przedstawiła światu w Fatimie. Zechciejmy również podjąć modlitwę różańcową w intencji wynagradzającej, jako odpowiedź na wezwanie płynące od Maryi. 13 maja w niedzielę o godzinie 15.00 zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie według następującego porządku;
-msza św.
-wystawienie Najświętszego Sakramentu
-różaniec (prośby, podziękowania)
-procesja (krzyż, lampiony, Najświętszy Sakrament, Figura, wierni z lampionami)
3. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbywają się one zarówno w naszej świątyni, jak i przy figurkach przydrożnych.
4. 12 maja w sobotę o godzinie 19.00 na prośbę mieszkańców Pruszkowa odbędzie się poświecenia pól wraz z mszą św. w ich intencji. Zapraszam mieszkańców i nie tylko.
5. Za dwa tygodnie niedzielę tradycyjnie już odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w  Kuchar. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
6. W niedzielę za trzy tygodnie 27 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
Serdecznie dziękuję pani Dorocie Beszczyńskiej za wykonanie dekoracji kwiatowych do naszego kościoła.
8.Na przełomie stycznia i lutego z naszej parafii organizuję wyjazd do Ziemi św. i Jordanii. Zainteresowanych proszę o kontakt.
9. Próba generalna przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu w piątek o 17.40 a po próbie spowiedź.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

---------

Pobliska parafia:
Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie